Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Hrací automaty
1 2
 01.03.2014    ARL 
v Karlových Varech probíhá sběr podpisů potřebných pro vyhlášení referenda PRO ZÁKAZ HAZARDU v Karlových Varech


 26.02.2014    Deník 
DENÍK - rozestřel problém hazardu v Karlovarském kraji. Dal značný prostor provozovatelům hazardu ... ale tentokráte bez cenzury publikoval ALTERNATIVNÍ kritiku hazardu!


 14.02.2014    ARL 
V Praze proběhl 13.-14.února aktivistický workshop o problémech a boji s hazardem. Zakončen byl tiskovou prezentací. Smyslem workshopu bylo propojit aktivisty, sdělit si vzájemně zkušenosti a nabídnout je dalším zájemcům, kteří se budou ubírat dále také tímto směrem - k referendům proti hazardu.


 20.11.2013    ARL 
I. fáze : petiční podpora 4 000 podpisů ... až se nashromáždí dostatek podpisů může přijít ... II fáze: vlastní referendum


 20.10.2013    mfDNES 
do předvolební tlačenice o mediální prostor zapadnul rozhovor pro zákaz hazardu ...


 05.09.2013    ARL 
Přestože ve městě 5 let vyhláška povoluje 38(+4) heren, v provozu jich je 108(!) Město s tím nic nedělá. ČTV z toho udělá PR kandidujícímu primátorovi, jak o dvě třetiny redukuje herny !


 02.09.2013    ARL - z tiskové konference 
2.září, Tisková konference: Karlovy Vary jsou prvním místem v České republice, kde občanská iniciativa zahájila REEFERENDUM PROTI HAZARDU. Nesmířila se s pseudo-regulací hazardu, kterou jim několik let předkládají politici, zastupitelé města, úředníci a Kalouskovo ministerstvo financí.


 28.06.2013    ARL + média 
Provozovatelé hazardu - Unie herního průmyslu ovládli Karlovy Vary! Jsme nejzamořenější město hracími přístroji v republice. Koaliční zastupitelé mají raději miliony od gamblerů.


 17.05.2013    J.Kotek 
V Karlových Varech je téměř 110 heren s 1.010 hracími přístroji. To je jedna z největších koncentrací hracích přístrojů nejen v republice, ale také na světě – 50 obyvatel města na 1 automat(!). Co město udělalo od roku 2009 k naplnění platné OZV? Nic, vůbec nic!


 09.02.2012    Parlamentní listy.cz 
Česká republika nadále patří k zemím, nejvíce zamořeným hernami. Velmi dobře se jim daří i v nejproslulejších českých lázních Karlových Varech. Kromě kasin tak města, mající sloužit především zdraví, dále zaplavují všudypřítomné herny. Zastupitelé se navíc neshodují...


 02.02.2012    ALTERNATIVNÍ tisková zpráva 
Po velkém ohlasu na aktivitu STOP HAZARDU, ve kterém 80% zastupitelů se zákazem nesouhlasilo a média bojkotovala zveřejnění 1. tiskové zprávy, vydalal ALTERNATIVA 2. zprávu.


 19.01.2012    Hospodářské noviny 
Tento renomovaný deník se delší dobu systematicky věnuje hazardu. Přehled zpracovaných zpráv, fotogalerie, a přehledy proto uspořádal do přehledného celku, který soustředil ...


 19.01.2012    ALTERNATIVA - TZ 
Tisková zpráva - po neúspěšném hlasování o zrušení hazardu vydala ALTERNATIVA tiskovou zprávu k tomuto tématu ...


 17.01.2012    ARL - red. 
Neblahé důsledky provozu hazardních her dnes znají ve všech městech, kterými jsou herny zaplaveny. Česká republika má několikanásobně větší koncentraci heren než jinde v Evropě a to převážně v násobku řádů ... nikoho ze zasvěcených nemohl překvapit návrh na zákaz hazardu v Karlových Varech.


 27.10.2011    ČTK - mfDNES 
Odlišný přístup k možnosti vydat do konce roku vyhlášku, zakazující na území města hazard, mají radnice v Karlovarském kraji.


 05.10.2011    Deník 
Novela zákona o loteriích dává obcím pravomoc rozhodovat o umístění herních zařízení. A jak na tuto novou pravomoc zareagují Karlovy Vary?


 28.04.2011    Sedmička 
Karlovy Vary jako město bez heren. I tak by to mohlo v krajském městě v blízké budoucnosti vypadat. Každých přibližně osmdesát lidí v lázeňském městě má svůj videoterminál.


 08.12.2010    Deník 
Za úřednický nonsens se dá označit snaha úředníků o úpravu regulativů pro umístění zábavních zařízení ve městě. Rada materiál zpracovaný Ivanou Doubovou smetla ze stolu


 11.06.2010    mfDNES 
Zklamáním je pro Františkovy Lázně, Novou Roli, Aš a další města prezidentské veto zákona o loteriích. Města si od zákona slibovala vlastní rozhodování o videoterminálech. I nadále tak hazard neovlivní


 15.02.2010    mfDNES 
Miliony korun ročně přitékají do městských pokladen z provozu výherních automatů. Přesto se snaží radnice gamblerům znepříjemnit přístup k elektronickým„zlodějům peněz“. Se střídavými úspěchy. Mezeru na trhu po zakázaných přístrojích velmi rychle zaplňují modernější videoterminály a elektronické rulety. A ty povoluje ministerstvo vnitra, často bez ohledu na protesty měst.


