Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Lázně III.
1 2
 04.09.2012    ARL - red. 
Na jednání ZM 4.9.2012 byl schválen zvýhodněný prodej Lázní III právě té kmotrovské skupině Veso-LázněIII, která ho zdevastovala a za zlomkovou cenu koupila. Skupina kolem ex-poslance Fialy a stavební lobby Baustavu tak připlatí pár desítek mil.Kč a objekt si ponechá. Koalice KOA, TOP a přeběhlíků spolu s ODS tak udělali tečku za protikorupčním volební vzepjetím roku 2010.


 03.04.2012    ALTERNATIVA - TZ 
Kauza Lázně III je velkolepým soudním vítězstvím, které je průlomovou událostí v korupčních vodách České republiky tím, že vrátilo zcizený majetek (prodaný významně pod jeho hodnotou) zpět do veřejného (městského) ! To se totiž ještě nikde v ČR nikomu nepodařilo !


 29.03.2012    mediální ohlasy + ČTV  
aktuálně, Právo, DENÍK, mfDNES ... jak zachytily letmou zprávu o vítězném soudu Města K.Vary tištěná média ...


 28.03.2012    ARL 
Ve středu 28.3.2012 v odpoledních hodinách rozhodl Krajský soud v Plzni o odvolání společnosti Lázně III - Veso s.r.o. proti Městu Karlovy Vary ve věci neplatnosti kupní smlouvy na prodej objektu Lázní III v Karlových Varech. Odvolání zamítnul a potvrdil beze zbytku rozhodnutí Okresního soudu v Karlových Varech.


 14.09.2011    ARL 
SOUD ROZHODNUL O NEPLATNOSTI KUPNÍ SMLOUVY NA PRODEJ OBJEKTU LÁZNÍ III MEZI MĚSTEM KARLOVY VARY A SPOLEČNOSTÍ VESO LÁZNĚ III (95 mil.Kč) – k tomuto byl právě vydán písemný rozsudek


 28.06.2011    mfDNES 
Hotel v budově Lázní III je vylidněný, všechny zaměstnankyně balneoprovozů si vybírají dovolenou. Při hromadném propouštění dostalo výpověď 30 z 35 kmenových zaměstnanců.


 25.05.2011    Deník  
Včera se u okresního soudu konalo první stání o neplatnost smlouvy na prodej Lázní III


 24.05.2011    ČT1 
Zástupci města napadají způsob, jakým jejich předchůdci prodali městské lázně. Město prý prodělalo stovky milionů korun.


 06.04.2011    zpravodajství ČTV 
Společnost Lázně III - Veso s.r.o., jejíž jednatelé jakožto nájemci nejprve objekt notně zdevastovali, aby zastupitelům zdůvodnili naléhavost řešení a jeho prodeje. Dosluhující koaliční vedení města ODS+ČSSD pak objekt skutečně vyvedli z majetku města ... 1. Náměstek to odmítá ...


 02.03.2011    mfDNES 
Budova Lázní III v Karlových Varech prozatím zůstává městu. Karlovarský katastrální úřad přerušil řízení o vkladu objektu do katastru nemovitostí na společnost Veso, která se má stát novým vlastníkem lázní. Veso se proti tomuto postupu odvolala, ovšem rozhodnutí karlovarského úřadu následně potvrdil také Krajský katastrální úřad v Plzni.


 01.03.2011    Deník 
Krajský katastrální úřad v Plzni zamítl odvolání společnosti Lázně III – VESO, s.r.o., a potvrdil rozhodnutí Krajského úřadu Karlovarského kraje o přerušení vkladového řízení společnosti Lázně III Veso do katastru nemovitostí.


 26.11.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Pouze rychlým a precizním právním postupem!


 16.11.2010    mfDNES 
Nové vedení Karlových Varů se pokusí zabránit prodeji městského lázeňského domu, o kterém na poslední chvíli rozhodli radní z koalice ODS a ČSSD. Obrátí se na soud


 09.11.2010    Parlamentní listy.cz 
Byly to právě Parlamentní Listy, kdo jako první upozornil na skandál kolem prodeje historické budovy Lázní III v Karlových Varech. Objekt, v jehož bezprostřední blízkosti se konalo slavnostní zahájení summitu prezidentů Visegrádské čtyřky, se na poslední chvíli rozhodla dosluhující rada města přiklepnout dlouholetým nájemcům, společnosti Lázně III-Veso. Nyní chybí k ukončení prodeje pouze podpis kupní smlouvy.


