Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Kultura
 09.06.2012    ARL + finmag.cz 
V tomto období se z Prahy po republice vydaly nové módní protestsongy o tom, kde se nachází naše společnost. Klus, Xindl X, Koller a Poláková veršují o politice. Jak dobře to řekli, Ti Pražáci ... a co Karlovarští, ZÁPADNÍ PROJEV!


 08.10.2011    Západní projev 
videoklip zařaditelný do aktuálně horké sociální problematiky ...


 07.10.2011    Deník 
Tak trochu rozplizle se tváří osmý Lázeňský festival Tourfilm. Ve zkratce by se dalo napsat, že tato akce neví odkud přišla a kam jede. V samotných Karlových Varech, kde festival našel své zázemí, se ztratil.


 23.09.2011    deník / ARL 
KSO se stabilizuje! Potvrzena volba ředitele pana Šimona Kaňky, který vyvedl orchestr z personální i politické - potažmo existenční krize. Své kvality a koncept potvrdil vítězstvím v řádném výběrovém řízení, ve kterém předložil smysluplný a kvalitní koncept.


 30.08.2011    Deník  
Coda bude křít nové CD 10.září v Meteoru ...


 15.07.2011    Deník 
Už 46 pokračování má za sebou nekončící seriál zvaný Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Zdá se, že po tučných dílech odvysílaných na přelomu milénia, mu dochází dech. Letos okatě.A to jak v "hereckém" obsazení, tak ve scénáři i ze strany zájmu zahraničních tvůrců a profesionálů.


 22.04.2011    Deník 
Ještě před několika lety to byla mrtvá zóna. A dnes? Letní kino se opravuje a stane se plnohodnotně začleněný do skladby mezinárodního filmového festivalu.


 04.03.2011    Deník 
Se záchranou letního kina to současné vedení magistrátu myslelo vážně. Kino už se nyní uklízí a postupně by se měla pořídit i zvuková a promítací technika. Město do kina letos investuje 1,5 milionu korun.


 24.02.2011    Sedmička 
Záchrana symfonického orchestru. To je podle čtenářů Sedmičky největší kulturní událost loňského roku v Karlových Varech.


 12.02.2011    mfDNES 
Zdevastované karlovarské letní kino se už několik měsíců proměňuje pod rukama dobrovolníků i lidí přilepšujících si zde k podpoře v nezaměstnanosti. Cílem je dostat areál do takové formy, aby už v létě mohl hostit filmové a hudební akce.


 29.01.2011    mfDNES 
Města z takzvaného západočeského lázeňského trojúhelníku - Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně - se dohodla na společném postupu při snaze o zápis do seznamu světového dědictví UNESCO.


 17.01.2011    Deník 
Tuto letní scénu bude spravovat městská společnost KV City. Letos opraví sociální zázemí


 10.01.2011    mfDNES 
Některé z nesoutěžních filmů mezinárodní přehlídky se budou promítat nejen v oživeném „letňáku“, ale také ve Velkém sále zrekonstruovaného Lidového domu


 09.01.2011    Deník 
Udělení občanství Evě Zaoralové bude projednávat rada města na svém jednání 11. ledna a dále o něm rozhodnou zastupitelé na zasedání 25. ledna


 15.12.2010    mfDNES 
Lidé z Karlových Varů i okolí se mohou příští rok těšit na řadu akcí v obnovovaném letním kině. Není vyloučené, že by se v něm mohla konat i nějaká akce v rámci Mezinárodního filmového festivalu. Možná se zde promítne i film. V neposlední řadě nebudou chybět kulturní akce a jedno velké překvapení.


 18.06.2010    Deník 
Festival politické písně bude pokračovat. V těchto dnech jeho organizátoři takzvaně oddychují a nabírají síly. Přes mnohá úskalí, která jim letošní ročník přinesl, tvrdí, že pořádání festivalu má smysl.


 09.06.2010    mfDNES 
Letošní sokolovský Festival politické písně byl Proti pasivitě a v tomto smyslu skutečně přinesl řadu podnětů, více i méně vážných.


 07.06.2010    Deník 
Více než dvacet tisíc hlasů se sešlo v anketě Český papaláš, která si opět po roce vzala na mušku politiky a nastavila jim kritické zrcadlo


 07.06.2010    mfDNES 
Druhý ročník obnoveného festivalu Politická píseň začal starou znělkou „Řekni Sokolov a ozve se ti píseň“. Název si půjčil od nechvalně proslulé komunistické akce. Vše ostatní bylo ale jiné, včetně recesistického podtextu. Přišlo však málo diváků.


 29.05.2010    mfDNES 
Festival politické písně Sokolov, který až do loňského roku vyvolával hlavně vzpomínky na to, jak v Sokolově za komunistického režimu každoročně pěli hudebníci písně omíru, se vrací.


 29.05.2010    mfDNES 
Letošní ročník loni obnoveného Festivalu politické písně Sokolov začne v pondělí a vyvrcholí dvěma koncerty pod širým nebem na sokolovské Bohemii v pátek a v sobotu, akci doprovodí také anketa Krajský papaláš – komunální Štětináč, do které "soutěžící" nominovaly regionální redakce MF DNES.


 19.03.2010    Deník 
Dlouho opuštěné a zdevastované letní kino v Karlových Varech čeká ozdravná kúra. Impulsem pro radu města byla petice občanů na záchranu letního kina. „Rada města poté uložila odboru majetku vypracování variant na záchranu letního kina. Jedním ze způsobů jeho záchrany je revitalizace tohoto areálu,“ uvedl primátor Werner Hauptmann.


