Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Kino Čas
1 2
 06.04.2011    mfDNES 
Karlovarské městské kino Čas, které mimo jiné slouží v době konání Mezinárodního filmového festivalu jako jeden z oficiálních projekčních sálů, zůstane dál původnímu nájemci. Výběrové řízení, které radnice v březnu vyhlásila, sice vyhrál jiný zájemce, ale smlouvu s městem nakonec nepodepsal. „O novém výběrovém řízení magistrát zatím neuvažuje,“ řekl včera mluvčí radnice Jan Kopál.


 01.04.2011    Deník 
František Volf, kterého město Karlovy Vary vybralo jako pronájemce kina Čas, smlouvu nepodepíše. Kino bude normálně fungovat a hrát, ale jeho nájemcem je František Grebeň


 21.03.2011    idnes.cz 
Karlovarský podnikatel František Volf, který vyhrál výběrové řízení na pronájem festivalového kina Čas v Karlových Varech, oznámil, že nájemní smlouvu s magistrátem nepodepíše. Nového nájemce by měli radní vybrat na zítřejším jednání.


 16.03.2011    Deník 
Koalice K20 se ale proti výhradám ostře ohradila. Podle ní jde o účelovou argumentaci


 24.02.2011    mfDNES 
Patnáct let života strávil podnikatel František Volf v pronajatém městském kině Čas. Před čtyřmi lety s ním město ukončilo nájemní smlouvu kvůli rekonstrukci. Od 1. dubna se do premiérového kina po čtyřech letech vrací jako vítěz výběrového řízení, jehož výsledky tento týden schválili karlovarští radní.


 24.02.2011    mfDNES 
Magistrát si novým pronájmem kina Čas zajistil, aby se v něm konaly akce, o které stojí


 24.02.2011    Deník 
Po čtyřech letech se do kina Čas vrací bývalý pronájemce František Volf. Ze tří zájemců, kteří se ucházeli o pronájem kina Čas, vybrala komise za vítěze právě jeho. Za pronájem kina nabídl 360 tisíc korun ročně.


 07.01.2011    mfDNES 
Město Karlovy Vary pronajme Kino Čas ve výběrovém řízení, a to obálkovou metodou. Jedná se o prostor o 647 metrech čtverečních včetně movitých věcí, které jsou jeho součástí.


 01.06.2009    Deník 
Problémy jediného městského premiérového kina Čas neberou konce. Po zrušených výběrových řízení na nového pronájemce a jeho následném předání do nájmu obecně prospěšné společnosti Karlovarské divadlo dal nyní výpověď ze smlouvy provozovatel Radek Uhlíř. Ten pro městské divadlo zajišťoval půjčování filmů a jejich promítání.


 16.05.2009    Deník 
Další milion korun na rozjezd kina Čas obdrží obecně prospěšná společnost Karlovarské městské divadlo. Ta jej od města převzala 3. dubna letošního roku. Město uhradí i tři sta tisíc korun za energie za první čtvrtletí letošního provozu kina.


 28.04.2009    Deník 
Na zajištění provozu kina Čas žádá odbor lázeňství a kultury karlovarského magistrátu dalších tři sta tisíc korun. Mohl byste vysvětlit, z jakého důvodu?


 09.04.2009    mfDNES 
Hospodařit tak, aby se obešli bez dotací a současně rozšířit nabídku pro veřejnost. To jsou cíle nového provozovatele karlovarského kina Čas, kterým se stalo Karlovarské městské divadlo (KMD). Obecně prospěšná společnost od začátku roku spravuje také městskou divadelní scénu.


 09.04.2009    Deník 
Bez dotací z rozpočtu města se chce obejít nový provozovatel karlovarského kina Čas, kterým je obecně prospěšná společnost Karlovarské městské divadlo.Potvrdil to předseda správní rady společnosti Ivan Šendera.


