Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Jako v rezervaci
Datum: 18.08.2009
Deník

GLOSA -

Pro investory z bývalého Sovětského svazu jsou Karlovy Vary a jejich okolí výbornou lokalitou. Nikdo se proto nemůže divit, že tu ve velkém skupují pozemky, na nichž pak realizují své megalomanské projekty.


Žádné překážky tu vlastně nemají, protože dotčené orgány včetně vedení karlovarského magistrátu i stavebního úřadu jim dávají zelenou, i když historici nad některými verdikty kroutí hlavami. Komentář archeologa Jiřího Klsáka je proto v mnohém alarmující, protože jeho slova jsou pravdivá. Nynější politická reprezentace dává zelenou k vytváření národnostních komunit, do kterých je Karlovarákovi přístup zakázán.

Proč jsou obyvatelé těchto vesnic chráněni závorou před okolním světem? Že by byl natolik zlý? Spíše je to kvůli tomu, že investor se stává vlastníkem i pozemků kolem domů, a proto je celý areál jeho soukromým majetkem. Kdyby takto postupovaly radnice ve všech případech při povolování bytové zástavby, dnes by se nikdo z nás neprošel po Čertově ostrově či například v satelitní zástavbě Pod Rohem.

Na rozdíl od archeologa Klsáka mám ale jinou obavu – aby nenastala doba, kdy vše bude v tomto městě na závoru a vejít za ni budou moci jen někteří…Jana Kopecká