Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Nemocnice
 10.05.2016    Jiří Kotek, ALT pro Krajské listy 
Destrukce dozorčí rady a kritická personální situace ... je to zákonitý důsledek stranického vedení Karlovarské krajské nemocnice. Nebo to je nahodilé či záměrné vytváření chaosu pro neprůhledný stranický koučink investičních akcí.


 28.04.2014    DENÍK 
Karlovarská krajská nemocnice nedosáhne na stomiliónovou evropskou dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, která měla zajistit sestěhování některých oddělení nemocnice pod jednu střechu. Důvodem je ...


 09.04.2014    Právo 
Centralizace karlovarské nemocnice za bezmála 120 miliónů korun může skončit kvůli výběrovému řízení fiaskem.


 27.03.2014    ARL 
Po sobotním mediálním výstřelu hejtmana J.Novotného na ředitele KKN, poskytl zastupitel J.Kotek médiím stanovisko k tomuto bezprecedentnímu mocenskému nátlaku ... Média ho nezveřejnila ... a ředitel raději rezignoval.


 26.04.2013    JK pro Deník 
poukázal na záměr přijmout nového ředitele KKN, pana Petra Svobodu, který bude souběžně řídit také nemocnici ve Znojmě. Od revolty zaměstnanců karlovarské části nemocnice proti majetkovému a hospodářskému tunelování KKN v roce 2008, tehdy koalicí ODS a ČSSD to už jde s nemocnicí trvale s kopce.


 21.03.2012    mfDNES 
Zbytečně velké sídlo staví Karlovarský kraj pro svou zdravotnickou záchrannou službu. Záchranáři už teď vědí, že novou budovu za 77 milionů korun nevyužijí celou, až ji v létě převezmou.


 17.09.2011    Deník  
PROBLÉMY A PROBLÉMY. Jejich řešení nyní leží na bedrech nového představenstva Karlovarské krajské nemocnice. Plýtvání za minulého ředitele Horáka všechny doslova překvapilo. A zarazilo.


 15.09.2011    Deník 
V loňském roce ztráta KKN činila téměř třicet milionů. A nepomohla ani častá výměna ředitelů, kterých se zde vystřídalo už pět. Koncem srpna po více než ročním působení odešel na vlastní žádost Zdeněk Horák ...


 02.09.2011    mfDNES 
Budeme šetrní, ale ne na úkor platu zdravotníků. A pro pacienty chceme zajistit kromě kvalitní péče i co nejvlídnější prostředí. Zhruba tak včera nastínilo své plány nové vedení Karlovarské krajské nemocnice.


 29.08.2011    mfDNES 
Končí pardon pro dlužníky - Stále se zvažuje, že dluh odkoupí soukromá firma - Někteří pacienti dluží i tisícové částky


 25.08.2011    Deník  
Podle finančního plánu bude Karlovarská krajská nemocnice v letošním roce ve ztrátě přibližně 41 milionů korun. Snížit tuto částku má za úkol i nové vedení nemocnice


 27.07.2011    mfDNES 
Za poslední 4 roky je to čtvrtý nový ředitel - povede ji šestičlenný tým z Liberce v čele s Luďkem Nečesaným. Dupl si a politici vycouvali z představenstva.


 27.07.2011    Deník  
Velké změny čekají od září Karlovarskou krajskou nemocnici (KKN), pod niž spadají zdravotnická zařízení v Chebu a v Karlových Varech. Místo generálního ředitele ji povede šestičlenný tým z Liberce


 23.07.2011    Deník  
Karlovy Vary – Je to zřejmě horké křeslo, na němž vydrží sedět jen ti nejotrlejší. Tak by se dal s nadsázkou nazvat post generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice (KKN)


 02.07.2011    mfDNES 
Šéfoval Krajské nemocnici Liberec. Na severu Čech skončil letos na jaře. Sociální demokraté mu stejný post nabízejí v Karlovarském kraji. Luděk Nečesaný už má dokonce jistou představu, co by ho čekalo.


 01.07.2011    Deník 
Hodnotící odborná komise doporučila, ředitel nemocnice vybral. Ve výběrovém řízení na post primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení karlovarské nemocnice uspěl lékař Zdeněk Kos.


