Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


ALTERNATIVA
1 2
 06.10.2016    red.ARL 
Přicházejí zpravidla poslední týden před volbami, aby již nebylo možné je před veřejností vyvracet. Zmanipulovaný předvolební průzkum mimo zákonný termín a stohy pomluv.


 08.08.2016    TZ  
Nikoliv tedy kolegium pedagogů, ale samo vedení města tak vtáhlo děti a jejich rodiče jako rukojmí do své hry. Asi málokdo si nedokáže představit, jaká vypjatá situace nastane 1. září před školou, ... Škola tak bude jako kocábka bez stěžně, bez plachet a bez kormidla připravena na vzdělávací plavbu svých žáků.


 01.08.2016    ARL - TZ 
Lídr kandidátky, Jiří Kotek, přivádí tradičně silný tým zkušených, nezávislých osobností, které jsou vyskládány v celé šířce kandidátky. Každý z kandidátů ALTERNATIVY naplňuje její základní kriteria silné morální a charakterové integrity.


 30.05.2015    ARL + alternativa 
ALTERNATIVA byla založena 2008 a vzešla ze spolupráce s končícími stranami ODA a ED. Finanční participace na státních příjmech a volebních kampaních se zadrhly ve vztahu s právním nástupcem ED, kterým bylo SD-SN pana Polčáka. Proto se v následných převolebních kampaních objevily v médiích skandalizace financování strany ALTERNATIVA ...


 25.05.2015    ČTV  
Profilový dokumentární cyklus ostravského studia ČTV, o občanské statečnosti. Příběhy o výrazných občanských postojích lidí bojujících za změnu stávající společenské praxe a panujících pravidel. Poslední 16.díl "BEZ KORUPCE" je o Jiřím Kotkovi - pro jedny nevyzpytatelném potížistovi, pro jiné nekompromisním bojovníkovi proti mafiánským metodám na radnicích českých měst a obcí ...


 21.08.2014    ARL - DENÍK 
Spor mezi stranami o 750 tis.Kč nákladů volební kampaně roku 2008. Soud zatím nepravomocně rozhodl ve prospěch SD-SN (pokračovatelka ED)


 01.06.2013    ČTV Politické spektrum 
ALTERNATIVA po 5 letech oficiálně pozvána do publicistického pořadu politické spektrum.


 14.05.2013    Deník  
Po mnoha měsících vedení redakce Deníku panem J.Dolinou, padl také totální bojkot pro zveřejnění názorů opozičního zastupitele J.Kotka ... ale jen omezeně. Vliv vlivných, politiků, kmotrů, inzerentů a vlastní redakční autocenzury je srovnatelný s dobou "dávné" historie...


 13.03.2013    ARL - red. 
Fabulace a zpochybňování mandátu či hlasování, které pan Musil reprodukoval, jsou účelové a matoucí. Měly za cíl pouze skandalizovat působení pana doktora, či ALTERNATIVY.


 12.03.2013    red.  
PROJEKT Rekonstrukce státu je společným dílem nevládních neziskových organizací, které se zabývají korupčními kauzami a snaží se jim čelit. Sestavili několik expertních skupin, které se podílely na vzniku MEMORANDA REKONSTRUKCE STÁTU


 07.12.2012    Parlamentní listy.cz 
Po dlooouhé době vyšel v médiích necenzurovaný rozhovor! Parlamentní listy zaslaly řadu kontroverzních otázek, které ještě doplnily...


 06.10.2012    mfDNES 
Tento Deník ostentativně překonal cenzuru a pustil J.Kotka do novin! Uveřejnil půlstránkový rozhovor, výtah redaktora B.Zemana, z tříhodinového rozhovoru ... Smysl zůstal zachován, pouze zkratka nemohla postihnout přesné nuance zveřejněného a jiné se ani nemohly vejít.


 02.04.2012    ALTERNATIVA - tisková zpráva 
... vedení strany ALTERNATIVA na svém víkendovém jednání ve Františkových Lázních potvrdilo výzvu třem karlovarským zastupitelům, kteří vstoupili do koalice s ODS, aby rezignovali na ALTERNATIVNÍ volební mandáty.


