Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Opoziční příspěvky 2006-10
 30.09.2010    mfDNES 
Zdá se, že jsem jediný politik krajského zastupitelstva, který se veřejně postaví za karlovarské občany a za občanské sdružení z povodí Bystřice, které odmítá 'novou výstavbu silnice', jak média a vlivní politici podsouvají odpůrcům stavby.


 18.09.2010    Jiří Kotek 
S velkým rozčarováním nezbývá než připustit, že nás s velkou pravděpodobností čeká debakl v podobě obhajoby pozic stávající korupční koalice. Široké spektrum 17 stran a volebních shluknutí totiž předurčuje volební výsledek, protože hlasová roztříštěnost pohřbí 10 z nich.


 09.09.2010    DENÍK - rozhovor 
Jedním z kandidujících uskupení je i ALTERNATIVA - společná opoziční kandidátka s podporou politických stran SNKED, Nezávislí starostové, KAN, OBČANÉ.CZ, Nezávislí demokraté, a občanských iniciativ Občané proti bezpráví, ROS KV a nezávislých osobností. Na otázky místo jejího volebního lídra Jiřího Kotka odpovídali druhý muž kandidátky ekolog Jaroslav Růžička a Jiří Brož (čtvrtý na kandidátce).


 05.09.2010    Parlamentní listy.cz 
Známý karlovarský opoziční politik Jiří Kotek (ALTERNATIVA), který je za tuto stranu také kandidátem na senátora, vysvětluje, proč je boj opozičních politiků v Karlových Varech méně úspěšný než jinde. Podle něj jsou na vině také některá regionální média.


 25.08.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Po celou dobu dění kolem KSO jsem byl mediálně zdrženlivý, protože jsem nechtěl, aby kdokoliv mohl snížit oprávněnou revoltu v symfoniků na politický či osobní předvolební boj. Nicméně situace v KSO je opravdu velmi dramatická. Kdyby nebylo před volbami, určitě bych měl snahu svolat demonstraci nebo rovnou defenestraci paní Laubové i ředitele Vikora a rady města.


 23.08.2010    Deník 
Co říkáte masové výstavbě v Karlových Varech? Měly by být nové objekty detailněji posuzovány odborníky a ke karlovarské architektuře by mělo město přistupovat citlivěji?


 23.08.2010    Deník 
Na okupaci Československa vzpomene málokdo rád. Že se ale o anexi nebude v Karlových Varech mluvit vůbec, to není dobrá zpráva.


 23.06.2010    Parlamentní listy.cz 
Karlovarská opoziční strana Alternativa, které zasedá i v městském zastupitelstvu, dlouhodobě poukazuje na nečinnost protikorupční policie a státního zastupitelství. Naposledy se to projevilo v kauze podivného prodeje tří domů v Lázeňské ulici.


 15.06.2010    mfDNES 
„Vyzýváme opozici ke sjednocení,“ říká Jiří Kotek z Alternativy. Přimlouvá se za společnou kandidátku v Karlových Varech i v dalších městech


 10.06.2010    Jiří Kotek 
Potřebujeme v Karlových Varech a v okolí ALTERNATIVU = společnou platformu opozice? V kopii si dovolím majlík zaslat všem potenciálním souputníkům … ale úvodním oslovením vystihuji podstatu adresáta …


 05.05.2010    mfDNES 
Regionální tiskoviny trvale reprodukují výhrady opozičních zastupitelů k některým z předkládaných bodů jednání karlovarského zastupitelstva jako permanentní hádky. Akcentují spíše formu a kdo koho napadl či urazil, ale podstatou problému plují jaksi po povrchu.


 02.05.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Máme před volbami, což je doba k zamyšlení – něco jako před Silvestrem. Bilancování a sliby. Tyto volby, protože jsou parlamentní, posunují vážnost situace až do úrovně státních zájmů. Jistě tedy vnímáte, že zájem „státu“ je neměnit zaběhnuté pořádky.


