Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Magistrát KV
 01.11.2017    Jiří Kotek 
Občané nasbírali více než potřebný počet podpisů k vyhlášení referenda o Vřídelní kolonádě a podali na magistrát k realizaci. Mocí opilí radní ho však odmítli realizovat ....


 05.05.2017    ARL 
V Pátek ráno v 8 hodin se sešli radní města K.Vary. Po zavazujícím jednání zastupitelstva se radní sešli a svém již čtvrtém mimořádném jednání během 10 dní znovu jednali o kočárové dopravě...


 04.05.2017    J.Kotek 
Shrnutí vývoje likvidace Nájemního vztahu Cechu fiakristů v Karlových Varech a namíchání mixu dojmů, pojmů a zmatečností, které z toho vzešly...


 04.05.2017    red.ARL 
Ve čtvrtek po silné mediální odezvě z tiskové konference města, kterou opvládla kritická vlná dění kolem kočárové dopravy, bylo narychlo opět svoláno jednání rady města. To bude následující den, v pátek ráno v 8 hodin...


 01.05.2017     
Na 1.máje - svátek práce, proběhlo protestní shromáždění za to, aby mohli fiakristé pracovat = vykonávat svou živnost kočárové dopravy. Svolání bylo ve zkráceném termnínu, v podstatě vynucené ultimativním jednáním radních ... k 30.4.2017 totiž nezákonně ukončili fiakristům provoz ve městě !


 29.04.2017    ARL 
fiakristé pod hektickým tlakem magistrátu ... veřejné protestní shromáždění na 1. máje: "Nechte nás pracovat"


 15.06.2016    red ARL 
K tomu, jak jsou plněna přijatá usnesení zastupitelstva jsme se zeptali předkladatele přijatých návrhů J.Kotka. ... „Stávku pedagogických pracovníků naprosto chápu a také ji plně podporuji. Jejich požadavky jsou jediným možným vyústěním neřešeného ...


 09.06.2016    red ARL 
Pedagogové a zástupci rodičů vystoupili dne 9. června na otevřené tiskové konferenci, při které vysvětlili krizovou situaci na škole J.A.Komenského...


 12.02.2016    JK pro Deník 
Rozhodnutí rady o nevyvěšení vlajky pro Tibet se může jevit jako podružný problém vedle kardinálních problémů města s korupcí, havarijním uzavřením Vřídla, personálním ovládáním městských společností, funkcí i zakázek stranickými kamarády, stejně jako s dírami v chodnících a s četnými jinými občanskými problémy. Opak je však pravdou ...


 24.07.2014    ARL - mfDNES 
Před otevřením je v Karlových Varech muslimská modlitebna. O její vybudování se snažila Obec muslimů léta. Samostatný objekt k vybudování mešity se jim nepodařilo koupit, proto si vyhlédnuli v centru města nebytový prostor v bývalé hasičárně v Bezručově ulici.


 15.04.2013    ARL - red. 
Kauza boje o informace s Magistrátem města a Karlovarským krajem. Krajský soud žalobu projednal a vynesl Rozsudek, ve kterém zrušil obě správní rozhodnutí Krajského úřadu i tajemníka Karlovarského magistrátu a nařídil tajemníkovi informaci poskytnout.


 11.12.2011    mfDNES 
Je to střet zájmů nebo není? Může vedoucí odboru magistrátu pracovat pro advokáty, kteří chtějí uspět ve sporu s městem? Nová pravidla rozvířila debatu o působení Josefa Bečváře na karlovarské radnici.


 10.12.2011    idnes.cz 
Je to střet zájmů nebo není? O tom se teď hádají karlovarští zastupitelé. Vedoucí Odboru vnitřního auditu a kontroly Josef Bečvář totiž zároveň pracuje i jako koncipient v advokátní kanceláři Tocik Šindelář & partneři. Ta přitom zastupuje společnost Bau-stav, kterou město zažalovalo ve sporu o KV Arenu.


