Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


PROCES Barkóci
 15.02.2011    mfDNES 
Stížnost k Ústavnímu soudu podá bývalý policista Martin Barkóci z Ostrova. Nelíbí se mu, že se včera musel vrátit do vězení. K nástupu do výkonu trestu, který mu loni přerušila tehdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, jej vyzval Krajský soud v Plzni. „Mám neuvěřitelně smíšené pocity. Ve stejný den jsem se totiž dozvěděl, že musím do vězení a že budu poprvé otcem,“ uvedl těsně před vstupem do vězení Barkóci.


 11.02.2011    mfDNES 
Bývalý policista Martin Barkóci z Ostrova se musí vrátit do vězení. Krajský soud v Plzni jej vyzval k nástupu do výkonu trestu, kterýmupřed asi rokem přerušila exministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. „Do věznice ve Vykmanově nastupuji v pondělí,“ potvrdil MF DNES Martin Barkóci.


 12.01.2011    mfDNES 
Pěkný zmatek vnášejí do života bývalého policisty Marina Barkóciho z Ostrova soudy. V listopadu se dozvěděl při cestě do zaměstnání z rádia o verdiktu Nejvyššího soudu v Brně, že se musí vrátit zpátky do vězení a za krytí zločinu si odsedět ještě dva a půl roku. Oficiálně mu ale doposud žádné rozhodnutí nepřišlo, takže si našel novou práci v karlovarské městské společnosti KV City centrum a již brzy začne upravovat chátrající letní kino.


 05.11.2010    mfDNES 
Nejvyšší soud rozhodl, že bývalý ostrovský policista Martin Barkóci musí zpátky do vězení, a to téměř na tři roky.


 04.11.2010    mfDNES 
Bývalý policista Martin Barkóci se při včerejší ranní cestě autem do zaměstnání dozvěděl z rádia o verdiktu Nejvyššího soudu v Brně. Musí se vrátit zpátky do vězení a za krytí zločinu si odsedět ještě dva roky a devět měsíců.


 03.11.2010    Jiří Kotek, zastupitel v Karlových Varech 
Dnes éterem a médii projela informační lavina o tom, že nejvyšší soud zamítnul stížnost ministryně D.Kovářové a romský policista z Ostrova, pan M.Barkoci má jít zpět do vězení. Proto mě během dne kontaktovala řada novinářů s dotazem k situaci...


 30.08.2010    mfDNES 
Osm stránek formátu A4 má stížnost někdejší ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové adresovaná Nejvyššímu soudu. Týká se verdiktu, který poslal bývalého romského policistu Martina Barkóciho z Ostrova na tři roky do vězení za zneužití pravomoci veřejného činitele. Podle soudu Barkóci nenahlásil nadřízenému rvačku dvou Romů s dalším mužem, a tak podle obžaloby zakryl trestný čin.


 18.02.2010    mfDNES 
Osm stránek formátu A4 má stížnost ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové adresovaná Nejvyššímu soudu v Brně. Týká se rozsudku soudu, který poslal bývalého romského policistu Martina Barkóciho z Ostrova na tři roky do vězení za zneužití pravomoci veřejného činitele.


 21.01.2010    mfDNES 
Třiaosmdesát dní strávil bývalý policista Martin Barkóci (na snímku) z Ostrova ve vězení v Oráčově. Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová mu ale výkon trestu přerušila. Na Kovářovou se obrátil senátor Jan Horník, který usiluje o znovuotevření případu. Podle Horníka v této kauze soudy zklamaly a Barkóci byl odsouzen nespravedlivě. Případem se bude zabývat Nejvyšší soud.


 20.01.2010    Lidové noviny 
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová přerušila výkon trestu bývalému romskému policistovi Martinu Barkócimu. Ten byl pravomocně odsouzen a uvězněn na tři roky za krytí násilí.


 19.01.2010    Deník 
Bývalý romský policista Martin Barkóci, který dostal tříletý trest vězení za zneužití pravomoci veřejného činitele, opustil v úterý 19. ledna brány věznice v Oráčově.


 19.01.2010    lidovky.cz 
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová přerušila výkon trestu bývalému romskému policistovi Martinu Barkócimu, který byl pravomocně odsouzen a uvězněn na tři roky za krytí násilí.


 09.01.2010    adventní shrnutí 
Přes 1.000 podpisů pod peticí žádající spravedlivý proces. Řada intervencí kanceláře senátora J.Horníka a občanů z Ostrova i odjinud. Vánoční dopis pana Barkóciho z vězení.