 01.05.2010    red.ARL 
Regionální tiskoviny trvale reprodukují výhrady opozičních zastupitelů k některým z předkládaných bodů jednání zastupitelstva jako permanentní hádky. Akcentují spíše formu a kdo koho napadl či urazil, ale podstatou problému plují jaksi po povrchu.


 25.04.2010    Wendy Bartůšek 
Kdysi jsem v Austrálii pozoroval na pláži člověka, který prováděl něco podivného. Kráčel velmi pomalu, co chvíli se zastavil a sehnul. Když přišel blíž seznal jsem, že jednou rukou táhne po písku na provázku kus smradlavé ryby a ve druhé ruce drží kleště.


 23.04.2010    Občané.cz 
Karlovarská „losovačka“, skandální prodeje městského majetku, prapodivné stavby a demolice v památkovém centru, zbohatnutí vedoucí stavebního úřadu paní Doubové …


 13.04.2010    Deník 
Co říkáte na odchod Strany zelených z koalice ODS a ČSSD?


 08.04.2010    mfDNES 
Ve volbách podle veřejnoprávních médií kandiduje pouze 8 politických stran! Český rozhlas si totiž nechává stejně jako ČT dělat alibistický, takzvaný průzkum veřejného mínění, ve kterém se sugestivně zeptá na volbu právě a jen těch 8 stran.


 06.04.2010    red. ARL, Jiří Kotek 
… v nadcházejících parlamentních volbách v ČR podle veřejnoprávních médií kandiduje pouze 8 politických stran!? Na tuto manipulaci dnes přistoupil také Český rozhlas.


 28.02.2010    J.Kotek pro mfDNES + DENÍK 
K předvolebnímu speciálu Otázky V.Moravce jsem si dovolil zaznamenat kritický názor a varování před zjevnou manipulací.


 26.02.2010    mfDNES 
Fórum - Jen na nos padající člověk, který je zavalen svými pracovními a rodinnými povinnostmi, nebo naprostý ignorant asi netuší, jak dopadnou volby do Parlamentu a slepě věří v nějakou změnu.


 26.11.2009    mfDNES 
Jak to vidí - Hnutí Doktoři mělo před volbami obrovský potenciál podpory veřejnosti a budilo jisté naděje. Následně si však počínalo velmi nesrozumitelně. Spojení s komunisty bylo a je pro nás zcela neakceptovatelné a ani přínos pro stabilizaci krajské nemocnice Doktoři nepřinesli. Jejich koncepce shrnula pouze známé neduhy a předložila také známé varianty. Tedy nic nového.


 24.11.2009    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Jsem spíše zdrženlivý, protože hnutí Doktoři mělo sice před volbami obrovský potenciál podpory veřejnosti, ale následně si počínali velmi nesrozumitelně. Spojení s komunisty bylo a je pro nás zcela neakceptovatelné a přínos pro stabilizaci krajské nemocnice se také nedostavil.


 23.11.2009    Deník 
Jak vznikalo Občanské fórum? Co ani v knize Cesta ke svobodě nenajdeme? O tom hovoříme s Jiřím Kotkem


 22.11.2009    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Byl jsem velmi zdrženlivý a vyhýbal se konfrontaci nad činy vedení města při oslavě 17. listopadu v Karlových Varech kontra piety Jindrovi Konečnému. Velmi vyhýbavě jsem vysvětloval novinářům svou zdrženlivost. Dnes, s odstupem od inkriminovaných výročních oslav listopadových dní, se dovolím vymezit. Definovat právo k takovému vyjádření si odpustím.


 18.11.2009    JUDr. Karel Jelínek 
Vyjádření JUDr. Karla Jelínka k odhalení pamětní desky Jindřichovi Konečnému primátorem Hauptmannem


 23.10.2009    Deník 
Po listopadu už jsme nikdy necítil takovou sounáležitost, takovou vzájemnou blízkost a důvěru mezi neznámými lidmi na ulici, říká karlovarský archeolog Jiří Klsák.