 08.02.2010    Deník 
Na prestižní seznam Národních kulturních památek jsou nově zařazeny také kostel sv. Maří Magdaleny a Císařské lázně v Karlových Varech. Tyto objekty tak budou požívat nejvyšší památkové ochrany státu, čímž je deklarován jejich mimořádný kulturní význam.


 07.11.2009    mfDNES 
Luxusní hotel Grand Majestic za tři čtvrtě miliardy korun je jednou z největších plánovaných investic v Karlových Varech. „Pracujeme na tom,“ uvádí generální ředitel firmy Eden Group Jakov Frenkel na otázku, jaký je současný stav příprav.


 05.11.2009    mfDNES 
Šance na opravu ruiny památkově chráněného hotelu Národní dům v obchodním centru Karlových Varů se zvýšily. Rekonstrukci hotelu dosud bránil dvanáct let trvající soudní spor bývalého majitele Iva Ouřady s magistrátem o vlastnictví objektu. Bývalý majitel nyní magistrátu oznámil, že je ochotný přistoupit na smír.


 05.11.2009    mfDNES 
V rámci projektu Něco se stane! odstartovala před rokem v Karlových Varech svou činnost galerie SUPERMARKET WC. Vize dvou mladých designérů, kteří se rozhodli vrátit po studiích zpět do Karlových Varů, se stala skutečností.


 03.11.2009    Deník 
Luxusní hotel Grand Majestic, který měl vyrůst v blízkosti karlovarského Vřídla v centru lázeňské zóny, je zatím pouze na papíře, přesto se už nyní hroutí v samých základech.


 26.10.2009    mfDNES 
Tvrdý úder dostaly plány podnikatelů, kteří chtějí v blízkosti karlovarského Vřídla postavit luxusní hotel Grand Majestic. Ministerstvo kultury se postavilo na stranu památkářů, kteří řekli kontroverznímu plánu ne. Stavebník akce za tři čtvrtě miliardy korun se sice odvolal ke krajskému úřadu, ale jeho kladný verdikt nyní ministerstvo zrušilo.


 26.10.2009    mfDNES 
K věci - Ministerstvo kultury se postavilo za památkáře, kteří nesouhlasili s plánovanou stavbou hotelu Grand Majestic. Odpůrci stavby mají radost, protože spravedlivá věc podle nich zvítězila. Je tu jedno ALE: krajský úřad loni při odvolacím řízení zrušil závazné stanovisko památkářů. A ministerstvo nyní vetovalo rozhodnutí kraje jako nezákonné.


 10.10.2009    mfDNES 
Cesta na seznam UNESCO Riziko mohou znamenat zásadní stavební úpravy. Některé domy v lázeňském centru Karlových Varů připomínají po rekonstrukci už jen štítové zdi.


 10.10.2009    mfDNES 
Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně si zaslouží zápis na prestižní Seznam světového dědictví UNESCO. V Karlových Varech se na tom včera shodli účastníci mezinárodní Konference o lázeňství a cestovním ruchu. Zápis osobně podpořil ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška. Lázeňský trojúhelník by podle něj mimo jiné pomohl zkrátit současnou ekonomickou krizi.


 10.10.2009    mfDNES 
K věci - Je to geniální nápad, zkusit dosáhnout toho, aby se lázeňská centra Karlových Varů, Mariánských Lázní a Františkových Lázní ocitla na Seznamu světového dědictví UNESCO. I kdyby se to nepovedlo, lázně na sebe v souvislosti s touto snahou upozorní, a to v dobrém.


 23.09.2009    mfDNES 
Jak to vidí - Dostal se mi do ruky program jednání karlovarského městského zastupitelstva a kromě jiného mne zaujal bod č. 67, Prohlášení o spolupráci a vzájemné podpoře projektu „Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015“.


 01.09.2009    pořadatel 
MĚSÍČNÍ PŘEHLEDY NEBO JEDNORÁZOVÉ AKCE


 14.08.2009    Deník 
Už letos na jaře měla začít potřebná rekonstrukce jediného kulturního stánku v karlovarské čtvrti Satrá Role – Lidového domu. Skutečnost je ale zcela jiná. Tolik očekávaná přestavba chátrajícího objektu začne totit až v září. Potvrdil to mluvčí karlovarského magistrátu Jakub Kaválek.


 22.07.2009    Deník 
Je tomu už deset let, co v karlovarském letním kině naposledy usedli diváci. Současný stav areálu je naprosto žalostný.


 22.07.2009    Deník 
GLOSA - Byly to tehdy krásné časy, kdy si člověk vzal doma deku a pěšky se vypravil směr letní kino, a za sebe můžu říci, že bylo vlastně jedno, co se právě hrálo. Hlavní byla ta atmosféra, která z tohoto zařízení dýchala.


 17.06.2009    mfDNES 
Vedení města vyzve pražskou společnost Eltodo, aby ještě před zimou zabezpečila chátrající památku - hotel Národní dům v centru Karlových Varů. Secesní stavbě totiž hrozí, že nepřežije další zimní období.


 11.06.2009    Deník 
Blížící se start politické písně, která se uskuteční v Sokolově, začíná být zřejmý nejen sokolovským občanům, ale i dalším, kteří se projdou kolem náměstí Budovatelů. Tam na kolemjdoucí už z výloh hledí politické karikatury Pavla Reisenauera.


 05.06.2009    Deník 
Situace kolem Národního domu se stává opravdu velmi nepřehlednou. Na konci dubna se zástupci všech tří stran sešli na karlovarském magistrátě, aby vyřešili jednotlivé spory. Ještě následující den to vypadalo, že se dohodnou. A dnes? Jedna strana říká to, druhá zase něco jiného.