 08.11.2010    Werner Hauptmann 
Ještě jsou stále u moci a už zahájili opoziční boj...(pozn. red. ARL)


 06.11.2010    Deník 
GLOSA - Když před půldruhým rokem náměstek Tomáš Hybner (ČSSD) a primátor Werner Hauptmann (ODS) novinářům detailně líčili, jak fikaně postavili smlouvu o smlouvě budoucí kupní mezi letitým nájemcem Lázní III Vesem a městem, připadala jsem si jak na hodině kryptografie. Těm šifrám se totiž nedalo téměř porozumět a zbytek informací chyběl.


 05.11.2010    mfDNES 
Trestní oznámení kvůli šesti trestným činům podal lídr ALTERNATIVY Jiří Kotek na odstupující vedení města v čele s primátorem Wernerem Hauptmannem (ODS). Porušení zákona vidí v tom, že dosluhující rada města schválila prodej Lázní III za 95 milionů korun dosavadní nájemní společnosti Lázně III - Veso. Tu exposlanec ČSSD Jaroslav Fiala, jako spoluvlastník, prodal před necelým rokem odnoži Bau-stavu. Hovoří se o 64milionech.


 04.11.2010    Parlamentní listy.cz 
Karlovarští radní, spojení v koalici ODS a ČSSD, prohráli volby a ztratili tak nadvládu nad bohatým městem. Využívají proto zřejmě každou příležitost přiklepnout ještě poslední velké zakázky a doprodat historický majetek.


 04.11.2010    idnes.cz 
Karlovarský zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA) podal trestní oznámení na končícího primátora Wernera Hauptmanna (ODS), jeho náměstky Petra Keřku (nezávislý), Tomáše Hybnera (ČSSD) a některé další radní za chystaný prodej historické budovy Lázní III.


 04.11.2010    Deník 
Trestní oznámení na odcházející vedení města podal na karlovarské státní zastupitelství i na policii, Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality podal zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA) kvůli prodeji Lázní III.


 03.11.2010    Deník 
Další milionový kšeft včera nečekaně posvětili odcházející karlovarští radní.


 03.11.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Tunel kolem prodeje Lázní III dovedly koaliční špičky ODS a ČSSD do kospirativního finále!


 02.11.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Rada města na své jednání dnes a následně na nejbližší ZM předkládá materiál k tomuto prodeji. Město by mělo podle nájemní smlouvy do 120 dnů po splnění uvedených podmínek nájemcem podepsat. S ohledem na dobu, ve které se tak děje, kdy zastupitelům dnem voleb skončil jejich mandát, je situace opravdu šokující.


 10.05.2010    ARL - red. 
Koaliční dělba majetku města mezi ODS a ČSSD. Lázně III si cílevědomě snaží tunelem protlačit pan poslanec Fiala (ČSSD) s bývalým panem ředitelem Koulou (dříve KSČ)...


 07.03.2010    Deník 
Zcela potichu a téměř bez povšimnutí změnila společnost Veso Lázně III, která má od karlovarského magistrátu pronajaty Lázně III, majitele.


 05.10.2009    Deník 
Společnost Lázně III – Veso, která má od města Karlovy Vary pronajaté Lázně III, stále nezaplatila za zábor veřejného prostranství u tohoto objektu, jež využívá jako parkoviště. Povolení má podle mluvčího radnice Jana Kopála společnost vydáno až do roku 2010. Dluh se vztahuje až do roku 2006 a dosahuje výše milion 250 tisíc korun.


 09.07.2009    Deník 
Společnost Lázně III – Veso, která je nájemcem městského objektu Lázně III, neplatí Karlovým Varům od roku 2006 zábor za veřejné prostranství, jež využívá pro vyhrazené parkování deseti vozidel. Za tu dobu se nájem už vyšplhal na částku 1 milion 250 tisíc korun.