 24.05.2011    idnes.cz 
Dluhy pacientů, kteří nezaplatili regulační poplatky v krajské nemocnici v Karlových Varech a Chebu, se vyšplhaly na více než milion korun. Hříšníci mají možnost splatit dluhy do konce srpna, potom proti nim nemocnice tvrdě zakročí.


 14.03.2011    Deník 
Pokud některý z krajských politiků čelí odporu a kritice, pak je to Václav Larva (ČSSD), krajský radní pro zdravotnictví. My jsme se ho proto zeptali:


 12.03.2011    Deník 
Lékař Peter Igaz se stal znovuzvoleným šéfem Lékařského odborového klubu (LOK) v karlovarské nemocnici a vztahy mezi LOK a generálním ředitelem Zdeňkem Horákem se znovu vyostřily.


 09.03.2011    mfDNES 
Doktoři v Nemocnici Karlovy Vary pokračují v boji za svého kolegu - odvolaného primáře oddělení ARO Romana Brázdila. Dvanáct ze sedmnácti lékařů na ARO poslalo generálnímu řediteli Zdeňku Horákovi dopis, ve kterém ho upozorňují, že přestanou sloužit přesčasy, když nevrátí Brázdilovi funkci.


 08.03.2011    Deník 
Rada Karlovarského kraje – Valná hromada Karlovarské krajské nemocnice, akciová společnost, (KKN) by ráda zamezila přetrvávajícím spekulacím ohledně postoje vedení Karlovarského kraje k pronájmu nebo privatizaci nemocnic v Karlových Varech a v Chebu.


 04.03.2011    Deník 
Členové vedení Karlových Varů se sešli s primáři karlovarské nemocnice, a to Josefem Dvořákem, Pavlem Novotným, Romanem Brázdilem, Igorem Karpowiczem, Tomášem Pospíšilem a Jaroslavem Žákem. Tématem této schůzky byla výměna informací a sdělení pohledu lékařů na současnou situaci v karlovarské nemocnici.


 03.03.2011    Deník 
Protestní akce na podporu odvolaného primáře Brázdila se zúčastnilo přes sto lidí


 03.03.2011    mfDNES 
Návratu odvolaného primáře Romana Brázdila zpět do funkce se včera před sídlem krajského úřadu hlasitě dožadovala více než stovka protestujících lékařů a sester z karlovarské nemocnice. Představenstvo nemocnice složené z krajských radních za ČSSD a KSČM ale své rozhodnutí měnit nehodlá


 02.03.2011    Deník 
Po odvolaném primáři Romanu Brázdilovi dojde v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) zřejmě k dalším personálním změnám. Podle generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice Zdeňka Horáka bude na všechny funkce primářů KKN vypsáno v nejbližší době výběrové řízení. „Současní primáři se do něj budou moci přihlásit. Buď tento post obhájí, nebo dojde ke změně,“ zdůraznil.


 02.03.2011    mfDNES 
Možná stovky lidí dnes přijdou demonstrovat pod okna krajského úřadu. Akci svolávají lékaři a sestry z karlovarské nemocnice na podporu Romana Brázdila, odvolaného z funkce primáře oddělení ARO.


 02.03.2011    mfDNES 
„Za život mu vděčí tisíce lidí v kraji. Doktor Brázdil je odbornou i mravní autoritou. Pokouší se holýma rukama zastavit povodeň.“ Tak hodnotí kolegové lékaře, který nedobrovolně musel opustit post primáře karlovarského ARO.


 02.03.2011    mfDNES 
Analýza Karlovarští politici se odvoláním šéfa ARO Romana Brázdila vrhli do dobrodružství, které ovšem má velmi nejistý konec Karlovarští doktoři - permanentní revolucionáři. Krajští politici - parta amatérů, kteří bohužel fušují do zdravotnictví. Tak nějak se navzájem vidí obě znepřátelené strany. Seznam protestů, stávek a demonstrací zdejších bílých plášťů je neobvykle dlouhý.


