Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Kraj Karlovarský
 09.04.2016    ARL 
Na jednání zastupitelstva Karlovarského kraje byla vedena debata o počínání policie při návštěvě prezidentů ČR v kraji a Číny v ČR a o orientaci politiky kraje v oblasti lidských práv. J.Kotek předložil návrh na usnesení ...


 06.04.2016    J.Kotek 
V souvislostech se svými veřejnými aktivitami, dovoluji si reagovat v časové reflexi na nepřijatelné politické a policejní činnosti, které ohrožují samu demokratickou podstatu státu a občanské svobody, které jsem vždy prosazoval a zastával. Reaguji v prostoru, který jsem ve svém zastupitelském prostředí obsáhnout.


 15.03.2016    ARL z podkladů SANEP  
Před blížícími se podzimními krajskými volbami nás zaujal průzkum obliby hejtmanů krajů. Jak ukazuje exkluzivní šetření společnosti SANEP, jsou výsledky karlovarského hejtmana, pana Havla z ČSSD, velmi nelichotivé ...


 15.12.2015    ARL - j.Kotek 
ARL zaznamenaly pondělní smršť na sociálních sítích a na internetových médiích o tom, že proběhla prohlídka kanceláře starosty Chebu, pana Navrátila a také domovní prohlídka v místě jeho bydliště.


 09.05.2015    ARL 
oslava 70.výroční míru a svobody s blokádou mostu pro nadměrná vozidla, protože problém kamionů s Mattoniho kyselkou je v celé této lokalitě NADMĚRNÝ.


 23.02.2015    TZ 
tisková zpráva ALTERNATIVA: ODVOLÁNÍ POLITRUKA – SEBEDESTRUKCE KRAJSKÉ KOALICE – … A CO DÁL?


 23.07.2014    ARL - ČRo 
Multifunkční politik Josef Novotný z ČSSD nestíhá v souladu myslet a konat :-(


 18.07.2014    právo 
více než 2 roky se PČR a St.zastupitelství probírají rozkrádáním evropských dotací v Karlovarském kraji ...


 29.04.2014    DENÍK 
Krajští zastupitelé většinou hlasů odmítli pozastavit smluvní vztahy s autonomní oblastí Krymské republiky. A to do doby konsolidace Ukrajiny. To požadovali zastupitelé ...


 29.04.2014    mfDNES 
ČSSD - Až vyloučení ze strany by mohlo teoreticky hrozit sociálnědemokratickému hejtmanovi a poslanci Josefu Novotnému za to, že nerespektuje předvolební usnesení strany a nevzdal se jedné ze dvou vysokých funkcí...


 25.04.2014    pro DENÍK 
Na jednání krajského zastupitelstva, hned na jeho začátku, přečetl hejtman J.Novotný své prohlášení o setrvání v e funkcích, označil to za výhodné a dovolal se podpory zastupitelstva. Vzápětí však bez diskuse odvedl jednání k dalšímu bodu. Přesto byla následně debata otevřena. Nejucelenější opoziční kritiku přednesl J.Kotek, proto její podstatu shrnujeme.


 05.02.2014    ARL & J.Lukšík 
Tento týden definiotivně končí komunistický náměstek hejtmana, pan Borka, ve funkci, neboť byl zvolen poslancem Parlamentu. To pan hejtman již druhé volební období funkce střádá a vesele za ně pobírá plat z veřejného rozpočtu. Oproti svým sluibům však neodstoupí!


 22.05.2013    red. ARL - J.Kotek 
... předložený materiál s návrhem, aby si pořízené kopie členové výboru dokonce sami platili. K tomuto materiálu byl přiložený několikastránkový formulář žádosti pro člena výboru. Ve formuláři je výčet jedenácti zákonných přepisů, které se žadatel zavazuje neporušit a navíc, že nikomu nic nevyzradí.


 04.04.2013    ARL, Jiří Kotek 
z jednání Výboru ROP je 1. květen 2013 hranicí, která přivodí další ztráty společného Karlovarského a Ústeckého ROP ve výši 5,8 až 13 mld.Kč, když se program zcela zastaví... Stěžejním podtextem současného problému ROP a debaty ve Výboru je vymezení odpovědnosti minulé i současné!


