Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Jednání rady pod kopyty koní …
Datum: 05.05.2017
ARL

V Pátek ráno v 8 hodin se sešli radní města K.Vary. Po zavazujícím jednání zastupitelstva se radní sešli a svém již čtvrtém mimořádném jednání během 10 dní znovu jednali o kočárové dopravě. 

 

Jednání pod kopyty koní ... tak nějak si musel připadat náměstek Bruštík, když jeho kejkle s vypovězením nájemní smlouvy roztály v právní a argumentační logice jako jarní sníh! Nejprve zpátečku zařadil primátor a KOA radní, posléze také s náměstkem B. domluvení kolegové z ČSSD a ANObezpatraje, sešikovaní za náměstkem Riškem, kteří až po 1,5 hoinové debatě hodili ručník do ringu ...  

 

Na podporu zrušení neplatné výpovědi se také sešli fiakristé se statně urostlými koníky, tentokráte bez kočárů. Ti svými kopyty dusali dlažbu u vchodu do magistrátu, aby dali najevo svojí nespokojenost se zákazem provozování živnosti, aby i oni mohli pomoci vydělat na vlastní živobytí.

 

      

 

Rada měla v plánu schválit jediný materiál, připravený náměstkem Bruštíkem. Předložený návrh byl ušitý horkou jehlou. Byla to kompilace zmatečné soutěže na jednotlivá stání, bez korekčních mechanismů vztahů a organizace kočárové dopravy ve městě. Zcela nesmyslně počítající s ježděním v ranních hodinách od 7 hodin … nebo do večerních hodin s pevnými měsíčními tarify, bez úvahy o krátkém dni v zimním období a vlivu počasí. Návrh obsahuje (minimální) nájmem á 3 tis.Kč na jedno stání, čímž katapultoval požadavek na poplatek o 300% vyšší, nežli je zaveden u taxi. Stejně tak je jeho výše oproti jiným městům vyšší v násobcích. Návrhem předkladatel zcela rozboural několik let hledaný řád a organizaci, který přinesl do provozu kočárové dopravy potřebný řád a klid.

 

VIDEO: / DENÍK http://karlovarsky.denik.cz/galerie/protest-fiakristu.html?mm=7706207&back=2246850485 

 

 

Samo jednání rady otevřel primátor, který se vybavil jiným právním názorem, nežli doposud město zastávalo. Původně totiž magistrát pokládal výpověď za platnou, ale nový pohled se opřel o skutečně zmatečné počínání a vypovězení nájmu bez právních důvodů. Téměř 1,5 hodiny trvající debata radních s příspěvky nejednotných právníků města a vedoucích kompetentních odborů přikořenil na jednání přítomný opoziční zastupitel Kotek. Před závěrečným hlasováním se původně smluvená většina radních odebrala na poradu o tom, jak budou hlasovat pod tíhou argumentů, znásobených očekávaných zmatků, hrozící prohrané žaloby od fiakristů, ohlasů demonstrujících fiakristů a vnímání veřejnosti.

 

Konečné hlasování všech přítomných radních hlasujících pro uznání platnosti nájemního vztahu a upuštění od výpovědi bylo dobrým zadostiučiněním, které pod okny doprovodil řehtající hřebec.

Následně také kompetentní odbory vrátily fiakristkám zastupující Cech, paní H.Šimonovské a H.Slivoňově, povolenky k vjezdu do města, tekže mohli opět vyrazit do města ... 

 

J.Kotek před magistrátem potěšil čekající fiakristy a pro čekající novináře uzavřel: „Za sebe už asi nemám co dodat. Bylo to několik velmi náročných dní na detailní pronikání do problematiky, na komunikaci s magistrátem, ale i se samotnými fiakristy. Podařilo se prokázat sérii pochybení vůči fiakristům a vztahy narovnat do běžného stavu. Fiakristé, kolega JUDr. Jelínek a řada příznivců společně vytvořili skvělé prostředí a korektní cestou společně dosáhli narovnání. Dík i radním města, kteří ve finále podpořili usnesení.“