 20.10.2009    DENÍK & red.ARL 
... slavnostně odhalená vzácná freska, kterou restaurátoři objevili v kostele svatého Jakuba Většího v Pomezí nad Ohří


 18.09.2009    J.Kotek pro mfDNES + DENÍK 
Dovoluji si ohradit k výrokům primátora Hauptmanna a jeho náměstků , kteří opakovaně na zastupitelstvu i v médiích poukazují na to, že problémy na Magistrátu města vytváří opozice ...


 17.08.2009    mfDNES 
Jiří Kotek, zastupitel, Alternativa - Nemyslím, že je to šťastný nápad, záměr je podle mého názoru asi už přežitý. Ten les by si určitě zasloužil klid, vždyť tam chodí relaxovat desítky obyvatel z Vyhlídky i Drahovic. Pokládám rozhodně za vhodnější zachování charakteru klidných procházek, mít Tři kříže jako cíl s vyhlídkou.


 13.06.2009    Deník 
Ještě před zahájením výstavby haly jste ji kritizoval a navrhoval zdržení její výstavby. Nicméně je téměř hotová a celé město se na ni těší. Zájem veřejnosti o její slavnostní otevření je skutečně veliký. Neposunul se váš názor?


 04.06.2009    R.Houška - občanský příspěvek 
Reakce na dění kolem politických mítinků. Návrat ke starým pořádkům? ... úvaha, kterou nám do redakce ARL zaslal R.Houška.


 04.06.2009    J.Kotek 
Glosa pro týdeník


 28.05.2009    J.Kotek, zastupitel 
Vrcholoví politici odsuzují vajíčkové výpady na jejich mítincích. Ministr vnitra hodlá rázně zakročit. Mám jiný názor ...


 22.05.2009    mfDNES 
Jak to vidí - Předesílám, že žiji ve víře, že většina magistrátních úředníků je slušná a čestná. Magistrát města a jeho osazenstvo má ale veřejný majetek spravovat hospodárně a důvěryhodně.


 13.04.2009    Jiří Kotek 
Karlovarští hokejisté prošli vyřazovacími boji play-off nevídaným stylem. Závěrečný souboj s Růžičkovou Slávií ...


 27.03.2009    Jiří Kotek 
... v pátek 27.března 2009 se sešli karlovarští občané, aby se rozloučili se zesnulým Jindřichem Konečným ...


 21.03.2009    J.Kotek, zastupitel 
… ABY NEDĚLALI OSTUDU. Tak přesně zněla úvodní opoziční námitka k 6. bodu jednání zastupitelstva: „Rozpočtové opatření č.4/09“. Pod tímto nic neříkajícím názvem se skrývala odměna pro bývalého primátora Roubínka ...


 20.03.2009    Deník 
V minulém týdnu jste podal trestní oznámení na Ivanu Doubovou, vedoucí stavebního úřadu. Ta, aniž by zastupitele informovala, si nechala schválit změnu svých pozemků na stavební parcely. Máte informace o tom, zda už státní zastupitelství předalo spis Policii ČR a jak se celá záležitost vyvíjí?


 25.02.2009    mfDNES 
Názory ne příliš výrazný, tazatel se od něj mnoho nedozví. Dbá na to, aby dobře vypadal a byl na správném místě, ovšem v nepříjemných kauzách postupuje liknavě, třeba ohledně problémů s hernami. Někdy alibistický. Tak vidí po sto dnech primátora opozice a lidé, které nepřesvědčil. Ale ani ti ho zcela nezatratili.


 23.02.2009    J. Kotek 
Magistrát již dvakrát stanul na nejvyšších stupních v celostátní "soutěži" ZAVŘENO, za neposkytování informací a v přístupu k občanům. K nápravě to příliš nepomohlo.