Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Korupce
 27.01.2017    J.Kotek pro mfDNES 
Na zastupitelstvu jste kritizoval expertní skupinu pro územní plán. Co je podstatou vaší kritiky a proč jste navrhl její zrušení?


 12.01.2017    J.Kotek pro Zprávy z Chebu 
Nedalo mi to, abych nezhlédl on-line vysílání z jednání zastupitelstva města (ZM). Bylo to mimořádné jednání zastupitelů města Chebu o setrvání obviněného starosty P.Navrátila ve funkci


 15.12.2016    ARL 
Právě probíhající obviňování 23 exponentů korupčních kauz v ROP SZ je velmi opožděným vzedmutím Protikorupční PČR a VSZ. V každém případě je skvělé proto, aby korupční gangsteři věděli, že když kradou, že už nikdy nebudou moci spát klidně, protoře je to zpětně může dostihnout!


 14.12.2016    info a Deník  
9. prosince předali zakladatelé NFPK, pan K.Janeček, J.Kraus a K.Randák cenu Jiřímu Kotkovi...


 09.02.2016    ČTV ... aktualizováno (video) 
Příliš levné Vary - o desítky milionů korun přišly nešťastnými prodeji (Golf,...) .... Jiří Kotek, chtěl ve funkci náměstka bojovat proti korupci, ale po 8 měsících roce byl z radnice odvolán ...


 10.10.2015    ARL  
Ve volebním období 2006-10 realizovalo město korupční vztahy ve věci ovládnutí byznysu s parkováním ve městě ... po neúspěšném soudním sporu firmy TEI je velmi zavádějící mediální prezentace, že Kulhánkova koalice městu zachránila 146 mil.Kč.


 05.10.2015    KV DENÍK 
To tvrdí bývalý náměstek primátora Kotek. Ještě jako náměstek primátora pro majetek řešil prodej Gejzírparku tenistům a vždy byl proti. Přesto se prodej nakonec uskutečnil. Zeptali jsme se proto, co dnes říká tomu, že areál v podstatě vlastní zahraniční investor?


 11.09.2014    J.Kotek 
SANEP opět provedl klasické předvolební průzkumy. Tentokráte před volbami komunálnmími v 10 krajských městech. V Karlových Varech ...


 01.07.2014    ARL 
3 roky trvalo karlovarské policii a státnímu zástupci, než tuto jednoduchou kauzu předložili soudu. Nicméně dnešního dne začal Okresní soud v Karlových Varech věc projednávat ...


 07.04.2014    ARL 
Po roční snaze o odstranění korupčních realit a rizik rezignoval Jiří Kotek na funkci v tomto Výboru. Důvody uvedl v tomto písemném podání rezignace:


 12.12.2013    Deník 
Vydavatelství Promenáda, které vydává stejnojmenný měsíčník v Karlovarském kraji, mění majitele. Primátor Kulhánek s matkou ho převádějí ...


 19.10.2013    EURO E15 
z MFF vytěžil E15 materiál pro podzimní vydání. Reportáž vyvážil výslechy primátora a opozičníků ...


 28.05.2013    ARL + média 
V průběhu posledních 2 let jsou rozkryté Karlovarské kauzy zametány pod koberec. Proč? Možná i proto, že kmotři si platí primátorův reklamní měsíčník.


 16.10.2012    ARL 
JUDr. Karel Jelínek byl ve veřejném výběrovém řízení vybrán spolu s JUDr. Robertem Pelikánem a Mgr. Prchalem k právnímu zastupování města Karlovy Vary, aby pomohl vymoci ukradené majetky města. Tyto majetky za nestandardních podmínek převedli předchozí politici svým kmotrům. Po více než rok trvajících obstrukcích primátora Kulhánka a jeho týmu, město otočilo svůj přístup k vymáhání škod a majetku proti činnosti najatých právníků ...


 11.10.2012    Deník 
Zameteno pod koberec? Zatím ne. I když karlovarský magistrát žalobu na Karlovarskou teplárenskou nyní nepodá.


