Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Divadlo KV
1 2
 18.09.2011    mfDNES 
V pátek obnovilo činnost Divadlo, resp. stáláý divadelní scéna se po letech představila na jevišti veřejnosti ...


 05.03.2011    mfDNES 
Divadelní komedie, to je název první inscenace finského autora Benghta Ahlforse, kterou divákům předvede po více než sedmi letech nucené pauzy Karlovarské městské divadlo.


 19.02.2011    mfDNES 
Reaguji na článek Kopecký: Divadlo je v roce nula, zveřejněný v deníku MF DNES byl dne 28. ledna 2011. Zcela nepravdivé je tvrzení, že „tehdejší vedení radnice zbavilo město a jeho obyvatele dlouholeté divadelní scény.“


 28.01.2011    mfDNES 
Podle producenta a někdejšího ředitele karlovarského divadla, Čestmíra Kopeckého je třeba vytvořit koncepci kultury v Karlových Varech


 24.01.2011    mfDNES 
Karlovarská divadelní tvorba se začíná probouzet. „Vedu jednání s lidmi, kteří by se rádi zapojili do práce na činoherní scéně ve Varech. Nejedná se zatím o stálý divadelní soubor, ale o projekty, které by souvisely s kulturním životem v regionu,“ vysvětluje herečka a karlovarská zastupitelka Lucie Domesová


 30.09.2010    Parlamentni listy.cz 
Skandál za skandálem a letitá smůla provázejí historii budovy karlovarského divadla. Generální rekonstrukce unikátního architektonického skvostu skončila neslavně a od té doby je prakticky stále znovu opravován.


 15.09.2009    Deník 
Karlovarské městské divadlo ukrajuje z městského rozpočtu další statisíce korun. Opravy vyžaduje jak budova samotná, tak i cenný interiér divadelního stánku. Do rekonstrukce divadla přitom vložila radnice už desítky milionů. Jeho kompletní oprava, která skončila v roce 1999, si vyžádala 270 milionů korun. V současné době má městské divadlo v pronájmu obecně prospěšná společnost Městské divadlo, ovšem peníze na opravy budovy jdou z rozpočtu města.


 09.01.2009    Deník 
Karlovarské divadlo provozuje od 1. ledna obecně prospěšná společnost města. Ta vystřídala Divadlo Bez zábradlí manželů Heřmánkových, které mělo karlovarské divadlo pronajmuté po čtyři uplynulé roky.


 12.12.2008    Deník 
Divadlo Bez zábradlí opustí karlovarské divadlo koncem letošního roku a poté jej povede obecně prospěšná společnost Karlovarské divadlo, kterou založilo město.


 25.11.2008    Deník 
Operou Carmen zahájí 14. ledna Městské divadlo Karlovy Vary příští sezonu. V té bude mít nové vedení i novou ředitelku Danu Neumannovou, která divákům slibuje více představení za levnější vstupné.


 08.11.2008    Deník 
Ani po půl roce není založena obecně prospěšná společnost, která má od příštího roku řídit Městské divadlo v Karlových Varech.


 09.09.2008    Deník 
Kdo bude od nového roku řídit karlovarské Městské divadlo, když Karlu Heřmánkovi a jeho Divadlu Bez zábradlí vyprší smlouva na pronájem? Na to dali odpověď zastupitelé už začátkem letošního roku.


 05.09.2008    mfDNES 
Karel Heřmánek zůstává dál ve hře o karlovarské divadlo. Na konci roku mu sice vyprší čtyřletá smlouva na pronájem divadla, mohl by však zůstat tím, kdo tu bude dál zajišťovat program. O této možnosti město a Heřmánek jednají.


 19.06.2008    Deník 
Jakoby tu scénu zkoušeli zastupitelé znovu. Tak to v úterý vypadalo na zasedání karlovarského zastupitelstva při projednávání budoucnosti Městského divadla.


