Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Případ Doubová
 02.07.2011    Deník 
Ivana Doubová, jedna z nejznámějších karlovarských úřednic, byla uplynulý čtvrtek v práci naposledy. Na karlovarském magistrátu definitivně skončila. A s ní dalších šest zaměstnanců, kteří obdrželi výpověď kvůli organizačním změnám.


 21.05.2011    TV Nova 
Moderátor: Po více než 20 letech odchází z karlovarského magistrátu jedna z nejznámějších úřednic v Česku, bývalá šéfka stavebního úřadu Ivana Doubová. Ještě před svým odchodem stihla dát zelenou dalšímu kontroverznímu projektu. Na louce v klidné části Karlových Varů má vyrůst osmipodlažní bytový komplex.


 27.04.2011    Deník 
Ivana Doubová tvrdí, že pro práci na karlovarském magistrátu je je jí škoda. Rozvoj města prý stojí a ona se nerada nudí


 27.04.2011    Deník 
GLOSA - Že je Ivana Doubová odbornice ve stavebnictví na slovo vzatá, o tom snad v celé České republice nikdo nepochybuje. Odvahu tato žena prokázala už tím, že bez skrupulí změnila své louky na stavební parcely, a když došlo na lámání chleba, nemohla si vzpomenout, zda o tomto kroku členy vedení města či tajemníka dopředu informovala. Až když se z amnézie vyléčila, mohla trpělivá koalice ODS a ČSSD ukončit dvouměsíční analýzu celé kauzy.


 21.04.2011    zpravodajství ČTV 
Odbor rozvoje a urbanismu, který Ivana Doubová vedla, radní zrušili. Tajemník jí nabídl řadové úřednické místo. Ivana Doubová dostala nabídku pracovat pro Karlovy Vary už jen jako řadová úřednice.


 20.04.2011    Deník 
Personální zemětřesení zažije v nejbližších dnech karlovarský magistrát. Po organizačních změnách, které včera chválila rada města, přišlo o místo dvanáct úředníků. Mezi nimi i mediálně proslulá Ivana Doubová. Definitivně totiž zanikají tři odbory, tedy odbor rozvoje, urbanismu a územního plánování, jemuž právě Doubová šéfovala, a ruší se také odbor školství a tělovýchovy a také odbor lázeňství, cestovního ruchu a kultury


 24.02.2011    mfDNES 
Karlovarský magistrát nechává prověřit nezávislými odborníky práci kontroverzní úřednice Ivany Doubové, která vede strategický městský odbor rozvoje a urbanismu. Z vypracovaných posudků pak vyplyne, jestli některá stanoviska vydaná tímto odborem nejsou v rozporu s územním plánem nebo jsou jinak závadná.


 11.02.2011    Parlamentní listy.cz 
Patrně nejznámější česká úřednice, o jejichž kauzách pravidelně informují všechna televizní zpravodajství, nadále zůstává na karlovarském magistrátu. Poté, co sofistikovaně zhodnotila svoje pozemky a zázračně tak zbohatla, nenásledoval adekvátní postih, ale povýšení. A ve funkci setrvává i přes pořádné křeslo- třesení ve městě.


 06.02.2011    TV NOVA 
Hlavní zpravodajství TV NOVA - Známá karlovarská šéfka stavebního úřadu, Ivana Doubová, žena, která ve funkci až zázračně zbohatla, opět budí rozruch.


 26.01.2011    mfDNES 
Nové vedení města opět skloňuje jméno bývalé vedoucí stavebního úřadu Ivany Doubové


 25.01.2011    Deník 
Úřednice karlovarského magistrátu Ivana Doubová znovu zaměstnává vedení města. Tentokrát musí vysvětlit svá kladná doporučení k některým plánovaným stavbám na území města.


 02.10.2010    red. ARL - videožurnál 
... ve středu, v Praze, v Baru Krásný ztráty proběhlo slavnostní vyhlášení 8.ročníku soutěže OTEVŘENO, jehož stinnou sestrou je ZAVŘENO ... a tu potřetí po sobě získal karlovarský magistrát! ... tentokráte dokonce jako cenu hlavní.