 10.12.2011    mfDNES 
Jde o střet zájmů, když úředník pracuje i pro advokáty, zastupující klienta ve sporu s městem?


 27.06.2011    mfDNES 
Bývalý náměstek primátora Jiří Kotek má podle občanského sdružení Oživení šanci, že u krajského soudu uspěje s žalobou na tajemníka magistrátu Jakuba Kaválka. Tajemník totiž odmítl Kotkovi sdělit, jaké bere odměny vedoucí právního odboru na magistrátu Dana Sárová. Kotek se nedozvěděl ani průměrný plat zaměstnanců právního odboru.


 25.06.2011    Deník  
Rada města vás pověřila zpracovat zadání komplexního materiálu týkajícího se nevyjasněných aspektů podání žaloby na určení vlastnictví KV Areny. Co si pod tím máme představit?


 24.06.2011    Deník 
Dvoučlenné vedení města, to Karlovy Vary ještě nezažily. Přesto se to stalo. Po odvolání prvního náměstka Jiřího Kotka (ALTERNATIVA), jehož na zastupitelstvu svrhla vlastní koalice K20, bude město řídit primátor Petr Kulhánek (KOA) a náměstek Jiří Klsák (KOA).


 23.06.2011    mfDNES 
V Karlových Varech povede město po krizi ve vládnoucí koalici, která v úterý vyvrcholila odvoláním náměstka Jiřího Kotka (ALTERNATIVA), pouze primátor Petr Kulhánek a náměstek Jiří Klsák (oba KOA). O jednoho člena bude oslabena také původně devítičlenná rada, protože i z ní zastupitelé Kotka odvolali.


 23.06.2011    Deník 
GLOSA - Náměstek Jiří Kotek opustil své křeslo. Pro spoustu lidí určitě důvod k radosti a mnutí rukou, ale pro město a voliče začíná opět náročné období. Ať byl Kotek jakýkoliv, tak byl jedním z mála politiků, který držel slovo, jež voličům dal. Sledoval staré kauzy a nebál se nepopulárních slov a činů.


 15.06.2011    red. ARL 
Po mediálním šoku a vlně emotivních výkyvů kolem podání žaloby na vrácení miliardy za multifunkční halu, nastává návrat k racionálnímu hodnocení a úvahám.


 10.06.2011    Právo 
Žalobu ke Krajskému soudu v Plzni podal v těchto dnech první náměstek karlovarského primátora Jiří Kotek (ALTERNATIVA) na tajemníka karlovarského magistrátu Jakuba Kaválka. Důvodem je, že Kotek nedostal od Kaválka požadovanou informaci o výši odměn zaměstnanců právního odboru na karlovarské radnici.


 09.06.2011    Sedmička 
Je na karlovarském magistrátu prostor pro úplatkářské chování? Odpověď přinese protikorupční audit. Prověřování pravidel, předpisů a procesů, zda neposkytují prostor pro korupci. To je smysl protikorupčního auditu, který se uskuteční na karlovarském magistrátu.


 07.06.2011    Deník 
Náměstek primátora Jiří Kotek podává u krajského soudu žalobu na tajemníka magistrátu v Karlových Varech Jakuba Kaválka. Proč? Kvůli výši odměn, které bývalá koalice ODS a ČSSD vyplatila advokátům.


 06.06.2011    ARL 
Náměstek primátora Jiří Kotek podává v těchto dnech u krajského soudu žalobu na tajemníka magistrátu města v Karlových Varech, Jakuba Kaválka. Do soudního sporu s ním vstupuje po té, kdy vyčerpal procedurální možnosti, které mu umožňují vnitřní i zákonná pravidla.


 03.06.2011    Deník 
Karlovarský magistrát se rozhodl rozmístit během léta po městě více velkoobjemových kontejnerů na domovní odpad.