 02.05.2008    mfDNES 
Případem rekonstrukce a správy karlovarského divadla se i po letech zabývají právníci a policisté


 02.05.2008    mfDNES 
Někdejší účetní karlovarského divadla Jana Lomogová je přesvědčena, že Monika Makkiehová v době svého působení v roli pověřené ředitelky divadla porušila své povinnosti při správě cizího majetku.


 17.04.2008    Deník 
Karlovy Vary ukončí všechny soudní spory, které vedou několik let s firmami podílejícími se na rekonstrukci městského divadla. Některé z nich už město dokonce prohrálo. Milionové škody, které neúspěchem u soudu městu vznikly, chce nyní magistrát vymáhat na advokátovi, jenž ho zastupoval. Proto na něj Karlovy Vary hodlají podat podnět ke kárné žalobě. Rozhodlo o tom městské zastupitelstvo.


 16.04.2008    Deník 
Soudní žaloby o stovky milionů korun za zpackanou rekonstrukci městského divadla a čtvrt miliardy zastupitelé vzdali. Město chce soudně vymáhat škodu po pražském advokátovi Jaroslavu Kratochvílovi, jenž Karlovy Vary v těchto soudních přích zastupoval.


 07.04.2008    mfDNES 
Karlovy Vary chtějí ukončit soudní spory, které vedou několik let proti firmám podílejícím se na rekonstrukci městského divadla. Šance, že v nich uspějí, je takřka nulová. Některé z nich už město dokonce prohrálo. Stažením žalob nebo nepodáním odvolání proti vyneseným rozsudkům chce magistrát ušetřit peníze vydané na soudní poplatky. Informovala o tom primátorka Veronika Vlková.


 03.04.2008    PRÁVO 
Karlovarské vedení města zvažuje, že zastaví všechny dosud probíhající soudní spory s dodavateli rekonstrukce Městského divadla v Karlových Varech. Před zhruba pěti lety totiž město rozhodlo, že bude práce provedené na obnově divadla za zhruba čtvrt miliardy korun reklamovat


 26.02.2008    on-line magazin Pikant.atlas.cz 
Z Karlových Varů máme neskutečné zprávy: Firma známého herce, která si pronajala místní divadlo, nic neplatí, jen kasíruje.


 22.02.2008    J.Balek, náměstek primátorky 
Po více než ročním angažmá v prestižní funkci náměstka primátorky se odhodlal zaujmout názor k Divadlu (prostřednictvím mfDNES): ...


 16.02.2008    mfDNES 
Karel Heřmánek se domnívá, že za jeho působení nastal zlatý věk divadla v Karlových Varech. Prosím, myslet si může cokoliv, ale dovolím si s touto myšlenkou polemizovat.


 27.01.2008    Český rozhlas 21.1.2008 
Tři malá divadla usilují v současné době v Karlových Varech o původní divadelní tvorbu - před pěti lety totiž zrušilo vedení města stálý soubor v Městském divadle...Kdo zná karlovarské kulturní prostředí, ten se rozhodně nediví, že tomuto krajskému městu hrozí pád pod hranici 50 tisíc obyvatel.


 18.01.2008    on-line magazin Pikant.atlas.cz 
Úspěšný pražský divadelní podnikatel a herec čelí vážným problémům. Protikorupční policie začala vyšetřovat okolnosti pronájmu karlovarského divadla, které jeho společnosti Divadlo Bez zábradlí údajně vyneslo zisk ve výši několika desítek milionů.


 21.12.2007    mfDnes 
Karlovarské divadlo bude fungovat od roku 2009 jako kulturní dům - nabídne program sestavený z čistě dovezených představení. A povede ho obecně prospěšná společnost karlovarské městské divadlo, složená převážně z politiků.


 20.12.2007    Deník 
„Budeme pro smích veškeré odborné veřejnosti,“ shodli se opoziční zastupitelé. Založením obecně prospěšné společnosti vyřešila karlovarská zastupitelská koalice ODS a ČSSD budoucnost karlovarského divadla. Divadelní scénu bude řídit šestičlenná politická správní rada ...