 08.01.2010    Jan Šinágl 
Pan Martin Barkóci byl uvězněn dne 27.října 2009. Prakticky hned na to byly podány zákonné podněty k revizi jeho zinscenovaného PROCESU RASOVÉHO LYNČE. Bohužel, ani adventní čas nezviklal neuvěřitelnou těžkopádnost a neschopnost justičního systému zastavit a napravit vlastní evidentní „omyly“


 10.12.2009    Sedmička 
Přes tisíc lidí stojí za romským policistou Martinem Barkócim. Myslí si, že je obětí soudů.


 27.11.2009    mfDNES 
Opravdu kryl romský policista z Ostrova Martin Barkóci (na snímku) lynčování, při kterém Julius Horváth a Milan Pačan zmlátili předloni násadou od lopaty pana Březinu a přitom mu nadávali do „bílých sviní“?


 27.11.2009    ČTK 
Ministryně spravedlnosti, ministr pro lidská práva i Nejvyšší soud se budou zabývat případem bývalého romského policisty Martina Barkóciho, který byl pravomocně odsouzen a uvězněn na tři roky za krytí násilí. Karlovarský zastupitel Jiří Kotek i senátor Jan Horník, kteří se mu rozhodli pomoci, tvrdí, že proces byl nespravedlivý a Barkóci je uvězněn nespravedlivě.


 24.11.2009    Krajské noviny 
… a romský policista ho kryl! To byly palcové novinové titulky,kterými byla celý rok zavalena široká veřejnost. Dvě „známé firmy“ měly 22.12.2007 napadnout policejního informátora a utlouci ho 65 ranami lopatou!


 24.11.2009    Zprávy ČT24 
Obyvatelé Karlovarského kraje sepsali petici za propuštění bývalého romského policisty Martina Barkóciho. Do vězení ho poslal na tři roky soud za krytí brutálního útoku, kterého se měli dopustit dva Romové z Ostrova. Lidi, kteří mají blízko k senátorovi Janu Horníkovi, celý případ znovu prošli a tvrdí, že je třeba nařídit proces nový.


 24.11.2009    Romano voďi 
Média zpočátku popisovala případ z Ostrova nad Ohří, kde Romové Milan Pačan a Julius Horváth napadli muže, jako jednoznačně rasově motivovaný. Rom Milan Barkóci, tehdy ve funkci policisty, měl údajně jejich oběť zastrašovat.


 03.11.2009    Deník 
Docílit nového procesu s romským policistou Martinem Barkócim. To je cíl petice, která momentálně koluje po Karlovarsku. Policista podle rozhodnutí soudu zakryl rasově motivovaný lynč a před několika dny nastoupil do vězení. Iniciátoři petice však tomuto rozsudku nevěří.


 02.11.2009    pro DENÍK - rozš. ARL 
Rád bych věděl proč realizujete petici a co je jejím hlavním cílem? Kde všude budou moci lidé petici podepsat? Co s peticí uděláte?


 01.11.2009    Jiří Kotek + red.ARL 
Romský policista pan Martin Barkóci nastoupil v úterý 27.října 2009 do výkonu trestu. Nastoupil na základě rozsudku soudců KS v Plzni a VS v Praze, na 3 roky do vězení s ostrahou. Nastoupil s velkým sebezapřením, protože ví, že je nevinný.


 29.10.2009    mfDNES 
Senátor, krajský zastupitel a starosta Božího Daru Jan Horník podpořil protest proti trestu pro romského policistu Martina Barkóciho. Toho před časem poslal Krajský soud v Plzni a pak i odvolací Vrchní soud v Praze na tři roky za mříže.


 28.10.2009    Deník 
Před věznici se s ním přišla rozloučit nejen rodina a kolegové, ale i mnoho lidí, kterým není jeho kauza lhostejná. Pomoc při znovuotevření jeho případu přislíbil i senátor Jan Horník.


 22.08.2009    mfDNES 
Čtyři roky vězení za rasově motivovaný lynč, a to pro každého z trojice Romů z Ostrova na Karlovarsku. Tak na konci května rozhodl senát plzeňského krajského soudu. Kromě dvou bijců z Ostrova soud poslal za mříže i policistu Martina Barkóciho, který se pokusil krvavý lynč ututlat. Barkócimu se ale rozsudek vůbec nelíbí, odvolal se a jeho případem se bude zabývat Vrchní soud v Praze.


 20.08.2009    J. Kotek 
V úterý proběhne u Vrchního soudu v Praze odvolací řízení ve věci odsouzeného M.Barkóciho, policisty z Ostrova. Ten byl 28.května 2009 odsouzen u Krajského soudu v Plzni za „krytí rasově motivovaného lynče“ (PRÁVO) ...