Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Losovačka
 04.09.2014    ARL 
MF ČR poskytnulo v roce 2007 městu dotaci na výstavbu MF haly 150 mil.Kč. V těchto dnech jí chce ministerstvo po provedené kontrole FÚ vrátit. K tomu si přidalo také sankci ve stejné výši.... Je za to někdo odpovědný a kdo škodu zaplatí?


 07.03.2013    právo 
Majitel společnosti Stormen Jiří Pilský, jenž je od závěru loňského roku s dalšími 14 lidmi trestně stíhán. Byla to přitom jeho firma Stormen, kterou si Karlovy Vary před lety najaly na organizování tendru na výstavu multifunkční haly.


 02.08.2011    Hospodářské noviny 
Už víc než čtyři roky se Češi na serveru YouTube baví oblíbeným videem - záznamem z "karlovarské losovačky". Nahrávka, na které je zachycený podezřelý výběr finalistů miliardové veřejné zakázky, se za tu dobu stala symbolem manipulace s veřejnými zakázkami


 26.01.2011    Deník 
Karlovarská losovačka se vrací městu jako bumerang. Inspekce ministra vnitra totiž znovu otevřela sporné losování účastníků tendru na stavbu karlovarské sportovní haly za přibližně 1,2 miliardy korun. Potvrdila to Radka Sandrová, mluvčí policejní inspekce.


 20.09.2010    Deník 
Nejvyšší správní soud potvrdil půlmilionový trest pro karlovarský magistrát za ostudné losování o miliardovou zakázku na stavbu karlovarské sportovní haly. Karlovy Vary tak neuspěly se svým odvoláním proti rozhodnutí antimonopolního úřadu, který půlmilionový trest městu vyměřil už v roce 2007 a proti rozhodnutí město podalo kasační stížnost.


 20.09.2010    Parlamentní listy.cz 
Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu za „karlovarskou losovačku“. Autor slavného videa, které díky You Tube doslova obletělo celý svět, karlovarský zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA), se po dlouhých měsících konečně dočkal satisfakce.


 19.09.2010    Jiří Kotek 
A co to přineslo pro mě a jiné občany, vedle trpké pachuti v ústech? Že se dá práva domoci. Bohužel, bylo to hodně pomalé a vedle směšné pokuty nic kvantifikovatelného to nepřineslo. Ale to nejsou hlavní atributy celé kauzy ...


 18.09.2010    České noviny.cz 
Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu půl milionu korun za tzv. "karlovarskou losovačku". Postup při losování kritizoval antimonopolní úřad, který zúžení počtu uchazečů považoval za netransparentní. Karlovým Varům proto uložil jednu z nejvyšších pokut za zadávání veřejných zakázek. Teď jeho závěry potvrdil i Nejvyšší správní soud.


 17.09.2010    Parlamentní listy.cz 
Postup při losování kritizoval antimonopolní úřad, který zúžení počtu uchazečů považoval za netransparentní. Karlovým Varům proto uložil jednu z nejvyšších pokut za zadávání veřejných zakázek. Teď jeho závěry potvrdil i Nejvyšší správní soud.


 17.09.2010    mfDNES 
Půlmilionová pokuta pro město Karlovy Vary za netransparentní postup při losování vítěze tendru na stavbu sportovní haly platí. V roce 2007 ji udělil antimonopolní úřad, ale město se sankcí nesouhlasilo a stěžovalo si až u Nejvyššího správního soudu. Ten nyní pokutu potvrdil.


 20.01.2010    mfDNES 
Půlmilionová pokuta pro Magistrát v Karlových Varech za nestandardní losování v miliardové zakázce na stavbu sportovní haly platí. Potvrdil ji včera Krajský soud v Brně. Ten zároveň žalobu města proti této sumě zamítnul. Celá země zná kauzu jako „českou nebo i karlovarskou losovačku.“ Na účet lázní se bavily statisíce lidí.


 19.06.2009    mfDNES 
O zvláštní roli Jiřího Pilského, který zařizoval výběrové řízení, informoval i internetový portál aktualne.cz.


