Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


KSO
1 2
 13.10.2011    red.ARL 
Dnešního dne rozhodnul okresní soud v Karlových Varech o zamítnutí žaloby bývalého ředitele KSO, pana Vikora, který se domáhal být nadále ředitelem orchestru ...


 21.09.2011    Deník 
Komise vybrala ze dvou uchazečů člověka, který byl pověřený řízením od roku 2010


 28.04.2011    Deník 
Bouřlivá atmosféra nadále panuje kolem Karlovarského symfonického orchestru. Stěžovatelů přibývá a na symfoniky míří sprška žalob.


 01.04.2011    Deník 
Ve věci odvolaného ředitele KSO bude vypovídat primátor, jeho první náměstek a radní


 18.03.2011    Deník 
Až v soudní místnosti skončí spory mezi bývalým ředitelem Karlovarského symfonického orchestru Zdeňkem Vikorem (ČSSD), jeho zaměstnavatelem a magistrátem. Vikor tvrdí, že byl porušen zákon práce a podal na obě organizace žalobu.


 17.03.2011    mfDNES 
Karlovarský symfonický orchestr se po letech úsporných opatření, seškrtávání rozpočtu a sporů mezi ředitelem Zdeňkem Vikorem a hudebníky nadechl k nadějnějším časům. Po několika měsících pod vedením Šimona Kaňky se zbrusu novým šéfdirigentem Martinem Lebelem a s vyšším příspěvkem od nového vedení města posílilo známé hudební těleso stavy a chystá nový program.


 16.03.2011    idnes.cz 
Francouz Martin Lebel bude od září šéfdirigentem Karlovarského symfonického orchestru (KSO), se kterým spolupracoval už od roku 1999. Před sezonou 2009/2010 se stal dokonce jeho šéfem, ale po roce ve funkci nečekaně skončil.


 18.12.2010    Deník 
V souvislosti s Karlovarským symfonickým orchestrem se v posledních měsících nemluvilo o hudbě a koncertech, ale spíše o hádkách, sporech a nespokojenosti. Po komunálních volbách odvolalo nové vedení karlovarského magistrátu z funkce ředitele Zdeňka Vikora, protože se domnívalo, že funkci manažersky nezvládl. Řízením byl pověřen koncertní mistr Šimon Kaňka


 01.12.2010    Deník 
Jen tak to nevzdám, podal jsem žalobu,“ konstatoval včera Zdeněk Vikor, odvolaný ředitel Karlovarského symfonického orchestru. Ten také tvrdí, že jakákoliv změna příspěvkové organizace na jiný subjekt či organizační změny by stály karlovarský magistrát miliony korun.


 25.11.2010    Deník 
Rada města odvolala současného ředitele Zdeňka Vikora pro manažerské pochybení.


 24.11.2010    den 
Odvádění milionů korun a špatné hospodaření. Takové věci zaznívaly před komunálními volbami na adresu bývalého ředitele Karlovarského symfonického orchestru Aloise Ježka. Současný primátor Petr Kulhánek (KOA) však uvedl, že poznal celou situaci a Ježkova obvinění byla podle něj mylná a účelová. To se nelíbí současnému řediteli KSO.


 24.11.2010    idnes.cz 
Nové vedení města hned na svém druhém zasedání odvolalo ředitel Karlovarského symfonického orchestru (KSO) Zdeňka Vikora. Vedením byl dočasně pověřen hudebník orchestru Šimon Kaňka.


 20.11.2010    mfDNES 
Primátor: Nařčení, že bývalý šéf symfoniků Alois Ježek vyvedl nezákonně miliony, není pravdivé


 19.11.2010    Deník 
Zdeněk Vikor, současný ředitel Karlovarského symfonického orchestru (KSO), bude v nejbližších dnech odvolán ze své funkce.


 14.10.2010    Deník 
Skutečně unikaly z Karlovarského symfonického orchestru neoprávněně finanční prostředky? To je otázka, kterou se nyní bude zabývat okresní státní zastupitelství, protože současný ředitel KSO Zdeněk Vikor podal podnět k prošetření hospodaření orchestru v letech 2006 – 2010.


 06.10.2010    Deník 
Hudebníci z Karlovarského symfonického orchestru i nadále bedlivě sledují, jak rozhodne město o jeho další budoucnosti a zda se povede zažehnat finanční i personální problémy, které hudební těleso trápí. Vzniklá pracovní skupina, složená z některých politiků i odborníků, už má některé varianty, jak se s problémy orchestru vypořádat.


 27.09.2010    Sedmička 
Dění v Karlovarském symfonickém orchestru je jedním z veřejností ostře sledovaných témat poslední doby. Není divu. Kolem jednoho z nejstarších symfonických těles v Evropě se dějí věci.


 15.09.2010    mfDNES 
Novým šéfdirigentem Karlovarského symfonického orchestru se stal Jiří Štrunc mladší. Zahájil tak sezónu, která začíná Dvořákovým karlovarským podzimem. S hudebníky se připravuje na jejich první společný páteční koncert. „Mojí prioritou je udržet hudební těleso alespoň v současném, v lepším případě ve vyšším počtu hráčů. Níže se už jít nedá. Rád bych, aby byl orchestr součástí kulturního života Karlovaráků,“ říká Jiří Štrunc.


 14.09.2010    mfDNES 
Karlovarský symfonický orchestr, který patří k nejstarším hudebním tělesům svého druhu v Evropě, vstoupil do 176. sezony s novým šéfdirigentem. Je jím 41letý Jiří Štrunc mladší a od svého působení si slibuje zklidnění rozjitřené atmosféry v orchestru.


