Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Přehmaty koalice 2006-10
 20.09.2011    mfDNES 
Vedoucí odboru informatiky Petr Bönsch vyhrál nad magistrátem soud o neplatnost výpovědi. Město Karlovy Vary musí podle bývalého náměstka Jiřího Kotka nahradit odvolanému vedoucímu odboru škodu přesahující jeden milion korun za ušlý výdělek.


 12.09.2011    podnět pro jednání Rady  
Za minulého vedení byl z funkce a z pracovního poměru vyhozen vedoucí odboru informatiky P.Bönsch. Ten se obrátil na souda ... nové koaliční vedení paradoxně ve sporu setrvalo ... a zaplatí tak mu odstupné a ušlou mzdu, protože soud prohrálo!


 23.08.2011    mfDNES 
Když pětaosmdesátiletý Rudolf Šimonovský zjistil z reklamního plakátu, že mu těsně vedle domu vyrostou rezidenční byty, ihned zpozorněl. Jenže bylo pozdě, protože stavební úřad už vydal ruskému developerovi územní rozhodnutí ...


 20.03.2011    Jiří Kotek 
...smutné na tom všem pseudo politickém karlovarském harašení je, že z činnosti ODS se vytratila reálná politika, a že i prostý občan a problémy města se z ní zcela vytratily! Proto jsem přesvědčen, že dalším stádiem vývoje místní ODS je rozpuštění pro neplnění jejího smyslu činnosti.


 23.11.2010    mfDNES 
Zápisník - Budova karlovarského magistrátu by se mohla docela dobře stát kulisou pro politický horror. Po bývalém vedení karlovarského magistrátu tam totiž zůstalo strašit několik kostlivců.


 20.11.2010    mfDNES 
Zvláštní situace se odehrála na karlovarské radnici. Zatímco zde druhý den úřadovalo nové vedení, za jeho zády firma najatá už dříve minulým vedením odvážela písemnosti ke skartaci.


 19.11.2010    idnes.cz 
Krátce před nástupem nového vedení na karlovarský magistrát proběhla v úřadu rozsáhlá skartace, kterou ještě zařizovala bývalá vládnoucí koalice ČSSD a ODS. Zatímco noví úředníci přebírali prázdné kanceláře, nákladní auto odtud odváželo dvě tuny dokumentů.


 18.11.2010    mfDNES 
Prázdné skříně nechali po sobě politici karlovarské ODS a ČSSD, když odcházeli z magistrátu. Ale ukázalo se, že při úklidu zase tak důkladní nebyli. Bývalá náměstkyně primátora Dagmar Laubová (ODS) v zásuvce zapomněla stranické dokumenty s citlivými údaji svých stranických kolegů.


 12.11.2010    Deník 
Petr Horký (ČSSD), bývalý krajský radní a současný ředitel karlovarského Infocentra, z tohoto postu odchází.


 08.11.2010    Deník 
Radní za ODS a ČSSD, kteří po komunálních volbách odcházejí z karlovarského magistrátu, se potřetí sejdou na mimořádném zasedání. Tentokrát v úterý 9. listopadu.


 03.11.2010    Deník 
GLOSA - Je to šílená doba. Zatímco nově zvolení zastupitelé pracují na stabilní koalici, odcházející radní rozhodují o stamilionových zakázkách, kšeftují s historickým majetkem města, přidělují služební byty a prodlužují nájmy. A to vše bez vědomí nově zvolených zastupitelů, tak nějak konspirativně a bez ochoty dopředu informovat, že vůbec nějaká mimořádná rada zasedne a o čem bude rozhodovat.


 03.11.2010    Právo 
Karlovarská městská rada složená ze zástupců ODS a ČSSD sice prohrála komunální volby a skončí s největší pravděpodobností v opozici, ale dál rozhoduje o zakázkách za stovky miliónů a o prodejích majetku v hodnotě bezmála sto miliónů.


