Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Cultura 2000
 01.10.2009    mfDNES 
Jak to vidí: Cultura 2000 - Thermae Europae je evropský skandál, který zavinilo koaliční vedení města. Evropská Komise odmítla proplatit městu 6,2 milionu korun z prvního částečného vyúčtování projektu. Od počátku jsem upozorňoval na nedůvěryhodné partnery a nejasné vztahy v tomto projektu.


 23.09.2009    mfDNES 
Karlovarský kraj je výjimečnou oblastí s městy, v nichž stojí za to se léčit, na ostatní místa už ale skoro nestojí za to jezdit. Tak vypadá náš region z pohledu neúprosných statistických čísel, která včera představil na konferenci Thermae Europae v karlovarském Grandhotelu Pupp viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamura.


 21.09.2009    Tisková zpráva 
Cultura 2000 – Thermae Europae je skutečně evropský skandál, který zavinilo právě Hauptmannovo koaliční vedení města. Evropská Komise odmítnula proplatit městu 6,2 mil.Kč z prvního částečného vyúčtování projektu!


 02.03.2009    red. ARL 
V Karlových Varech se na několik dní usadila výjezdová skupina vyšetřovatelů Evropské komise proti korupci. Cílem jejich šetření se stal projekt CULTURA 2000 a čerpání finančních prostředků z EU na tento projekt.


 25.08.2008    mfDNES 
Série akcí Cultura 2000, na kterých se kromě Evropské unie podílí i Karlovy Vary, vyvolala další kritiku kvůli plýtvání penězi. Bývalá manažerka zmíněného projektu, Monika Makkiehová, zpochybnila hospodárnost nákladů na fotografickou výstavu, kterou za evropské peníze na jaře uspořádal magistrát v budově Císařských lázní. Manažerka to považuje za tunelování.


 17.05.2008    Deník 
GLOSA - Za co se dají utratit miliony v dotacích od Evropské unie? Někdo je utápí v prapodivných projektech, vymýšlí různé pseudoakce, jen aby peníze vyčerpal.


 10.05.2008    mfDNES 
Opozicí v zastupitelstvu ostře kritizovaný projekt Thermae Europae má přispět k propagaci Karlových Varů a zviditelnit další zúčastněná lázeňská města v různých koutech Evropy. Opozice projektu, který je financován z větší části z evropských peněz, vyčítá především to, že 192 tisíc eur jako spoluúčast města neodpovídá propagačnímu a marketigovému efektu pro Karlovy Vary, které projekt slibuje.


 06.05.2008    Deník 
Karlovarská zastupitelka Monika Makkiehová (ODS) včera nešetřila kritikou do vlastních řad. Zároveň i vysvětlila, jak to bylo s podepsáním mandátní smlouvy se společností Laverna Romana, kvůli čemuž nyní čelí trestnímu oznámení.


 06.05.2008    Deník 
Trestní oznámení podala karlovarská radnice na zastupitelku Moniku Makkiehovou (ODS) kvůli projektu Cultura 2000, na nějž získaly Karlovy Vary od Bruselu přibližně 20 milionů korun. Primátorka Veronika Vlková (ODS) dokument podepsala ve středu minulý týden. Audit vnitřní kontroly karlovarského magistrátu totiž zjistil při kontrole smluv závažná pochybení.


 06.05.2008    Deník 
GLOSA - Ještě před několika týdny snad jen několik málo Karlovaráků vědělo, co se skrývá pod projektem Cultura 2000. Kolik lidí vědělo, že jsou Karlovy Vary jeho lídrem a že se budou pořádat odborné semináře?


 06.05.2008    mfDNES 
Karlovarská zastupitelka za ODS Monika Makkiehová zpochybnila důvěryhodnost šéfa kontrolního odboru magistrátu Josefa Bečváře, který upozornil na její pochybení. Podle výsledků vnitřního auditu pochybila, když jako bývalá manažerka projektu Culture 2000 podepsala mandátní smlouvu mezi městem a společností Laverna Romana, kterou ovšem neschválili radní ani zastupitelé. Magistrát proto na Makkiehovou podal trestní oznámení.


 05.05.2008    Týden 
Karlovarský magistrát podal trestní oznámení na bývalou náměstkyni primátora a nynější zastupitelku Moniku Makkiehovou (ODS). Jak ukázal audit v hospodaření, měla údajně neoprávněně uzavřít smlouvu, ze které přiteklo poradenské firmě Laverna Romana téměř milion korun.