 20.12.2007    P.Kulhánek, zastupitel 
Návrh KOA od počátku směřoval k tomu, aby doposud vynakládané prostředky na činnost divadla byly co nejúčelněji vynaložené. Proto vznikl návrh koncepce na činnost divadla jako o.p.s., který má 3 pilíře: hostující představení, vlastní tvorbu a další kulturní činnost


 06.12.2007    Deník 
ZAČÁTEK KONCE? Nebo konec začátku? Městské divadlo příští rok opustí manželé Heřmánkovi a Divadlo Bez zábradlí (na snímku) a budou jej řídit karlovarští politici. Ve správní radě by měli zasednout Martin Zeman (ČSSD), Jaroslav Zach (ODS), Jan Balek (ODS), Kamila Bešťáková (KSČM) a Ivan Šendera (ČSSD).


 06.12.2007    MF Dnes 
Karlovarští radní už mají jasno, co bude s městským divadlem, až v něm koncem příštího roku vyprší nájemní smlouva řediteli pražského Divadla Bez zábradlí Karlu Heřmánkovi. O provoz divadla se bude starat Obecně prospěšná společnost Karlovy Vary.


 24.11.2007    Deník 
„Po dokončení zde bude restaurace, a to i pro divadlo, kanceláře, apartmány a v suterénu plánujeme parkovací zázemí pro auta,“


 01.11.2007    Deník 
Divadlu Bez zábradlí končí pronájemní smlouva v roce 2008. Karlovarská radnice mu ji na další roky neprodlouží.


 01.11.2007    MF Dnes 
KAM MÍŘÍ DIVADLO? Karlovarskou scénu opustí Divadlo Bez zábradlí, kterému končí smlouva v roce 2008. Poté divadlo povede městská společnost, jejíž vedení vyberou zastupitelé.


 01.11.2007    MF Dnes 
V současné době je ze strany města vedeno takových pří hned sedm. Všechny souvisí s rozsáhlou rekonstrukcí. Ta měla rovněž za následek několikaleté spory mezi řediteli divadla a magistrátem ohledně předraženého inventáře.


 01.11.2007    MF Dnes 
Obecně prospěšná společnost, která by vedla divadlo, měla vzniknout už před čtyřmi roky. Taková byla alespoň představa tehdejší transformační komise v říjnu 2003.


 09.09.2007    J. Hochová, členka Sdružení přátel KSO 
Vážený pane zastupiteli,posílám Vám článek, který nebyl uveřejněn v Deníku a já se domnívám, že zcela účelově. Doufám, že na Vašich stránkách s tím nebudete mít problém.


 27.08.2007    MF Dnes 
Vary podmiňují podpis smlouvy s Divadlem Bez zábradlí nižší dotací. Místo 15 nabízí jen 6 milionů. Manželé Hana a Karel Heřmánkovi z pražského Divadla Bez zábradlí odmítají podepsat novou nájemní smlouvu na pronájem karlovarského divadla.


 27.08.2007    MF Dnes 
Téma divadlo se v Karlových Varech opět stalo aktuálním. Koncem příštího roku totiž vyprší smlouva, podle které město pronajalo budovu divadla na čtyři roky Divadlu Bez zábradlí.


 04.08.2007    MF Dnes 
Současný pronájem karlovarské scény šetří policie * Heřmánkovým končí smlouva. Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality prověřuje pronájem karlovarského divadla manželům Heřmánkovým a okolnosti tohoto pronájmu.


 01.08.2007    Deník 
Do konce roku 2008 má karlovarskou scénu v nájmu Divadlo Bez zábradlí. Karlovarské divadlo čeká v roce 2009 další přelomový okamžik. Končí totiž nájem scény manželům Heřmánkovým a jejich Divadlu Bez zábradlí. Náměstek karlovarské primátorky Jan Balek, který má na starosti oblasti lázeňství, cestovního ruchu a kultury, přišel s novou nabídkou právě současnému nájemci.


1 2