 22.12.2008    Deník 
Spory o tom, zda bylo omezení o počtu uchazečů o zakázku na stavbu karlovarské multifunkční haly (takzvaná karlovarská Losovačka) v pořádku, či nikoliv, zdaleka nekončí.


 27.06.2008    Deník 
Vedoucí finančního odboru končí. Zavinilo její odchod z radnice uhrazení půlmilionové pokuty?


 27.06.2008    Deník 
GLOSA - Karlovy Vary už zaplatily pokutu za losovačku. Neví o tom ale téměř nikdo. Radní o tom rozhodli minulý týden ve vší tichosti. Veřejnost se to dozvídá až díky odchodu vedoucí úřednice. Má snad vedení magistrátu potřebu tajit před veřejností i tuto informaci?


 25.04.2008    mfDNES 
Karlovy Vary Vedení karlovarského magistrátu se nelíbí, že dostal půlmilionovou pokutu od antimonopolního úřadu za zmanipulované losování, kterým nechal omezit soutěž o miliardovou zakázku na stavbu karlovarské arény.


 24.04.2008    Deník 
Vedení města podává žalobu na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. „Není nic výjimečného, že proti námi uloženým pokutám podávají subjekty žaloby,“ konstatuje Martin Pecina, šéf ÚOHS.


 18.03.2008    mfDNES 
O zvláštní roli Jiřího Pilského, který zařizoval výběrové řízení, informoval internetový portál aktualne.cz.


 18.03.2008    mfDNES 
Protikorupční policie není v případu takzvané české losovačky schopna prokázat, že byl v případě velmi podivně manipulovaného losování v zakázce na stavbu multifunkční sportovní haly v Karlových Varech spáchán trestný čin. Podle policie nikdo nespáchal trestný čin, a proto byl případ odložen.


 14.03.2008    Deník 
„Neuvěřitelné. To nemůže být pravda,“ tak ve čtvrtek (13. března) komentovali někteří Karlovaráci fakt, že protikorupční policie odložila vyšetřování „karlovarské losovačky“, tedy výběrového řízení na stavbu multifuknční haly. Stále mají totiž v paměti nedávné rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, podle něhož bylo losování nestandardní, a Karlovy Vary jím tak porušily zákon o veřejných zakázkách, za což mají zaplatit půlmiionovou pokutu.


 06.03.2008    Deník 
Kdo nese odpovědnost za celorublikový skandál kvůli ´karlovarské losovačce´? Petr Keřka (ODS), který se osudného losování osobně účastnil pro Deník uvedl, že losování bylo zcela standardní.


 05.03.2008    mfDNES 
Videozáznam losování zveřejnil jako první v prosinci 2006 na zasedání zastupitelstva opoziční zastupitel Jiří Kotek. Záznam pak zpřístupnil na svých stránkách www.radnicnilisty.cz. Vysloužil si trestní oznámení od firmy Stone Block za porušení autorských práv. Firmu Stone Block si na losování najala firma Stormen, organizátor výběrového řízení.


 05.03.2008    mfDNES 
Karlovarský magistrát má nést zodpovědnost za zásadní a hrubou chybu. Omezil soutěž o zakázku za víc než miliardu korun losováním, které nejen já považuji za naprosto skandální, navíc velmi primitivně provedený podvod. Trapné frašce se smějí statisíce lidí po celém světě: tak takhle se přihrávají zakázky v Karlových Varech. Jenže ono to k smíchu vůbec není.


 04.03.2008    Deník 
Lázeňské město Karlovy Vary musí zaplatit půlmilionovou pokutu za nestandardní omezení uchazečů v rámci výběrového řízení na stavbu haly, o tom není pochyb. Vedení města však zatím nechce k celé ostudné záležitosti podat konkrétní oficiální informace.


 29.02.2008    Deník 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal definitivní rozhodnutí ohledně Losovačky. Karlovy Vary nechtějí přiznat vinu a podají správní žalobu.


 29.02.2008    Deník 
Glosa - Rozhodnutí antimonopolního úřadu ve věci „karlovarské losovačky“ se dalo očekávat. Vždyť by jinak musel úřad konstatovat, že v předchozím verdiktu rozhodl chybně. Co však je neočekávatelné, je postoj vedení města. Místo toho, aby pro ně byla půlmilinová pokuta ponaučením, dál jede ve starých kolejích.