 25.03.2013    ARL 
25.3.2013 jednalo krajské zastupitelstvo o korekcích, tedy o náhradě sankce ve výši 2,5 miliard Kč za korupční a netransparentní nakládání s dotacemi z EU. Slibný a korektní přístup v úvodu jednání zastupitelů ... jednoznačné návrhy na přijetí odpovědnosti a apel na prošetření ...


 07.02.2013    ARL 
Výběrové řízení na ředitele Úřadu RR a jmenování ředitele(ky) ... Sankční korekce z Evropské komise programu ROP SZ 2,4 mld. Kč ... Výbor také vypověděl nájemní smlouvu z kontroverzního objektu severočeského kmotra Oulického ... jaké je klima v novém Výboru?


 31.10.2012    čtk-deník 
Do dalšího týdne povolebního vyjednávání přinesla ČSSD nový termin. KLOUZAVÝ RADNÍ! ... pozn. ARL: "ČSSD přešla na nový politický styl, kterým je tolik chybějící humor..."


 14.08.2012    ARL 
Vážení redaktoři, se zájmem sledujeme pestré a zajímavé mediální informace o volebních stranách a kandidátech do kraje i jejich názorů. Protože mezi nimi absentují informace o ALTERNATIVĚ, dovolujeme si Vám přeposlat několik stěžejních informací o její kandidatuře.


 14.07.2012    Kraj - ALTERNATIVA 
Štafetový křest Stezky Železné opony proběhl v Karlovarském kraji od Aše k Tachovu ve dnech 12. - 14.7.2012. Zřízení stezky je bohulibým počinem, nicméně její otevírání ex komunistickým hejtmanem a jeho komunistickou náměstkyní je trapas! Představa jak komunista odhaluje památník v Jáchymovském lágru je také morbidní.


 07.07.2012    Pro Krajské listy, J.Kotek  
Noviny, které vydává Kraj, umožnily (na rozdíl od regionálních redakcí deníků) vyjádření názoru opozičního zastupitele J.Kotka k problému dotací EU. Přestože kraj ovládají socialisté s komunisty, příspěvek ponechali BEZ CENZURY(!)


 15.06.2012    pro Krajské listy, J.Kotek 
ARL: Noviny, které vydává Kraj, umožnily (na rozdíl od regionálních redakcí deníků) vyjádření názoru opozičního zastupitele J.Kotka k problému dotací EU. Přestože kraj ovládají socialisté s komunisty, příspěvek ponechali BEZ CENZURY(!)


 12.06.2012    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Odvolání jediného politika ODS, ústeckého pana Šulce, z vedení Výboru ROP je jakási škodolibost stranických kamarádů z ČSSD a snad oběť pro lidi. To pomohlo vynést uklizeného pana Hybnera veřejnosti na světlo, do čela Výboru ROP...


 10.06.2012    ARL + videozáznam z KZ 
Videozáznam z projednání problému dotací ROP a jejich ohrožení bylo předmětem mimořádného jednání Krajského zastupitelstva, dne 29.5.2012. Videozáznam a komentář J.Kotka k problému...


 22.02.2012    Hnutí PRO KRAJ 
V pátek 16.února se v Děčíně sešlo několik zástupců občanských i politických iniciativ ze tří sousedních krajů: Ústeckého, Karlovarského a Libereckého, aby splečně jednali o propojení do krajských voleb.


 08.02.2012    mfDNES 
Dvaadvacet ředitelů škol, které patří Karlovarskému kraji, se musí znovu ucházet o své funkce. Tedy pokud v nich chtějí zůstat :-))) že by čistky před koncem volebního období?


 07.02.2012    mfDNES  
360 tisíc korun zaslal kraji darem Josef Malý, krajský zastupitel a předseda krajské TOP 09, a to po kritice ze strany krajských i karlovarských zastupitelů, že částky, které projezdí jako cestovné, jsou doslova skandální ...


 27.01.2012    mfDNES / forum čtenářů 
Hejtman s vedením kraje chystá model kraje. Obří! Musím napsat pár slov k vašemu článku v MF DNES, který konstatuje fakta ve věci Krajské multimediální informační centrum. Přibližně před čtyřmi roky jsme s kamarády zaslali do redakce MF DNES mail (byl následně otisknut), hodnotící zamýšlenou výstavbu lanovky na Tři kříže.