 06.12.2011    Deník 
Po rozdělení ALTERNATIVY, z níž tři zastupitelé zůstali v bývalé koalici (J.Růžička, P.Masák a V.David) a dva mimo ni (J.Kotek, J.Souček), se nabízí otázka ... primář J.Souček: ...


 28.11.2011    nezávislí kandidáti 
Prohlášení tří "nezávislých kandidátů", kandidujících na kandidátce ALTERNATIVY


 07.10.2011    ALTERNATIVA: tiskové prohlášení 
Po jednání Vlády a podání podnětu na zrušení Karlovarské občanské alternativy, je strana ALTERNATIVA atakována dotazy veřejnosti a novinářů na okolnosti a problémy. Aniž by komentovala situaci v KOA, vydala tiskové prohlášení ...


 29.07.2011    Deník  
Jiří Kotek odpovídal na došlé dotazy čtenářů Deníku autenticky z redakce Deníku v Karlových Varech a osobně zapisoval – proto ty překlepy. Všechny otázky doručené do redakce Deníku byly v časovém limitu postupně zodpovězeny. Diskuse byla zahájena v 11:45 a ukončena ve 14:13 hod.


 01.07.2011    Deník 
Odvolaný náměstek primátora Jiří Kotek (ALTERNATIVA) rozhodně nepatřil k nevýrazným politikům. Pro svou touhu řešit kauzy města si získal velkou neoblibu některých lidí a nakonec musel ve funkci skončit. Jak se dívá na své účinkování na magistrátu, prozradil v následujícím rozhovoru.


 07.06.2011    Lucie Gabányiová, předsedkyně strany ALTERNATIVA 
ALTERNATIVA na svém jednání potvrdila své stanovisko ze dne 2.5.2011, ve kterém vzala na vědomí přednesené dílčí výhrady jednotlivých koaličních partnerů v rámci smírčího řízení, které však nevnímá v rovině jakéhokoliv porušení koaliční smlouvy.


 17.04.2011    J.Kotek, ALTERNATIVA 
Liberecká ALTERNATIVA – Změna pro Liberec padla. Liberecký vývoj i pád občanské iniciativy však předznamenal, že se občané se nevzdají a že solidarita z jiných míst v republice nebude zanedbatelná.


 25.03.2011    Deník 
Voliči budou moci dát své hlasy také kandidátům ze strany ALTERNATIVA


 22.03.2011    TV DUHA 
... do studia byl k diskusi pozván 1.náměstek, Jiří Kotek ... o přechodu z opozice na magistrát, o práci v úřadě, koalice po 100 dnech, oprava výtluků na silnicích, nová opozice ...


 18.03.2011    ARL - red. 
Na Policii ČR v Karlových Varech byl k výslechu předvolán Jiří Kotek. Podněty k trestnímu stíhání na něj podali po volbách bývalí radní za ODS a ČSSD ...


 12.02.2011    Deník, P. Przeczek 
S pověstí věčného kverulanta nastoupil do funkce 1. náměstka karlovarského primátora Jiří Kotek. Veřejnost si ho pamatuje jako neúnavného kritika. Nyní má možnost zavedenou praxi změnit. S otázkami jsme ho navštívili v jeho kanceláři v 5. patře.


 12.01.2011    Parlamentní listy.cz 
ParlamentníListy.cz zajímalo, jak vysoce aktuální kauzu Gross a další aktuální politická témata, například protikorupční balíček, hodnotí politici v regionech. Ale na Západě Čech se kolem těchto horkých témat chodí tiše po špičkách, se svými názory se nechlubí ani velké politické strany, ani jednotlivci ve vysokých funkcích.


 01.01.2011    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Skončil rok 2010 a v logice navazuje rok nový - 2011. Bilance a předsevzetí jsou proto neoddělitelnou součástí těchto dní. Úspěšné volby přeházely aktivity a vykolejily rutinní běh života. Proto jsem si dovolil tuto malou novoroční reminiscenci s odrazem do nového roku.