 29.02.2008    mfDNES 
Antimonopolní úřad včera potvrdil půlmilionový trest pro magistrát za ostudné losování o miliardovou zakázku na stavbu karlovarské sportovní haly. Sankci mimo jiné úřad zdůvodnil manipulací s lístky při české losovačce. Trest už padl loni v říjnu, magistrát se ale odvolal.


 28.02.2008    red. ARL 
Konečné rozhodnutí ÚOHS potvrdilo, že město Karlovy Vary provedlo výběr dodavatele miliardové stavební zakázky v rozporu se zákonem. Předseda úřadu Pecina tak uzavřel spekulativní prostor pro úhybné intriky karlovarského vedení města.


 22.02.2008    aktuálně.cz + reakce Bonus TV 
Notářka Lenka Machová je teď minimálně v Karlových Varech známou postavou. Měla dohlížet na průběh losování o miliardovou zakázku, místo toho se zmanipulované akci smála. Její pobavenou reakci, když losovatel přes půl minuty šátrá v osudí, aby vytáhl ten správný lístek, zhlédly na internetu desetitisíce lidí.


 20.02.2008    aktuálně.cz 
Bude to půl roku, co opozice v Karlových Varech zveřejnila záběry "české losovačky" o miliardovou zakázku. Každý mohl vidět, jak losovatel desítky sekund šátrá v osudí, jen aby vytáhl ten správný lístek.


 20.02.2008    aktuálně.cz 
Kdo a proč manipuloval veřejnou soutěží na miliardovou zakázku stavby haly v Karlových Varech? To už déle než rok šetří Útvar pro odhalování korupce. Nyní se objevily nové skutečnosti, které nabízejí možnou spojitost mezi firmou, která výběrové řízení (známé jako "česká losovačka") připravila, a společností, která zakázku získala.


 08.01.2008    Týden.cz, Petr Weikert 
Přestože uběhl již rok od nanejvýš podezřelého losování miliardové zakázky v Karlových Varech, nikdo za to nepyká. Zatímco policie kauzu stále šetří, halu dál staví vylosovaná firma. Zadání veřejné zakázky kritizoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, definitivně ale nerozhodl.


 29.11.2007    iHNned - Hospodářské noviny 
Nebýt karlovarského zastupitele Jiřího Kotka, nikdo by dnes nevěděl o známé "české losovačce", podivné soutěži o stavbu miliardové sportovní haly. A magistrát by nedostal pokutu od antimonopolního úřadu (ÚOHS). Stejný úřad ale nyní uvažuje o tom, že si u něj už občané nebudou moci stěžovat na výběrová řízení,...


 24.11.2007    Deník 
Bude někdo obviněn v kauze karlovarské losovačky, tedy nestandardního omezení počtu uchazečů o zakázku na stavbu karlovarské multifunkční haly?


 14.11.2007    MF Dnes 
Vedení Karlových Varů se v prvním roce svého funkčního období podařilo na sebe upozornit především celorepublikovým skandálem spojeným s ostudným porušením zákona o veřejných zakázkách při výběru stavitele karlovarské arény za víc než miliardu korun.


 30.10.2007    Deník 
Podle premiéra Mirka Topolánka (ODS) bylo losování o zakázku na stavbu karlovarské multifunkční haly nestandardní.


 23.10.2007    Deník 
Karlovy Vary požádaly o rozklad rozhodnutí, který bude řešit šéf antimonopolního úřadu.


 17.10.2007    MF Dnes 
Vedení Karlových Varů odmítá pokutu za zmanipulované losování o stavbu haly


 06.10.2007    Deník 
Policie už začne vyslýchat jednotlivé aktéry, kteří měli vliv na karlovarskou losovačku.


 05.10.2007    Deník 
Už dvěma trestním oznámením čelí v současné době karlovarský opoziční zastupitel Jiří Kotek (ODA–SNK–ED) za svou kritiku vůči stavbě multifunkční haly.