 28.10.2010    Deník 
Naprosto bezmocní si připadají spolumajitelé domu v Bulharské ulici 25. Od roku 2005 protestují proti stavbě bazénu a sauny, které v suterénu začal budovat jejich soused, arménský podnikatel Levo Divatyan.


 27.10.2010    Deník 
GLOSA - V hlavní roli lidé. Konec kmotrům a kšeftům na magistrátě, oslovovala voliče na billboardu jedna z plzeňských stran. Se zájmem jsem si toto heslo přečetla. Jednoduše a výstižně totiž vystihlo to, o čem se v uplynulých čtyřech letech v Karlových Varech sice hovořilo, ale tak nějak šeptem, a pokud tuto formulaci někdo vyslovil nahlas, například opozice na zastupitelstvu, pak byl ocejchován jako rozvraceč, exhibicionista, rebel a nesoudný buřič.


 21.10.2010    mfDNES 
Karlovarští radní z ODS a ČSSD překvapili své nástupce, když na poslední chvíli rozhodli o zakázce za 271 milionů.


 20.10.2010    Deník 
Odcházející vedení města schválilo vítěze zakázky na stavbu bazénu u multifunkční haly.


 14.10.2010    mfDNES 
Náměstkyně primátora Dagmar Laubová dostávala za práci učitelky na půl úvazku v základní umělecké škole odměny, o jakých se ostatním pedagogům ani nezdálo. Vyplývá to z kontroly krajského úřadu.


 13.10.2010    mfDNES 
Inventura na radnici Velké investice a prodeje městského majetku vyvolávaly kritiku, kvůli losovačce a symfonikům lidé i demonstrovali


 13.10.2010    mfDNES 
Jak to vidí - Myslíte, že končící vedení Karlových Varů udělalo svými činy lázním ostudu, nebo pomohlo k rozkvětu města a příjemnějšímu životu v něm?


 11.10.2010    Parlamentní listy.cz 
Karlovarské opoziční strany nenechaly nic náhodě. Celé volební období mapovaly hříchy vládnoucí koalice (ODS a ČSSD) v Karlových Varech a před volbami jí vystavily šokující účet. Město zaplavily plakáty, žádající změnu a vykopnutí radniční mafie.


 10.10.2010    Parlamentní listy.cz 
Zástupci karlovarské opozice se opět dočkali satisfakce. Jen co byl potvrzen soudní verdikt za karlovarskou losovačku, špatnou pověst zdejšího magistrátu potvrdily výsledky soutěže obecně prospěšné společnosti Otevřete.cz.


 08.10.2010    Jiří Kotek + ČTV 
Zákon o volbách do zastupitelstev jasně deklaruje, kdo má právo být v obci volen – ten, kdo zde žije. Tuto ideu chápu tak, že to je osoba, která má niterní vztah k obci jako k součásti své integrity osobní i majetkové. Jen takový člověk může jednat v její prospěch ...


 29.09.2010    mfDNES 
Karlovarská losovačka se stala celostátní výstrahou. Odstrašujícím příkladem neodpovědného chování k veřejným financím je například KV Arena, která zatížila karlovarský rozpočet mnohamilionovými dluhy


 16.09.2010    Deník 
Karlovarský kraj proto jeho rozhodnutí zrušil a vrátil městu k přepracování


 11.09.2010    Deník 
Radní povolili žadatelce postavit podzemní multifunkční centrum v parku v centrálním lázeňském území nad Mlýnskou kolonádou


 10.09.2010    Deník 
Po delší odmlce se problémy kolem obchodního domu Perla na třídě T. G. Masaryka znovu vrátily. Po vleklých a náročných opravách objektu, které znepříjemňovaly život nájemníkům, tentokrát lidé neprojdou průchodem objektu, který zde vždy byl a jímž si zkracovali cestu do parku Alžbětiných lázní. Proč? Protože prostě zmizel.