 02.04.2009    Deník 
GLOSA - Že se obecně prospěšné společnosti Městské divadlo podařilo výborně navázat na manžele Heřmánkovy a jejich Divadlo Bez zábradlí, které plnilo Městské divadlo po tři roky, je bez diskuze.


 01.04.2009    Deník 
Městská obecně prospěšná společnost Divadlo od radnice kino dosud smluvně nepřevzala.


 13.03.2009    Deník 
Ačkoliv karlovarští radní odmítli poskytnout kinu Panasonic jakoukoliv dotaci, karlovarští zastupitelé vedení města převezli.


 24.02.2009    Deník 
Nakládání s kinem Čas často budilo rozporuplné pocity. Nyní radnice přišla se záměrem, že kino svěří do péče obecně prospěšné společnosti Karlovarské městské divadlo. Podle zastupitele Petra Kulhánka (KOA) to ovšem není nejlepší řešení.


 18.02.2009    mfDNES 
Kino Čas přejde pod obecně prospěšnou společnost Karlovarské městské divadlo, která jej bude provozovat. Takový je nejnovější plán vedení města, jak situaci s kinem Čas řešit. Nápadem se bude příští týden zabývat rada města.


 13.01.2009    mfDNES 
Co bude dál s kinem Čas? Odpověď bude hledat vedení Karlových Varů tento měsíc.


 13.01.2009    mfDNES 
K věci - Znovu bude vedení Karlových Varů řešit otázku kina Čas. Po kolikáté už za posledních necelých 24 měsíců, kdy jej městu vrátil František Volf (ten, který jej úspěšně provozoval a městu za to platil). A hlavně - s jakým výsledkem? Všechna dosavadní řešení jsou důvodem k nespokojenosti.


 19.12.2008    P. Kulhánek, zastupitel 
Na jednání zastupitelstva uvolnila koalice další statisíce na své dobrodružství s provozováním kina Čas ... měsíčně do něj pumpuje dvě stě tisíc (!) zatímco předchozí nájemce platil nájemné (!)


 12.09.2008    Deník 
Už půldruhého roku se táhnou problémy s kinem Čas. A dodnes je radnice nevyřešila. Bývalý pronájemce František Volf vrátil kino městu 30. března 2007 a od té doby visí v provizoriu. Radnice je sice znovu otevřela a kino promítá, nového nájemce, který by městu platil alespoň symbolické nájemné, ovšem nemá.


 03.06.2008    mfDNES 
Vyhlášení vítěze výběrového řízení na kino Čas musí počkat. Radním, kteří o vítězném jméně měli dnes rozhodnout, zkomplikovala situaci prohra města u soudu s Františkem Volfem.


 28.05.2008    Deník 
Strategické kino v centru města soud vrátil bývalému pronájemci Františkovi Volfovi.


 27.05.2008    mfDNES 
Kino může dostat zpět bývalý nájemce. Zároveň ale vrcholí výběrové řízení na jeho pronájem.


 27.05.2008    mfDNES 
K věci - Na první pohled je to naprosto jasné. Pokud někomu slíbím, že mu při obchodní transakci slevím 160 tisíc korun a potvrdím to smlouvou, tak to také dodržím. Opačně se chovají gauneři.


 21.04.2008    mfDNES 
Městskému kinu Čas od jeho otevření v závěru loňského roku roste návštěvnost. Přesto ho magistrát nechce dále provozovat a hledá pro něj nového nájemce. Kino mu chce předat patrně letos v červenci, po skončení mezinárodního filmového festivalu, jehož organizátoři využívají Čas jako jeden z hlavních promítacích sálů pro projekce nezávislých filmařů. Uvedl to vedoucí odboru kultury města Tomáš Svoboda.


 21.03.2008    mfDNES 
Město vypsalo slibované výběrové řízení na pronájem kina Čas. Vypsalo ho však ve chvíli, kdy ohledně kina stále trvá soudní spor mezi městem a dřívějším provozovatelem kina Františkem Volfem. Ten na město loni v létě podal žalobu na neplatnost dohody o narovnání a současně si nárokoval vrácení kina Čas.