 02.11.2010    J.Kotek, zastupitel 
ALTERNATIVA preferuje křehkou dvacetičlennou koalici KOA, ALT, TOP, OCJ. Sama se v dosavadních vyjednáváních profilovala jako stabilní a konzistentní složka K20. Nemá problém s hierarchií danou volbami, tedy ani s legitimním nárokem KOA na primátora a ostatních stran na náměstky.


 02.11.2010    Deník 
Oč rychleji se čtyři strany a hnutí dohodly na povolební spolupráci, bylo to den po komunálních volbách, o to pomaleji a obtížněji se programová shoda K 20 rodí. My jsme se proto zeptali Jiřího Kotka, lídra ALTERNATIVY:


 20.10.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Volební výsledek v Karlových Varech poměrně jednoznačně řekl, že 60 % lidí má situaci tzv. „na háku“ a volit nešlo. Krajské město – dosavadní bašta politického života a zájmu o něj tak padla. Město spadlo se svojí volební účastí na dno žebříčku v celém okrese, když v okolních obcích a městech často přesahovala 60%.


 20.10.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
O tom, že by rada města měla jednat o přidělení zakázky na stavbu bazénu, jinak výborným firmám Baustav, Metrostav a Tima, za necelých 300 mil.Kč. nemám žádné informace.


 19.10.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
W.Hauptmann, ex-primátor (ODS): jsme novou stranou, která se distancuje od minulých pletich ... ???


 16.09.2010    red.ARL 
ALTERNATIVA vystavila opoziční účet vládnoucí koalici, představila své kandidáty, volební program a vizuální styl volební kampaně včetně nových webových stránek www.alternativaprovolby.cz a autorských videoklipů. Jejím originálním tahem pro letošní volby je vytvoření skupiny významných osobností na kandidátce, které se staly morálními garanty ALTERNATIVY!


 16.09.2010    mfDNES 
(kráceno red.ARL) Satirické videoklipy, se kterými vyráží do komunálních voleb, představila včera v Karlových Varech opoziční strana ALTERNATIVA. Její členové tímto způsobem kritizují čtyřletou vládu ODS a ČSSD na karlovarském magistrátu.


 12.06.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
ALTERNATIVA vyzývá osobnosti a představitele opozičních iniciativ, které opravdu vážně míní zabránit rozkrádání a tunelování veřejných prostředků, aby se spojily. ALTERNATIVA podpoří společné kandidátky nejen v Karlových Varech, ale také v dalších městech ...


 07.12.2009    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Prakticky do roka a do dne po té, co ČSSD přivedla k moci KSČM a politické hnutí doktorů se koalice rozpadla. Není to důsledek bojů a střetů o něco zásadního, vyplývá to spíše z neprůhledných vnitřních koaličních rozmíšek a doktorští politici jednoduše odpadávají. Spíše než přínos pro politickou kulturu jejich roční anabáze potvrzuje, že stavět politiku na profesní bázi je prostě špatně. Pro širší veřejnost byla ztrátou dalších nadějí a iluzí.


 09.11.2009    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
V pondělí 9.11.2009 se konal na Krajském úřadě jakýsi hejtmanův stůl. Sešlo se kompletní zastoupení všech tří nemocnic, navíc i soukromých (Šmucler, Soukup), reprezentace kraje (celá rada)a měst (KV primátor + náměstci, starostové SO + CH, lobby (Sokolovská uhelná, Prefa beton). Původní program: kde bude nová nemocnice, jak bude placena stavba a nová struktura vedení se neřešilo...


 29.08.2009    Alternativa - pro média 
regionální tisková zpráva: OHLÁŠKA STARTU VOLEBNÍ KAMPANĚ VĚCÍ VEŘEJNÝCH TAKÉ V KRAJI KARLOVARSKÉM


 05.07.2009    Tisková zpráva 
V sobotu 4.července 2009 proběhlo v Pardubicích, v hotelu Labe, jednání neparlamentních stran o možné spolupráci pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.


 27.01.2009    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Fond na podporu strategickým partnerům je vražedný populismus a diletantství koaličního vedení města!


 08.12.2008    Deník 
Nový krajský zastupitel Jiří Kotek říká, že povolební jednání bylo divadlem pro veřejnost.


1 2