 14.01.2012    mfDNES 
Až na krajském úřadě a ministerstvu vnitra se museli zakousnout do prazvláštního případu, který se odehrál ve Stanovicích. Opoziční zastupitelka chtěla to, na co má nárok. Nahlédnout do dokumentů na radnici. Ale starostka jí to nedovolila. A když - tak za peníze.


 07.01.2012    ALTERNATIVA - TZ 
O vánocích opustil ODS její vysoký krajský reprezentant, krajský radní pro životní prostředí Luboš Orálek. Stranu spolu s ním opustili kolegové v místě bydliště, v Oloví, na Sokolovsku. Jeho zdůvodněním bylo ...


 26.12.2011    Parlamentní listy.cz 
Okresní státní zastupitelství v Karlových Varech se rozhodlo předat trestní oznámení na vlivného člena TOP09 Josefa Malého policii ČR k prošetření. Oznámení s podezřením na zneužívání cestovních náhrad podal na svého stranického kolegu vyloučený předseda chebské buňky TOP09 Jan Kopička.


 23.09.2011    Deník 
Vedení kraje se v současné době intenzivně zabývá vyloučenými lokalitami v celém Karlovarském kraji. Podle průzkumu je v současné době v kraji celkem 26 vyloučených lokalit.


 05.08.2011    Deník 
Deník - Využití vilek, kam byly děti přesunuty, je v rozporu s územním plánem Karlových Varů


 27.07.2011    Parlamentní listy 
Na první pohled by se mohlo zdát, že obrovský majetek, nacházející se v největších lázních u nás, v Karlových Varech, je již zprivatizován, rozprodán, možná i vytunelován. Ale není tomu tak. Byznys s úžasnými architektonickými poklady, které po sobě zanechaly dynastie zdejších podnikatelů, např. Becherů nebo Puppů, pokračuje.


 21.07.2011    Deník 
Z honosné Becherovy vily se zahradou uprostřed lázní, v němž sídlil Dětský domov v Karlových Varech, zbyly dětem pouhé dva domky v okrajové čtvrti Tašovicích. Původně obývaly čtyři, ale Karlovarský kraj se zde místo dětí rozhodl ubytovat lékaře krajské nemocnice. Bezplatně a pouze za údržbu. Přitom kraj za pořízení vilek zaplatil přes devatenáct milionů korun.


 21.07.2011    Deník 
VÝHODNÝ PRODEJ. Vilu, kterou postavil Julius Pupp, prodal v roce 2008 Karlovarský kraj za hejtmana Josefa Pavla za 36,5 milionů korun firmě Baustav. Ta ji nyní přestavuje na školicí středisko ... samozřejmě za peníze daňových poplatníků.


 20.07.2011    ČRo 6 - Petr Holub 
Tak zvaný Brusel, tedy nadnárodní evropské orgány, slouží v našich politických debatách jako strašák. Totiž jako byrokratická a panovačná hrozba našim národním zájmům a domácím svobodám. Potíž ale nastává, když se ukáže, že evropské orgány jsou někdy poslední a jedinou instancí v boji proti bující korupci a pokřiveným poměrům, které u nás při distribuci veřejných peněz panují.


 20.07.2011    Deník 
Bývalého ředitele Úřadu regionální rady Severozápad a hlavního aktéra korupční aféry Petra Kušnierze nepustil soud z vazby a ten i se svými komplici nadále zůstává ve vazbě.


 14.07.2011    Deník 
POLITICKÁ TURISTIKA. Exotický Island učaroval karlovarské krajské reprezentaci. Vrací se tam už potřetí.


 13.07.2011    Deník 
Nejde o nedorozumění a zatím ani o prohru, přesto může spor o rašelinový pavilon u Císařských lázní stát až půl miliardy korun. Pokud by Karlovarský kraj změnil projektovou dokumentaci, podle níž je pavilon určen k demolici, plánovaná rekonstrukce lázní se minimálně o rok oddálí, o sto milionů prodraží a kraj přijde o evropské dotace ve výši 400 milionů.


 11.07.2011    ČTK - mfDNES 
KARLOVY VARY Lepší doprava, ochrana před povodněmi, ale i snazší přístup k penězům z Bruselu prvním krokem k tomu a mnohému dalšímu má být páteční dohoda hejtmanů...