 14.03.2008    Deník 
Karlovarští radní vyhlásili výběrové řízení na provozovatele kina Čas. Zájemci musí předložit dramaturgický plán, reference, podnikatelský záměr i výši ročního nájemného. Z toho celých třicet procent, tedy nejvyšší prioritu, má právě dramaturgický plán.


 12.03.2008    mfDNES 
Do festivalu zaplatí město za chod kina milion korun


 08.03.2008    Deník 
Kino Čas bylo po léta oblíbeným místem pro karlovarské příznivce filmů. Po nejrůznějších tahanicích a problémech však na deset měsíců zmizelo z kulturní scény lázní. Od 15. prosince loňského roku kino provozuje Radek Uhlíř, jehož společnost vystupuje pod obchodní značkou Filmák chce Času opět vrátit jeho dřívější popularitu a návštěvnost.


 01.03.2008    Deník 
Otázka pro Lukáše Pokorného, mluvčího karlovarského magistrátu


 28.02.2008    Deník 
Místo slíbeného výběrového řízení na provozovatele kina Čas radní zlegalizovali platby za provoz Času najaté firmě. Podle mandátní smlouvy obdrží Radek Uhlíř, jednatel firmy Atypfilm, třicet tisíc korun měsíčně. Smlouvu s ním magistrát uzavřel do 30. června letošního roku.


 14.02.2008    Deník 
Místo toho, aby radnice za Čas inkasovala nájem, platí za provoz najaté firmě.


 09.02.2008    mfDNES 
„Z pohledu dramaturga kina, kterého alespoň trochu zajímá návštěvnost, jde v případě této přehlídky pravděpodobně o cílenou sebevraždu. Z pohledu diváka půjde o prázdný týden, kdy kino navštíví snad jen tvrdé jádro z místní komunistické buňky nebo lidé s masochistickými sklony,“ uvedl Petr Kulhánek, který léta provozuje Filmový klub.


 22.01.2008    mfDNES 
K věci - Tak se nám vznáší ve vzduchu nové výběrové řízení na pronájem kina Čas. Tedy za předpokladu, že se radní poučili ze svého naprostého šlápnutí, řekněme vedle, kterým bylo předchozí řízení, pochybné vybrání vítěze, zrušení řízení a svěření kina do rukou městské nadace. Nejen ti, kteří mají s „kinařinou“ praktické zkušenosti, se tehdy chytali za hlavu, obraceli oči v sloup a šeptali si: „To snad není pravda“.


 22.01.2008    mfDNES 
Kino začalo loni v polovině prosince provozovat město. Předtím bylo jedno ze dvou kin, kam mají obyvatelé krajského města možnost jít, tři čtvrtě roku zavřené. Bylo to ale město, respektive jeho vedení, které svým rozhodováním dlouhodobé uzavření kina zavinilo. Lidé kritizují programové plakáty kvůli tomu, že na nich chybějí jakékoliv informace o filmech.


 21.12.2007    Deník 
Jaký osud čeká karlovarské kino Čas, není stále jasno ani poté, co vedení města rozhodlo, že ho nebude provozovat nadace.


 12.12.2007    Deník 
Soud včera zamítl žalobu bývalého pronájemce karlovarského kina Čas Františka Volfa.Ten žaloval město Karlovy Vary o 150 tisíc korun, které mu podle jeho slov vedení radnice slíbilo, když kino opustí.


 04.12.2007    MF Dnes 
Karlovy Vary chtějí otevřít kino Čas, které je téměř šest měsíců mimo provoz, ještě do konce letošního roku. Jeho provoz zajistí místo původně pověřené Nadace města Karlovy odbor kultury magistrátu. Kdo a jak bude kino sloužící v létě i mezinárodnímu filmovému festivalu provozovat příští rok, ovšem vedení města zatím neví.


1 2