Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


MF hala
 14.12.2015    TZ - J.Kotek 
Moje dlouholetá zkušenost s politiky, kteří se dostanou k moci je ta, že začnou tajnůstkařit, kuloárně kšeftovat s funkcemi a vzájemnými podporami, až se z toho vyklubou zřetelné, pro ně výhodné korupční kauzy, městu ku škodě. Proto pokládám odmítání poskytnutí informací za systémovou součást korupce.


 02.03.2012    Zápisník – M.Houdek 
Čas nejlépe prověřuje nápady a jejich realizace - a ty blbé obzvláště bolí ... MF halu od roku 2006 do marnosti, kdy toto betonové monstrum vyrostlo, kritizovali opoziční zastupitelé i široká veřejnost velikáštví politiků a jejich vodičů ... MARNĚ! ... Zápisník: Stavba velkoryse pojaté karlovarské hokejové haly nejspíš nebyla nejlepším nápadem ...


 04.02.2012    mfDNES / j.kotek 
J.Kotek: právě jsem si posteskl nad několikaměsíční mediální cenzurou a bojkotem a mfDNES vyvážila informaci o rozhodnutí Vrchního soudu, kterým určil Okresnímu soudu projednat kauzu miliardové žaloby ...


 27.10.2011    Sedmička 
Výběr stavebních firem pro KV Arenu zachycuje dvouapůlminutový video snímek ... Kvůli výběru firem město potrestal antimonopolní úřad půlmilionou pokutou ... později její výši potvrdil i Nejvyšší správní soud ... Náměstek primátora Jiří Kotek pak přišel s žalobou ...


 14.10.2011    mfDNES 
Vedení města stavitelům KV Areny vzkázalo, ať si ji nechají, protože smlouva o dílo je kvůli karlovarské losovačce neplatná ... ... Anketa: Jaké vidíte úskalí žaloby proti stavbařům? ... Varianty vývoje kauzy podle mfDNES


 06.10.2011    mfDNES 
Co bude s bazénem, jestliže KV Arena změní majitele? Jeho vodu by mělo ohřívat odpadní teplo vznikající při mražení ledových ploch v areně. Ohrozí zdroj tepla žaloba ...


 01.09.2011    ČTV a mfDNES 
Na TK města prezentovali radní, že žaloba na MF halu se nebude stahovat - mediální výstupy ČTV a mfDNES jsou zaneseny do tohoto článku ...


 01.09.2011    Deník a Právo 
Na TK města prezentovali radní, že žaloba na MF halu se nebude stahovat. Veškeré mediální výstupy DENÍKU a PRÁVA jsou zaneseny do tohoto článku ...


 05.08.2011    ČRo - Zaostřeno na finance 
Již po třetí navštívil studio ČRo 6 - Radio Svobodná Evropa Jiří Kotek. Tentokrát v pořadu "Zaostřeno na finance" odpovídal na dotazy redaktora P.Holuba - tématem byl boj s předraženými zakázkami ... na konkrétním případu "losovačky" a jejího dotažení k soudu, ztráta funkce a další kauzy ...


 29.07.2011    Deník 
Ani po dvou měsících nestáhli Karlovarští žalobu na karlovarskou multifunkční arénu. Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) bude s definitivní platností o postupu města v této kauze rozhodnuto koncem srpna


 24.06.2011    Jiří Kotek 
V primátorových intrikách a mediální blamáži kolem stahování podané žaloby na vrácení miliardy za halu a za doprovodných emocí koaličních radních zcela zanikla podstata, o co vlastně jde!


 24.06.2011    Deník 
Její podání stálo post karlovarského náměstka Jiřího Kotka a rozpad koalice


 11.06.2011    Parlamentní listy.cz 
Explozi emocí vyvolal vývoj kauzy, týkající se karlovarské multifunkční haly KV aréna, celosvětově proslavené „losovačkou“. Podle právních analýz hala údajně nepatří městu, ale firmám, které ji postavily. Právníci města proto podali žalobu a požadují zpět více než miliardu korun, kterou výstavba haly stála.


 11.06.2011    Deník 
Horkým tématem tohoto týdne byla jistě žaloba, kterou podal náměstek primátora Jiří Kotek (ALTERNATIVA) ohledně KV Areny. Primátor Petr Kulhánek nařídil její stažení, což mezi ním a Kotkem vyvolalo spor. Koalice K20 se žalobou neodmítá zabývat, ale chce se lépe připravit.


 10.06.2011    Deník 
Pravděpodobně nejhorší krizi nyní čelí karlovarská vládní koalice K20. Příčinou je žaloba na KV Arenu, kterou podala právní kancelář na popud náměstka Jiřího Kotka (ALTERNATIVA). Podle právníků je uzavřená smlouva o dílo se Sdružením firem Bau-Stav, Metrostav a Syner, které halu stavěly, od počátku neplatná.


 09.06.2011    Deník 
Bouře na politické scéně v Karlových Varech kvůli žalobě na KV Arenu


 09.06.2011    Deník 
Pokud budou radní souhlasit, primátor Kulhánek stáhne žalobu na KV Arenu sám


 09.06.2011    Deník 
Náměstek Kotek kvůli tomu svolává jednání K20.


 09.06.2011    Deník 
Doslova poprask, emoce a vášně vyvolal mezi koalicí K20, opozicí i vlivnou veřejností žaloba na sdružení firem, které stavěly KV Arenu. Podání žaloby podala pověřená právní kancelář z pověření prvního náměstka Jiřího Kotka (ALTERNATIVA).