 18.12.2009    Deník 
Karlovy Vary se snaží upravit regulativy pro umístění zábavních zařízení a zastupitelstvo už schválilo souhlas s pořízením této změny.


 26.09.2009    mfDNES 
K věci - Peníze z nejrůznějších videoterminálů, elektronických rulet a dalších vylepšených jednorukých banditů sice na jedné straně vylepšují příjmy státní pokladny, na straně druhé se ale nedá hovořit o čistém zisku. A pokud by si někdo dal tu práci a zodpovědně spočítal, kolik gamblerství ukrajuje ze společného krajíce, možná by zjistil, že se o výdělku hovořit nedá vůbec.


 12.08.2009    Deník 
Už téměř dva měsíce platí v Karlových Varech nová obecně závazná vyhláška, kterou došlo k redukci heren na území města. Ministerstvo vnitra před několika dny konstatovalo, že tato vyhláška je v souladu se zákonem.


 27.07.2009    Deník 
Počet podnikatelů, kteří žádají o výjimku z obecně závazné vyhlášky, jež omezila počet výherních automatů na území města, se stále zvyšuje.


 27.07.2009    mfDNES 
Miliony korun, které tečou do městských pokladen z výherních automatů, stojí proti zvýšené kriminalitě a tragédiím v rodinách závislých hráčů.


 30.06.2009    Deník 
Z dvaceti stížností a žádostí o zařazení provozoven do seznamu povolených odsouhlasili a přehodnotili pouze dvě výjimky. Herny znovu budou na Mattoniho náměstí 317 a v Sokolovské ulici 525. Zbylí obchodníci, kteří byli ze seznamu vyřazeni, mají smůlu.


 25.06.2009    Deník 
Už třináct žádostí o přezkoumání seznamu povolených heren a tři stížnosti na obecně závaznou vyhlášku omezující počet výherních automatů na území Karlových Varů, tedy celkem šestnáct podnětů od postižených podnikatelů, obdrželo vedení karlovarského magistrátu.


 17.06.2009    Deník 
Krajský úřad Karlovarského kraje nebude nic podnikat ve věci provozoven s výherními automaty na území města Karlovy Vary, jejichž provoz byl zahájen v rozporu se zákonem o loteriích.


 16.06.2009    novinky.cz 
Zní to až neuvěřitelně, ale více jak procento šestnáctiletých chlapců denně tráví svůj čas u výherních automatů. Vyplynulo to ze školní studie ESPAD, která zkoumala návykové chování mezi šestnáctiletými. Jednou až dvakrát do měsíce pak hraje 3,5 procenta chlapců a jedno procento dívek.


 04.06.2009    Deník 
Na karlovarský magistrát se už obrátilo deset živnostníků, kteří chtějí výjimku. Jeden z nich dokonce zvažuje žalobu na město.


 04.06.2009    Deník 
Podnikatelé, kteří vydělávají na automatech v Karlových Varech a nejsou na povoleném seznamu, upozorňují, že nevědí nic o žádné komisi, která by je v uplynulých měsících kontrolovala.


 04.06.2009    Deník 
GLOSA - To, že se Karlovy Vary rozhodly regulovat herny ve městě, lze kvitovat s povděkem. Hrací automaty najdete v lázních na každém kroku. To, co ale kritizovat lze, je způsob, jakým radnice vyhlášku zpracovala.


 26.05.2009    Deník 
Už tento pátek vstoupí v Karlových Varech v platnost vyhláška, na základě které dojde k zásadnímu omezení výherních automatů ve městě. Z původních sto pěti jich má zůstat jen třicet devět.


 15.05.2009    Deník 
Postižení podnikatelé si chtějí stěžovat. Radnice se ale obává nárůstu videoterminálů.


 15.05.2009    vedení magistrátu a reakce J.Kotek, zastupitel 
Po jednání zastupitelstva vydalo vední magistrátu 14.5.2009 dementi k ohlasům na projednání vyhlášky o provozování výherních hracích přístrojů. Protože není pravdivé a odpoutává pozornost od podstaty problému, reaguje k němu oponující zastupitel J.Kotek


 14.05.2009    Deník 
K redukci automatů má dojít za pár dnů. Na povoleném seznamu se objevily i neexistující herny a jedna v lázeňském území. Tam nemá být vůbec.


 14.05.2009    Deník 
GLOSA - Vyhlášky regulující automaty nejsou jen témata pro jednání politiků, ale i náměty scénáristů. Tisíce diváků tak jsou nyní například svědky, jak se s takovou vyhláškou popere místostarosta Lumír Nikl v „nováckém“ seriálu Ulice. Nemá to přitom vůbec jednoduché.


 13.05.2009    Deník 
Představitelé lázeňského města Karlovy Vary udělali poprvé v historii zásadní krok, který povede k regulaci výherních hracích přístrojů na území města. V úterý po bouřlivé hodinové diskusi schválili vyhlášku omezující automaty v Karlových Varech.


 18.04.2009    Deník 
Krajský úřad zahájil přezkumné řízení s provozovateli automatů, které nesplňují zákonem danou hranici od vybraných budov


 15.04.2009    Deník 
Krajský úřad Karlovarského kraje zahájil přezkumné řízení ve věci provozoven s výherními hracími automaty na území města Karlovy Vary, které by mohly být v rozporu se zákonem o loteriích. Co z toho vyplývá pro karlovarský magistrát, který povolení těmto hernám vydal?


1 2