 30.06.2009    mfDNES 
Karlovarský magistrát prodá společnosti Veso, dosavadnímu nájemci, historické Lázně III. Za 95 milionů korun. Ve firmě figuruje poslanec za ČSSD Jaroslav Fiala. O prodeji rozhodli včera zastupitelé. Město prý nemá peníze na další údržbu a provoz této rozměrné a památkově chráněné budovy.


 26.06.2009    Deník 
Už v pondělí 29. června budou karlovaršté zastupitelé schvalovat důležitý dokument. Jde o část smlouvy mezi městem a společností Lázně III Veso, která od města pronajatý objekt Lázně III.


 26.06.2009    mfDNES 
Karlovarští radní navrhli prodej nejstarší lázeňské budovy Lázně III dosavadnímu nájemci společnosti Veso za 95 milionů korun. Opozice v zastupitelstvu, které bude v pondělí chystaný prodej schvalovat, se bouří. Toho, kdo zvedne pro prodej ruku, zřejmě čeká trestní oznámení za zločinné spolčení.


 24.02.2009    Deník 
Jen čtyři společnosti podaly svou žádost na odkoupení Lázní III, které jsou stále v majetku města Karlovy Vary. Termín vypršel v pátek.


 18.02.2009    Deník 
Už jen několik dnů zbývá do uzavření soutěže na prodej Lázní III, které doposud vlastní město Karlovy Vary. Ty nabízí radnice sice ve výběrovém řízení, ale pro přímého zájemce. Tím je společnost Lázně III – Veso, která má objekt od Karlových Varů dlouhé roky v nájmu. Rada města 25. listopadu loňského roku rozhodla, že bude této společnosti prodloužen nájem a že s ní bude zřízena smlouva o smlouvě budoucí kupní.


 18.02.2009    Deník 
GLOSA - Když vedení karlovarského magistrátu vysvětlovalo pronájem (či prodej) Lázní III, novináři nechtěli věřit vlastním uším. Dotazy byly na tělo a na dotaz, zda je to obcházení zákona, odvětil náměstek, že ne. Pak na naléhání dodal, že s přimhouřenýma očima. Pokud jste četli článek o symbióze Vesa s firmou Bau(stav), pak jste museli oči zavřít.


 17.02.2009    mfDNES 
Poslední čtyři dny zbývají všem, kdo by si chtěli koupit Lázně III. Za 95 milionů korun plus další finanční vyrovnání za investice do objektu, který ani zdaleka není v dokonalém stavu.


 31.12.2008    Deník 
Jeden z posledních lukrativních objektů v majetku města Karlovy Vary, Lázně III, je skutečně na prodej. Ve středu 30. prosince to potvrdil náměstek primátora Tomáš Hybner (ČSSD).


 27.11.2008    mfDNES 
Karlovy Vary umožní po roce 2011 společnosti Veso, jejímž jednatelem je poslanec parlamentu za ČSSD Jaroslav Fiala, aby si koupila budovu Lázní III, které provozuje a o něž má dlouhodobě zájem.


 26.11.2008    Deník 
Prodloužení nájemní smlouvy z roku 2029 do roku 2049, povinné investice do objektu ze strany nájemce, ale i smlouva o smlouvě budoucí kupní. To jsou základní změny, které včera rada města schválila ohledně historického městského objektu Lázně III a jeho nájemce, společnosti VESO – Lázně III.


 27.05.2008    Deník 
Bohaté a renomované firmy Promtech nebo Asklepion projevily zájem o pronájem Lázní III. Svou žádost doručily na karlovarský magistrát písemně, ovšem na kladné stanovisko čekaly marně.


 20.03.2008    mfDNES 
Založení akciové společnosti Curhaus by měl být podle vedení města krok, jak zachránit budovu Lázní III. Ta je částečně v havarijním stavu. Návrh, aby vznikla akciová společnost, do níž město vloží budovu a pozemek v hodnotě 29,5 milionu korun a stejnou částku nájemce, firma Veso, vyvolává řadu dohadů.


 11.03.2008    Deník 
Kolik skutečně platí společnost VESO za pronájem jedné z nejkrásnějších karlovarských budov, Lázní III, která navíc stále patří městu?


1 2