 09.06.2011    mfDNES 
První náměstek primátora Jiří Kotek rozehrál právní bitvu o vrácení peněz za KV Arenu, kterou by si měly nechat stavební firmy. Jeho koaliční kolegové jsou proti. Primátor Petr Kulhánek z dovolené Kotka vyzval, ať žalobu stáhne. Marně.


 08.06.2011    hlavní zpravodajství ČTV 
Město podalo žalobu na firmy, které halu postavily. Zaplatit mají peníze, které radnice do stavby investovala. Žaloba zpochybňuje i platnost smluv o vlastnictví arény.


 08.06.2011    Deník 
Žalobu na zaplacení této částky a určení vlastnického práva k hale už zkoumají právníci Syneru, Metrostavu i Bau–Stavu


 08.06.2011    mfDNES 
Liberecká stavební firma Syner figuruje v kauze, ve které karlovarský magistrát požaduje v žalobě miliardu po firmách, které postavily místní arénu. Úřad totiž tvrdí, že smlouva na stavbu neplatí.


 08.06.2011    ČT1 
Karlovy Vary podaly žalobu na sdružení firem, které postavily multifunkční arénu. Město chce zpátky přes miliardu Kč, kterou do stavby investovalo. Stížnost taky zpochybňuje platnost smluv o vlastnictví arény. Nečekaný požadavek překvapil nejen stavební firmy, ale i opoziční zastupitele.


 08.06.2011    mfDNES 
Magistrát požaduje v žalobě miliardu po firmách, které postavily KV Arenu. Tvrdí, že smlouva na stavbu neplatí. Halu si nechte, vzkazuje stavebníkům náměstek Jiří Kotek. Překvapil tak opozici i kolegy.


 08.06.2011    Aktuálně.cz 
Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA) chce stáhnout žalobu podanou jeho náměstkem Jiřím Kotkem (ALTERNATIVA) na stavební společnosti, které zhotovily multifunkční KV Arenu za zhruba 1,2 miliardy korun.


 08.06.2011    Deník 
Rada města na svém včerejším jednání 7. června 2011 nepřijala usnesení schvalující podání žaloby týkající se KV Areny (Výstavní, sportovně kulturní a kongresové centrum). Tato žaloba byla podána na konci května dr. Pelikánem, který obdržel zmocnění od náměstka primátora Jiřího Kotka.


 07.06.2011    Aktuálně.cz 
Karlovy Vary podaly žalobu na stavební firmy, které postavily multifunkční KV Arenu.


 02.06.2011    Sedmička 
Sedm milionů korun stály dosud práce na výstavbě bazénu u KV Areny. Stavba začala v březnu.


 13.05.2011    Deník 
Výstavba bazénu u karlovarské multifunkční haly čile pokračuje. Podle stavebníků se zatím vše daří bez větších problémů. Milovníci koupání si však na jeho dokončení počkají do srpna 2012.


 13.05.2011    mfDNES 
Rozestavěný krytý plavecký bazén v sousedství KV Areny má hotovou jámu pro betonování základů. Nad úroveň země se budova dostane v létě. Vše pod střechou by chtěli mít stavbaři do konce roku. Se slavnostním otevřením počítá magistrát příští rok koncem srpna.


 12.05.2011    idnes.cz 
Příští rok na konci srpna chtějí v Karlových Varech otevřít nyní rozestavěný plavecký bazén v sousedství KV Areny. Jáma pro betonování základů už je hotová a stavbaři by chtěli mít bazén pod střechou do konce roku. S hodinovým vstupným se chce město vejít do stokoruny, novinářům to řekl náměstek karlovarského primátora Jiří Kotek.


 19.04.2011    Deník 
Na nedávném mimořádném zastupitelstvu se opozice zajímala o to, zda po odchodu ředitele KV Areny Jana Řezáče (ODS) bude na toto místo dosazen někdo jiný. Jednatel KV Areny Roman Maleček (TOP 09) však potvrdil, že funkce ředitele k 31. květnu zaniká.


 09.04.2011    mfDNES 
Výstavbu multifunkční KV Areny v Karlových Varech, která stála město zhruba 1,2 miliardy korun, nadále prověřuje Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) i okresní státní zastupitelství.


 08.04.2011    mfDNES 
Karlovy Vary začnou s opravou podzemní části multifunkční arény, kterou loni v září poškodil požár. Oheň, který vypukl po technické závadě na jednom ze zaparkovaných automobilů, způsobil škody za zhruba 20 milionů korun.


 07.04.2011    tiscali.cz 
Podezřelou zakázku na výstavbu karlovarské multifunkční KV Areny ve čtvrti Tuhnice, která stála město zhruba 1,2 miliardy korun, nadále prověřuje Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) i okresní státní zastupitelství.


 05.04.2011    Deník 
Společnost KV Arena aktuálně zažívá personální změny. Ty postihly ředitele společnosti Jana Řezáče (ODS), který funkci složí koncem května a post zaniká. Zároveň pracovní poměr skončil dalším dvěma zaměstnancům a jedna pracovnice odchází na mateřskou dovolenou.


 01.04.2011    Deník 
Prověřování stavby haly bylo podle Krajského státního zastupitelství v Plzni nedostatečné. Kauzu proto vrátilo policii k došetření


 01.04.2011    mfDNES 
Krajské státní zastupitelství v Plzni nařídilo znovu prošetřit stavbu multifunkční arény v Karlových Varech. Vyšetřování stavby haly za více než miliardu korun bylo v březnu 2008 prý předčasně ukončeno. Jako první o tom informovaly TV Nova a Česká televize.


 30.03.2011    Deník 
Opravu garáží bude provádět sdružení firem Baustav, Metrostav a Syner