 01.03.2011    Deník 
Ve středu odpoledne bude před Krajským úřadem Karlovarského kraje rušno. Na šestnáctou hodinu sem lékaři svolali manifestaci proti odvolání primáře ARO Romana Brázdila. Tento postih vnímají jako návrat k totalitním praktikám, protože Brázdil se podle nich provinil pouze tím, že opakovaně kritizoval pochybné pronájmy Karlovarské krajské nemocnice (KKN) a důrazně postavil se proti její privatizaci.


 01.03.2011    Deník 
GLOSA - Filozof Václav Bělohradský přirovnal to, co se nyní děje v české společnosti, k normalizaci. K jeho slovům jsem byla skeptická. Až do včerejška. Jak jinak si vysvětlit to, že člověk, který se nebojí veřejně říct své názory, je potrestán a musí za to pykat?


 01.03.2011    Deník 
Zakázku na magnetickou rezonanci pro karlovarskou nemocnici za pětadvacet milionů korun se vedení kraje opět nepovedl. Antimonopolní úřad podle krajského radního Václava Larvy (ČSSD) z tendru vyloučil firmu Siemes, která soutěž vyhrála. Konkurenční Philips, která se k proti rozhodnutí odvolal, tak byl úspěšný.


 01.03.2011    mfDNES 
Vyjít do ulic se chystají doktoři a sestry z karlovarské nemocnice. Pobouřilo je odvolání primáře ARO Romana Brázdila. Proto chystají na zítřek hlasitou demonstraci před krajským úřadem. Posbírali už přes 120 podpisů pod petici. Žádají, aby představenstvo nemocnice složené z krajských politiků vzalo Brázdila zpět.


 28.02.2011    Deník 
Zde dne na den musel Roman Brázdil opustit oddělení ARO. Lékaři svolávají na středu veřejný protest před krajský úřad


 28.02.2011    idnes.cz 
Představenstvo Karlovarské krajské nemocnice, které tvoří radní za ČSSD a KSČM, odvolalo z funkce primáře oddělení ARO Romana Brázdila. Ten proslul jako nesmlouvavý kritik poměrů ve zdejším zdravotnictví. Kolegové i sestry se za něho okamžitě postavili.


 22.02.2011    Deník 
Damoklův meč visí pouze nad primářem ARO Romanem Brázdilem. Nemlčel a porušil prý statut nemocnice o komunikaci


 22.02.2011    Parlamentní listy.cz 
Parlamentní listy již několikrát upozornily na fakt, že situace ve zdravotnictví, panující v Karlovarském kraji, je zcela odlišná od jiných míst republiky. Ve stínu akce Děkujeme, odcházíme jsou zdejší nemocnice v tichosti privatizovány, podle odborné veřejnosti navíc rychle a pokoutně.


 18.02.2011    Deník 
Klid zbraní. To je konec sporu lékařů, kteří téměř rok bojovali s vládou za své požadavky výzvou Děkujeme, odcházíme. V karlovarské a chebské nemocnici se k ní připojilo celkem 78 lékařů. A nyní je naděje, že se lékaři vrátí do nemocnic zpět.


 18.02.2011    mfDNES 
Nečekaný zádrhel může zhatit už téměř jistou dohodu a návrat 77 lékařů, kteří v chebské a karlovarské nemocnici podali výpověď. Lékaři se totiž jako mušketýři drží hesla jeden za všechny, všichni za jednoho. Doktoři žádají záruku, že krajská nemocnice vezme zpět všechny, kteří o to budou stát. To ale generální ředitel Zdeněk Horák odmítá.


 17.02.2011    Deník 
Pokud se vláda s lékaři nedohodne a lékaři výpovědi nestáhnou, neodkladná akutní péče pro pacienty bude v Karlovarském kraji zajištěna. Po jednání bezpečnostní rady kraje to prohlásil hejtman Josef Novotný (ČSSD).


 17.02.2011    Deník 
Krizový režim zavládne v Karlovarské krajské nemocnici od příštího týdne. Kvůli lékařům, kteří podali výpovědi v rámci výzvy Děkujeme, odcházíme, bude provoz v karlovarské nemocnici centralizován a ve vzdálenějších budovách areálu omezen a začne vyklízení jednotlivých oddělení. Pacienti, kteří nepotřebují akutní péči, budou propuštěni do domácího ošetření nebo převezeni na lůžka následné péče.