 10.09.2010    Deník 
Před nedávnou dobou jste vyzval náměstkyni primátora Dagmar Laubovou, aby se vám veřejně omluvila za výroky proti vaší osobě na tiskové konferenci. Jak situace pokračuje dále?


 09.09.2010    Vikor, t.č. dočasný ředitel KSO 
Pane zastupiteli Kotku, musím konstatovat, že jsem se ve Vás nezmýlil a že jste mně ani v nejmenším nezklamal.


 09.09.2010    J.Kotek, zastupitel 
Paní náměstkyně Laubová, pane řediteli Vikore, děkuji za nevyžádaný doporučený balíček se 66 listy písmen a čísel, ve kterém jste zaslali mně a dalším zastupitelům své komentáře a přiložili vybrané faktury z nalezených pytlů.


 03.09.2010    Deník 
Byla jste radou města pověřená vedením pracovního týmu ohledně Karlovarského symfonického orchestru. Co bude úkolem této skupiny lidí a kdo bude jejím členem?


 02.09.2010    Deník 
Magistrát města Karlovy Vary se rozhodl pro zřízení poradního orgánu pro Karlovarský symfonický orchestr (KSO). Ten by měl řešit hlavně budoucnost tohoto tělesa.


 01.09.2010    Deník 
Na podnět primátora Wernera Hautpmanna (ODS) se nyní odbor vnitřního auditu na magistrátu zabývá dokumenty, které podle náměstkyně primátora Dagmar Laubové prokazují, že v Karlovarském symfonickém orchestru docházelo v období ředitelování Aloise Ježka k chybné manipulaci s penězi. Potvrdil to Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu.


 26.08.2010    Deník 
Stále častěji zaznívá z úst politiků potřeba přeměnit Karlovarský symfonický orchestr na obecně prospěšnou společnost.


 26.08.2010    Parlamentní listy.cz 
Léta trvající krize v Karlovarském symfonickém orchestru má za sebou další dramatické dějství. Bohužel je jen důkazem toho, že zdejší politická reprezentace napříč stranami není schopna neustále se opakující problémy koncepčně řešit. Navíc, když se jí to hodí, ztrácí paměť i soudnost.


 26.08.2010    Deník 
Budoucnost Karlovarského symfonického orchestru je velmi ožehavým tématem. Proto jsme položili kandidátům politických stran a hnutí otázku, jak by vyřešili budoucnost KSO a zda by byli pro jeho transformaci na obecně prospěšnou společnost.


 26.08.2010    Právo 
Karlovarští městští radní nabídli Karlovarskému kraji, aby vstoupil jako jeden ze zřizovatelů do Karlovarského symfonického orchestru (KSO).


 25.08.2010    Deník 
Bývalý ředitel Karlovarského symfonického orchestru Alois Ježek ostře odmítl, že by z KSO odcházely neoprávněně finanční prostředky.


 23.08.2010    mfDNES 
Nové fraky, struny, židličky a možná auto. Takové věci pořídí vedení Karlovarského symfonického orchestru z většiny peněz, které v červnu dostalo těleso od zastupitelů. Vyšších platů se ale muzikanti nedočkají.


 23.08.2010    mfDNES 
Zápisník - Tisková konference, kterou svolala Dagmar Laubová - náměstkyně zodpovědná za kulturu v lázních - přesně ukázala, jak vyhrocené jsou vztahy mezi většinou hráčů Karlovarského symfonického orchestru a na druhé straně ředitelem Zdeňkem Vikorem v zádech právě s Laubovou.


 19.08.2010    mfDNES 
S vážným obviněním přišla včera karlovarská náměstkyně zodpovědná za kulturu v lázních Dagmar Laubová. V posledních letech prý mizel protiprávně z KSO každý rok minimálně jeden milion korun.


 19.08.2010    Deník 
Z Karlovarského symfonického orchestru (KSO) mizely do soukromých společností a spřáteleným hráčům miliony korun. Tato velmi vážná podezření pronesla na adresu bývalého ředitele Karlovarského symfonického orchestru Aloise Ježka náměstkyně primátora Dagmar Laubová (ODS).


 29.07.2010    Deník 
Zastupitelé odsouhlasili, že KSO dostane navíc dva miliony korun. Nyní je tedy na řediteli orchestru Zdeňku Vikorovi (ČSSD), aby rozhodl, jak tyto peníze využije.


 22.07.2010    Deník 
Jaký je současný vývoj v Karlovarském symfonickém orchestru? Na čem v současnosti v rámci KSO pracujete?


 14.07.2010    Deník 
Přestože se na nedávném jednání zastupitelé usnesli, že zvýší dotaci pro Karlovarský symfonický orchestr o dva miliony, tak to nyní podle radnice vypadá, že usnesení je neplatné.


 25.06.2010    Deník 
Záměr přeměnit Karlovarský symfonický orchestr z příspěvkové organizace na obecně prospěšnou společnost děsí samotné muzikanty. Ti mají pocit, že se nejde o avizované výhody, ale o připravenou likvidaci KSO.


 24.06.2010    Deník 
Rada města odhlasovala transformaci KSO z příspěvkové organizace na obecně prospěšnou společnost. Tento krok však má i řadu kritiků, mezi které patří také Sdružení přátel KSO.


 22.06.2010    Deník 
Krize v Karlovarském symfonickém orchestru pokračuje. Po protestní demonstraci, vyhlášení stávkové pohotovosti a některých dalších událostech se dostali do sporu ředitel KSO Zdeněk Vikor a primátor Karlových Varů Werner Hauptmann. Důvodem je požadovaný seznam hudebníků KSO, který Vikor odmítl primátorovi poskytnout.


1 2