 01.10.2010    Deník 
Opoziční zastupitel převzal v Praze cenu ZAVŘENO za rok 2009 udělenou magistrátu. Za čtyři roky uplynulého volebního období se Karlovy Vary proslavily mimo jiné dvěma kauzami. Karlovarskou losovačkou a kauzou Ivany Doubové, bývalé vedoucí stavebního úřadu, poté povýšenou na vedoucí odboru rozvoje a územního plánování.


 30.09.2010    mfDNES 
Zástupci obecně prospěšné společnosti Otevřená společnost včera v Praze předali karlovarskému zastupiteli Jiřímu Kotkovi cenu Zavřeno. Získaly ji Karlovy Vary za manipulaci a střet zájmů při schvalování územního plánu na pozemcích vedoucí stavebního odboru Ivany Doubové.


 14.06.2010    Parlamentní listy.cz 
Ivana Doubová, bývalá vedoucí karlovarského stavebního úřadu, ve své funkci zbohatla, když se jí podařilo díky změně územního plánu zpeněžit zděděné pozemky. To ovšem není jediná kontroverzní kauza, kde figurovala a stala se tak díky médiím jedním z nechvalně proslulých českých úředníků.


 07.06.2010    mfDNES 
„Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.“ Tento citát ze Zvířecí farmy spisovatele George Orwella byl hlavním mottem internetové ankety Český papaláš.


 15.03.2010    Blesk.cz 
Dnes je z ní zahořklá žena, která tvrdí, že štvavá kampaň rozpoutaná proti ní poznamenala celou rodinu. Zapomíná ale na to, že na začátku všeho bylo její zneužití, vlastně využití funkce.


 10.03.2010    Jiří Kotek + red.ARL 
Přesně před rokem, 10.března 2009, podal jsem k rukám ředitele Okresního státního zastupitelství, JUDr. J.Fišera, TRESTNÍ OZNÁMENÍ na vedoucí stavebního úřadu paní Doubovou. Trestní oznámení dostalo dárek k 1. narozeninám od Krajského státního zastupitelství v Plzni.


 25.11.2009    red.ARL 
... na úterním jednání koaliční rady města byla do nové funkce vedoucí odboru rozvoje a investic ustavena paní Doubová. Ve středu to na tiskové konferenci sdělili sami radní. Nová paní vedoucí před novináři uprchla.


 16.09.2009    Deník 
Návrh opozice odvolat vedoucí stavebního úřadu zastupitelé nepřijali


 09.09.2009     
red. ARL – příspěvek je převzat z vnitrostranické propagandistické masáže ODS, rozesílané do členské základny


 04.09.2009    Deník 
Možnost zařadit problematický bod na jednání zastupitelstva mají ale i občané města.


 29.08.2009    Deník 
Slovo proti slovu a bitva právníků. Tak se dá shrnout případ Ivany Doubové, vedoucí karlovarského stavebního úřadu. Závěry pěti právních posudků, které má Deník k dispozici, jsou nejednoznačné a tajemník města Jiří Vávra odmítá, že by jej Doubová o změně územního plánu u svých pozemků informovala.


 28.08.2009    Právo 
Karlovarský městský radní Jiří Hejda (ODS) přirovnal kritiku opozice na adresu vedoucí odboru územního plánování a stavebního úřadu Ivany Doubové k honu na čarodějnice, který mu připomíná komunistické praktiky z 50. let minulého století.


 27.08.2009    Deník 
GLOSA - Pro vedení karlovarského magistátu je kauza Ivany Doubové zřejmě navždy definitivně vyřešena. Ti, kteří na nestandardní průběh změny územního plánu upozorňovali, jsou v očích radních těmi, co všechno spískali. Nic nemění na tom, že právníci Akademie věd konstatovali jistá pochybení, radní mají přece své právní experty a ti potvrdili opak.