 02.05.2008    mfDNES 
Vedení karlovarského magistrátu našlo prvního viníka v případu Cultura 2000. Podle výsledků vnitřního auditu pochybila bývalá manažerka projektu Monika Makkiehová. Magistrát na ni proto podal trestní oznámení.


 29.04.2008    Deník 
Opoziční zastupitel karlovarského zastupitelstva Jiří Kotek (zvolen za SNK-ED) chce po městě, aby ukončil projekt Cultura 2000 - Thermae Europae, ve kterém figuruje pět evropských lázeňských míst a Karlovy Vary jsou lídrem projektu, na který Evropská unie vyčlenila téměř 30 milionů korun.


 29.04.2008    mfDNES 
Mlhou zastřený projekt Thermae Europae s třiceti milionovou dotací z veřejných fondů Evropské unie a města provází neprofesionalita a úplné diletantství... leč noví koaliční zastupitelé ODS, ČSSD a KSČM se přisáli a koalice tunel přikryla!


 26.04.2008    red ARL 
Mlhou zastřený projekt Thermae Europae s 30 mil. dotací z veřejných fondů EU a města provází neprofesionalita a úplné diletantsví... leč noví koAliční zastupitelé ODS, ČSSD a KSČM se přisáli a koalice tunel přikryla!


 16.04.2008    Deník 
Lázeňské město Karlovy Vary bude nadále pokračovat v projektu Cultura 2000, jehož je lídrem a který je spolufinancován Evropskou unií. Shodli se na tom v úterý karlovarští zastupitelé. Předcházela tomu ovšem bouřlivá diskuse, v rámci níž někteří politici upozornili na možná úskalí projektu. Například zastupitel Jiří Kotek (SNK/ED) navrhoval, aby město z tohoto projektu ještě před jeho ukončením vystoupilo a zamezilo tak dalším možným ztrátám.


 05.04.2008    Deník 
GLOSA - Není leták, jako leták. Přesvědčit se o tom mohli novináři tento týden. V úterý se na karlovarském magistrátu „pochlubili“ s letákem vydaným v rámci projektu EU Kultura 2000. Složený list formátu A4 na tvrdém papíru přišel na 170 korun. Celkový náklad dvou tisíc kusů ve čtyřech jazykových mutacích pak na 330 tisíc!


 04.04.2008    mfDNES 
Protikorupční policie prošetřuje financování projektu, který platí Evropská unie s přispěním zúčastněných měst


 03.04.2008    Deník 
Měla to být poklidná konference, na které koordinátor Thermae Europae Alberto d´Alessandro měl uklidnit vyhrocenou situaci, jež kolem tohoto projektu panuje. Především měl zúčastněné osoby přesvědčit, že tato akce spolufinancována evropskými penězi, je křišťalově čistá a naprosto transparentní.


 03.04.2008    Deník 
GLOSA - Připomenu jen laskavým čtenářům, co jistě příliš připomínat netřeba. A sice geniálního Revizora od Nikolaje Vasiljeviče Gogola. Právě tato hra o zkažené morálce v ruském provinčním městečkumi totiž nebezpečně a smutně připomněla karlovarské politické panoptikum.


 03.04.2008    mfDNES 
Akce bohatě dotovaná evropskými fondy, ovšem i městem Karlovy Vary, má zviditelnit lázeňská města v různých koutech Evropy. Obestírají ho však nejasnosti a rozpaky ohledně účelu vynaložených peněz i jeho samotné prezentace.


 09.03.2008    Jiří Kotek 
Fantastický zvrat přinesly události minulých dní v téměř 30 milionovém projektu Cultura 2000. Radní města zvolili změnu vážného žánru z konformních prohlášení na groteskní kamufláž přepíracího byznysu ...


 27.02.2008    Jiří Kotek 
Koaliční lídři karlovarské ODS ve zpravodajství ČTV sami světu vyjevili, že přivedli naše město do průšvihu Evropského formátu! Opoziční zastupitelé, při vědomí tak velké ostudy, byli proto celý rok mediálně zdrženliví. Že by někteří členové mocenské koalice konečně něco pochopili(?), nebo jenom PR agentura odjela na jarní prázdniny.