 03.10.2012    ARL, Jiří Kotek 
Paní M.Makkiehová, bývalá náměstkyně primátora v Karlových Varech (2004-6) a následně opoziční zastupitelka (2006-10) je již týden ve vazbě ... oznámila suše ČTV ve svém středečním zpravodajství. J.Kotek: Touto zprávou ...


 10.09.2012    ARL + videozáznam ze ZM 
Přiznání primátora učiněné v souvislosti s „řešením“ starých kauz lze jistě ověnčit mnoha šťavnatými přídomky. Řeší totiž obavy koaličních partnerů, aby nemohli být budoucími volebními vítězi obviňováni za svá angažmá ve statutárních orgánech městských společností, ze kterých byl vykrádán veřejný majetek a peníze!


 01.09.2012    red. ARL - J.Kotek 
Patrně už s prvním letadlem prázdninových dovolenkářů odletěla z Karlových Varů také poslední naděje na dotažení korupčních kauz. Kulhánkova koalice KOA, přeběhlíků, TOP09 a ODS právě přeplnila všechny orgány městských obchodních společností proškolenými lotry z ODS. Šuplíkové kauzy zaparkovala na mělčinu.


 03.08.2012    Parlamentní listy.cz 
Jako poslední možnost rozhýbat státní zastupitelství v Karlových Varech vidí někteří politici a také protikorupční aktivisté jmenování Lenky Bradáčové do funkce vrchní státní zástupkyně. Jiní zase mlčí nebo se vyjadřují velmi opatrně. Každopádně je přinejmenším podivné, že v městě, které je známé nechvalnými kauzami, nebyl dosud nikdo z jejich aktérů postaven před soud.


 11.06.2012    ARL + ČTV 
... skvělý signál pro aktivní opoziční občany, že když se ozvou - jako v tomto případě proti trafice pana Keřky-Losovačky, stala se jeho pozice neudržitelnou !


 10.06.2012    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Pan "Losovačka" se stal ředitelem na krajském ředitelství silnic a dálnic ...


 18.02.2012    Parlamentní listy.cz 
Problémy týkající se sponzoringu politických stran střídavě nabývají parametrů thrilleru a grotesky. Nyní například vyplynulo na povrch, že bývalý karlovarský radní, který kvůli podvodům skončil ve vazbě a totálně vytuneloval slavný sportovní klub AC Start, velkoryse sponzoroval TOP 09. ParlamentníListy.cz navíc zjistily, že kuriózní sponzorský dar skončil neznámo kde.


 16.02.2012    JUDr. R.Pelikán - blog 
Karolína Peake před týdnem zažertovala, že k tomu, aby vláda dostala jedničku za boj s korupcí, musela by se celá nechat zavřít. Jako u každého dobrého žertu, i tenhle je jen poněkud nadsazeným popisem pravdy.


 16.02.2012    mfDNES 
Kouzelnická etapa ČSSD se začarováním Národního domu je sice pryč, dům prošel spáry ODS zpět městu, resp. rovnou do spárů profláknuté společnosti Eltodo ... nová vlna rekonstrukčních kouzel již trvá 5 let!


 06.02.2012    RESPEKT + i-DNES 
Respekt institut prostřednictvím této výstavy přibližuje významné české kauzy korupce a zpronevěry od roku 1989, rekapituluje je a ukazuje, jak jednotlivé případy dopadly ...


 05.02.2012    mfDNES 
Podivný dar nechal v roce 2009 vyrobit a straně TOP 09 na volební kampaň věnoval Vít Hořejš, jednatel atletického klubu AC Start Karlovy Vary, bývalý městský radní, který je od loňského října obviněn a ve vazbě ... TOP 09 v kraji zakládal jeho známý lobbista Josef Malý, který v kauza podivného daru figuruje ...


 01.02.2012    AHA! 
4 roky vedl Karlovarské divadlo, jehož pronájem označoval opoziční zastupitel K. za korupční ... Heřmánek si s manželkou pronajali od karlovarského magistrátu městské divadlo na čtyři roky za roční nájemné 1 milion korun, 15 milionů ale dostali od radnice na provoz a údržbu a veškerý zisk si mohli ponechat.


