Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


videonahrávka z losování dodavatele miliardové zakázky

  Dříve, než byla tato nahrávka poskytnuta médiím, byla 19.prosince 2006 celá a nezkrácená přehrána na veřejném zasedání karlovarského zastupitelstva. Byla doplněna informacemi, které zpochybnily průběh přípravy a zadání miliardové zakázky na výstavbu "Výstavního, sportovně kulturního a kongresového centra", které je také prezentováno jako "Multifunkční hala". Zastupitelům vládnoucí koalice v Karlových Varech ČSSD-ODS-Zelených byla promítnuta ještě před zahájením stavebních prací. To proto, aby nejprve oni všichni - tedy i ti, kteří se na přípravě aktivně nepodíleli, měli možnost korigovat tuto politickou hru svých stranických lídrů. Bohužel, neudělalo to s nimi nic.
  

Naopak, začali vymýšlet jak svojí většinou mohou demokratickými zákazy a omezeními a dosazením svých osob utužit svojí moc! Veřejně přesvědčili, že jejich protikorupční cit a vnímání politiky jako veřejné služby, stejně jako práh jejich lidské slušnosti, opustil prostor občanské tolerance. Proto byl následně záznam uvolněn do médií, kde však ve vánočním čase zapadl mimo zájem hlavních redakcí.

Po Vánocích na dalších dvou zastupitelstvech bylo prokázáno, že miliardová hala je pouze hokejová(!) a že vůbec není zajištěné její financování (respektive pouze dramatickým zadlužením města(!). Proto opozice znovu po dvakráte navrhla vládnoucí koalici, aby bylo hlasováno o návrhu na přerušení začínající stavby. To byla jediná možnost jak korigovat svá rozhodnutí obestřená korupční mlhou. Koalice těchto návrhů opět nevyužila a zakopala se ještě hlouběji do svých mocenských zákopů.
 

Proto jsme zpracovali video nahrávku a zavěsili ji 1. března 2007 na tyto současně spuštěné www.radnicni.listy.cz. Souběžně byla také uvedena v regionální www.bonus.tv. Odtud si našla cestu prostřednictvím www.youtube.com (hledej: losovačka, losování karlovy vary, apd.) dále do světa, převzaly jí další poskytovatelé. Lidé si ji začali stahovat a posílat v e-mailech jako přílohu a tak si nahrávka začala žít svůj vlastní virtuální život. Fenomén doby - internet spustil totální lavinu mediálního zájmu. Všechny TV kanály ji už odvysílali v nejatraktivnějších časech alespoň dvakrát!

 

Nahrávku tak již shlédlo více než 5,000.000 lidí(!)
 

  REFLEXÍ BYLA ODPLATA! ... namísto věcného řešení problému nezákonného přidělení zakázky byla odplata v podobě trestních oznámení na J.Kotka!
Zprávu o tom přineslo hlavní zpravodajství

směrovka níže

 

Všichni vidíme o jakou hru jde, jen karlovarská koaliční vláda se drží za ruce a stále věří, že se to neproflákne.

 

 

Komentář J.Kotek - vložen 25.března 2007

 

 

LOS - MOŽNÁ PŘIŠEL I KOUZELNÍK
aneb SYNER táhne na Karlovy Vary,
Metrostav už tam byl a Baustav zde bydlí

(pozn. stavbu realizují tyto 3 firmy společně)

převzato s laskavým povolením TV Bonus

Vydáno dne 01. 03. 2007

Video-zpravodajskou nahrávku naleznete zde (po stisknutí vyčkejte příchodu dat)

 

MOŽNÁ PŘIŠEL I KOUZELNÍK<br>aneb SYNER táhne na Karlov Celkem šestnáct uchazečů se přihlásilo městu Karlovy Vary do výběrového řízení na dodavatele stavby sportovní haly, jejímž vzorem je hokejová aréna v Liberci. Karlovarští přiklepli miliardový kontrakt právě jejímu úspěšnému staviteli – libereckému SYNERU. Předcházelo tomu losování, které mělo původní šestnáctku uchazečů o zakázku zúžit na pouhých pět. A právě tím pátým vylosovaným byl SYNER v partnerství s dalšími dvěma firmami.

Karlovarská opozice upozorňuje ústy zastupitele Jiřího Kotka na podezřelý průběh losovacího aktu. Odvolává se na protokolární videozáznam, který byl z losování pořízen. Vyplývá z něj, že losovatel kartičku se jménem SYNERU nevytáhl mžikovým hmatem jako ostatní účastníky konkursu, ale plných třicet dva sekund rejdil v losovací nádobě rukou. S výrazem velkého vypětí ve tváři se prsty hrabal za dozoru státní notářky, u níž to vyvolalo smích, ve vložených kartičkách a nakonec vytáhl tu patřící SYNERU. Ing. Kotek se domnívá, že losování mohlo být zmanipulované. Zvlášť, když v kuloárech ještě před výběrovým řízením spolu se svými opozičními kolegy slýchal, že zakázku dostane určitě SYNER.

Korektnost losování můžete posoudit sami. Uvádíme jeho protokolární záznam, který jsme z původních dvanácti minut zkrátili na dvě a půl. Střihy jsou transparentní přechodem typu překlopení stránky. Záznam ponecháváme pouze s původním zvukem, obraz doplňují signální titulky.Účastníci při losování:

prezenčka

Oficiální stanovisko vedení města po 3 měsíčním prověření:
stanovisko k losování 1
stanovisko k losování 2