 30.05.2011    Právo 
Průhlednější systém zadávání veřejných zakázek zavedlo v těchto dnech vedení města v Karlových Varech, které před komunálními volbami na podzim minulého roku systém praktikovaný tehdejší koalicí ODS a ČSSD tvrdě kritizovalo.


 27.05.2011    Deník  
Smírčí řízení o budoucnosti koalice K20 primátor naplánoval na pondělí 30. května


 27.05.2011    Deník  
Jakmile Jiří Kotek (ALTERNATIVA) dosedl na náměstkovskou židli, začaly se dít věci. Stížnosti, výhrady a kritika opozice mu práci řádně komplikovala. Nicméně, některé záležitosti se postupně vyjasňují a to, co ALTERNATIVA ve svém volebním programu slíbila, plní. Jiří Kotek je bezesporu politik, který dokáže strhnout lidi. Na postu náměstka ale bohužel většinou proti sobě.


 25.05.2011    Deník 
Pět nových automobilů si kupuje karlovarský magistrát. Dva vozy jsou určeny pro městskou policii, tři pro úředníky a vedení města. Jenom magistrát disponuje dvaceti služebními automobily, další auta využívají příspěvkové organizace.


 21.05.2011    Deník 
Rozhovor s primátorem na aktuální karlovarská témata


 21.05.2011    Deník 
Další problém vytáhla karlovarská ODS na koalici K20, která po volbách ovládla magistrát. Podle ní město porušilo zákony při on-line přenosu posledního jednání zastupitelstva Karlových Varů. Magistrát ale ve svém postupu neshledává žádné pochybení.


 18.05.2011    mfDNES  
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže přezkoumal podnět, týkající se postupu magistrátu Karlových Varů při zadání veřejné soutěže na poskytování právních služeb pro město, a uzavřel ho s konstatováním, že pro zahájení správního řízení nejsou důvody. Vyplývá to z oznámení, které radnice od antimonopolního úřadu obdržela a které má MF DNES k dispozici.


 18.05.2011    Právo 
Karlovarští městští radní upustili od realizace Ekocentra ve městské části Stará Role. Nepovažují totiž tuto investici za zhruba 40 miliónů korun za prioritní.


 17.05.2011    Právo 
Vedení na karlovarské radnici se podařilo díky otevřeným výběrovým řízením ušetřit celkem asi sedm miliónů korun na třech zakázkách, které se týkají rekonstrukcí školních budov ve městě.


 17.05.2011    ČT1 
Karlovarská radnice musela změnit celý systém zadávání veřejných zakázek, když chtěla opravdu účinně bojovat proti předraženým stavbám. Průběh i výsledky tendrů jsou teď k dispozici na internetu a město víc oslovuje i malé firmy. Od podzimu tak na 16 akcích ušetřilo už 40 % odhadovaných nákladů.


 16.05.2011    Deník 
Podle vedení města to dokazuje, že byla cenová úroveň výběrových řízení pokroucená


 16.05.2011    Právo 
Ceny zakázek, které nyní zadává nové vedení města Karlovy Vary, se podle prvního náměstka karlovarského primátora Jiřího Kotka (ALTERNATIVA) podařilo díky novému otevřenějšímu systému výběrových řízení snížit o dvacet až padesát procent oproti rozpočtovaným částkám.


 28.04.2011    mfDNES 
Karlovarský magistrát opustí všichni vedoucí ze tří odborů, které zrušila rada města. Rušení zdůvodnila snahou zvýšit efektivitu práce a snížit mzdové náklady. Od 1. července přestanou existovat odbory rozvoje a urbanismu, školství a tělovýchovy a také odbor lázeňství, cestovního ruchu a kultury.


 21.04.2011    Deník 
Rada města včera odsouhlasila organizační změny, které stály posty tři vysoké papaláše


 21.04.2011    Deník 
Pro Ivanu Doubovou, jejíž odbor radní zrušili, není vedoucí funkce na radnici k dispozici