 31.01.2012    mfDNES 
Z areálu AC Start Karlovy Vary zbyl jen nefunkční celek. Kromě oválu, rozpadajících se tribun a šaten, které neprošly kolaudací, už klub nevlastní nic. Jednatel Vít Hořejš sedí od loňského října ve vazbě.


 19.01.2012    Hospodářské noviny 
Že karlovarští opozičníci kritizovali v minulém období politiky ODS a ČSSD za řadu aktivit s V.I.P. partnery města ví každý - byli mezi nimi lidé a aktivity kolem hazardu, Ski sprint v centru. To, že se prolnou jejich protagonisté v daleko větších hrách bylo jen otázkou času.


 16.01.2012    mfDNES 
Velké plány, jak zkrášlit a ozvláštnit Karlovy Vary, měli v myslích někteří komunální politici a fantasté. Mnohdy utopická přání přinejlepším skončila ve fázi projektu, ve skutečnost se ale neproměnilo žádné.


 16.01.2012    Parlamentní listy.cz 
Někteří aktéři boje proti korupci skončí s aureolou novodobých hrdinů, nabídkou zajímavých míst či dokonce finanční odměnou. V jejich stínu však stojí další neúnavní bojovníci, kteří se za svou odvahu se zlou potázali. Například členka karlovarského sdružení Občané proti bezpráví ...


 14.01.2012    mfDNES 
Město Karlovy Vary se začalo soudit o dům v Lázeňské ulici číslo 5. Domáhá se neplatnosti kupní smlouvy. Lukrativní nemovitost si v roce 2007 ve výběrovém řízení koupila za 32 milionů od minulého vedení magistrátu sklárna Moser s tím, že chce podle svého ředitele a tehdejšího šéfa karlovarské ODS Antonína Vlka "zachovat a rozvinout...


 12.01.2012    ARL - red. 
Karlovarský soud se ve čtvrtek, 12.ledna 2012, na svém druhém jednání začal zabývat žalobou Města K.Vary proti kupujícímu Moseru (p. Vlk, předseda ODS). Nejprve soud odmítnul zásadní námitku obhajoby ... a naopak zahájil líčení čtením důkazů.


 31.12.2011    mfDNES 
Státní majetek ve výši dvou miliard korun spravoval před listopadem 1989 Bytový podnik Kalovy Vary. V roce 1992 ho získalo město a hned šel do likvidace ... ta trvá doposud! Trestní oznámení na ex-náměstka hejtmana kraje a spučasného místostarostu M.Lázní, P.Horkého


 30.12.2011    PRÁVO 
Krajský soud v Plzni rozhoduje v insolvenčním řízení o úpadku občanského sdružení AC Start Karlovy Vary. Prvotní problém, který plzeňský soudce Pavel Šašek v této kauze ale nyní řeší, je určení skutečných představitelů AC Start.


 07.12.2011    mfDNES 
Karlovarská ODS prosazuje na místo radního projektanta P.Bursíka. Ten ovšem stojí za sporným projektem kruhové křižovatky v ulici Stará Kysibelská.


 04.12.2011    Jiří Kotek 
V souvislosti s narůstající aktivitou kmotrů a jejich stranických loutek při novém ovládnutí města ... AC Start, PBH ... nová "K25"


 25.11.2011    Právo 
Policie prověřuje práci někdejšího likvidátora Podniku bytového hospodářství (PBH) v Karlových Varech Petra Horkého (ČSSD), který v současnosti zastává funkci náměstka starosty v Mariánských Lázních. Podnět k trestnímu oznámení, které podal advokát Karel Jelínek, vzešel od Horkého nástupce v roli likvidátora Richarda Houšky.


 22.11.2011    Blesk anketa 
V exkluzivním průzkumu pro Blesk od agentury SANEP, kdy mohli lidé sami nominovat své kandidáty, stejně jako v hlasování na Blesk.cz zvítězil »křišťálově čistý« Gross naprosto suverénně...


 16.11.2011    deník 
Po vazebním stíhání Víta Hořejše, obviněného z několika zvlášť závažných hospodářských deliktů, a nepodařené sebevraždě Vladimíra Hůrky, kteří roky stáli ve vedení krachujícího atletického klubu AC Start, je na spadnutí další skandál.