 10.09.2010    Bruštík, red. ČTV 
REGIONÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ČTV odvysílalo zajímavou reportáž o nadcházejících volbách. Vedle koaličních zastupitelů vystoupili zastupitelé opoziční. Komentář přidala novinářka I.Kalinová.


 31.08.2010    Parlamentní listy.cz 
K zajímavým rošádám dochází stále častěji na Karlovarsku. Do souboje o zastupitelské posty se hlásí i manželky stávajících politiků, ale oblékají se do jiného stranického dresu. Některé kandidatury však vzbuzují dosti vážné otázky.


 30.08.2010    ČT24 
Západočeské Karlovy Vary mají hotovou studii na dostavbu lanové dráhy na vrchol Tři kříže. Za plány a výpočty zaplatilo město téměř milion korun, dalších 150 milionů má stát realizace projektu. Podle opozičních zastupitelů město zbytečně utrácí za studie příliš drahých nápadů.


 27.08.2010    Deník 
Kvůli záměru výstavby lanovky na Tři kříže je třeba změnit územní plán města. Mohl byste více specifikovat tento krok? Kolik už projekt lanové dráhy stál?


 27.08.2010    mfDNES 
Osmdesát let je opuštěné rozestavěné torzo lanovky na Tři kříže. Stavbu přerušila světová válka. Práce pokračovaly v letech 1920 až 1921. Současní radní lanovku podpořili návrhem na změnu územního plánu.


 25.08.2010    ČTK 
Karlovy Vary musejí změnit kvůli připravované stavbě lanové dráhy na vrch Tři kříže územní plán města. Trasa dráhy vedoucí z lázeňského centra má kopírovat původní cestu, po které měla lanovka kdysi vést. Jenomže v územním plánu je zanesena pouze spodní polovina. Dokreslení zbytku trasy a provedení změny může trvat až dva roky, informoval dnes ČTK primátorův náměstek Tomáš Hybner.


 27.07.2010    Deník 
Rekonstrukce areálu stála 72 milionů korun. Podle kritiků mohla být výrazně levnější.


 26.07.2010    Deník 
Měl to být krásný a skvělý přírodní park, který lidem nabídne sport, dětem prolézačky a rodinám skvělý piknik pod širým nebem. Zatím je to krásná bažina, která se bez holínek přejít nedá.


 22.06.2010    Deník 
Zimní stadion na Dolní Kamenné v Karlových Varech, v němž hráči HC Energie ještě v lońském roce slavili mistrovský titul v extralize, se změní v obří vitnamskou tržnici.


 18.06.2010    mfDNES 
Prodejce Petr Elman a další musí na městském pozemku v Karlových Varech vydělávat několika zprostředkovatelům. Radní to ale tolerují


 17.06.2010    mfDNES 
Dlouho odkládaná rekonstrukce Národního domu v Karlových Varech má začít prvního ledna příštího roku. Město tímto dnem ale ztratí vliv na další osud této památkově chráněné stavby.


 16.06.2010    iregiony 
Město Karlovy Vary se zřejmě vzdá předkupního práva na Národní dům, který letos od města koupila společnost Eltodo. Podle náměstka primátora Petra Keřky předkupní právo firmě, která připravuje kompletní rekonstrukci zchátralého objektu v centru města, blokuje získání bankovního úvěru. Rada ale navrhla, aby předkupní právo trvalo do fyzického začátku oprav, řekl dnes Keřka novinářům.


 10.06.2010    Deník 
Karlovarská lázeňská zóna se změnila ve staveniště. Rekonstrukce by měla být dokončena až v prosinci letošního roku.


 09.06.2010    mfDNES 
Svůj náhlý odchod ze strany prezentuje náměstek Petr Keřka jako vlastní svobodné rozhodnutí. Opozice ale za rezignací vidí úspěšný tlak Keřkových nepřátel v řadách ODS a její snahu zlepšit pošramocený obraz strany v očích veřejnosti.