 27.08.2009    Právo 
Tajemník města Karlovy Vary Jiří Vávra zásadním způsobem odmítl tvrzení vedoucí odboru územního plánování a stavebního odboru Magistrátu města Karlovy Vary Ivany Doubové, že by ho informovala před projednáváním změny územního plánu k pozemkům v karlovarské městské čtvrti Stará Role o skutečnosti, že se jedná o pozemky její rodiny.


 26.08.2009    Deník 
Ivana Doubová, vedoucí stavebního úřadu v Karlových Varech, neporušila žádný zákon. Takové jsou závěry karlovarských radních (kolice ODS a ČSSD). Podle vedení města Doubová postupovala při změně územního plánu svých pozemků, které díky tomu stokrát zhodnotila, bezchybně a v souladu s legislativou.


 26.08.2009    Deník 
Závěry karlovarských radních, podle nichž vedoucí Stavebního úřadu v Karlových Varech neporušila žádný zákon, nezůstávají bez odezvy.


 26.08.2009    Deník 
GLOSA - Ivana Doubová, vedoucí stavebního úřadu, podle karlovarských radních neporušila žádný zákon. Na to, aby vyřkli tento závěr, potřebovali pět právních rozborů a téměř půl roku.


 26.08.2009    mfDNES 
Radní podrželi vedoucí stavebního úřadu, byť podle expertů z Ústavu státu a práva porušila zákon. Šéfka karlovarského stavebního úřadu Ivana Doubová zůstává po včerejším mimořádném jednání radních, kteří rozhodovali o jejím osudu, nadále ve funkci.


 26.08.2009    mfDNES 
K věci - Děkujeme, že jste neuvěřili tlachům o tom, že si šéfka stavebního úřadu Doubová spletla podobně znějící pojmy funkce „nevděčná“ a “výdělečná“.


 25.08.2009    red. ARL 
J.Kotek se vyjadřuje k rozhodnutí rady města podpořit paní vedoucí stavebního úřadu, paní Doubovou, neodvolat ani nepotrestat ...


 23.08.2009    J.Kotek, zastupitel 
...koaliční vedení města vypouští jednu mlhu za druhou, aby ji ve funkci udrželo. Jednoduchá zkratka každého normálního člověka je: „Proč?“ ...


 19.08.2009    Deník 
Konečné stanovisko k případu Ivany Doubové, vedoucí karlovarského stavebního úřadu, padne příští týden v úterý 25. srpna na mimořádném zasedání rady města. Uvedl to Jakub Kaválek, mluvčí karlovarského magistrátu s tím, že do té doby se primátor Werner Hauptmann seznámí se závěry posudků expertů Ústavu státu a práva při Akademii věd.


 19.08.2009    Deník 
GLOSA - Jestliže případ Ivany Doubové zaměstnává karlovarské novináře už řadu měsíců, pak to rozhodně není proto, že by neměli o čem psát. A už vůbec by je nenapadlo radním radit, jak mají v kauze vedoucí stavebního úřadu rozhodnout. To je věcí politiků, které si lidé jako své zástupce zvolili.


 17.08.2009    Deník 
V pondělí 17. srpna odeslal Krajský úřad Karlovarského kraje karlovarskému magistrátu kompletní rozbor případu vedoucí stavebního úřadu Ivany Doubové. Potvrdil to ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek.


 15.08.2009    Deník 
Už začátkem příštího týdne by úředníci Krajského úřadu Karlovarského kraje měli na karlovarský magistrát zaslat kompletní zprávu s rozborem analýzy k takzvané kauzy Ivany Doubové, šéfky Stavebního úřadu v Karlových Varech.


 15.08.2009    mfDNES - ÚVODNÍK 
Vedoucí karlovarského stavebního úřadu Ivana Doubová, která získala prodejem rodinných pozemků téměř sedmadvacet milionů korun, jednoznačně porušila podle odborníků právní normy. Doubová totiž navrhla zastupitelům změnu územního plánu, a ze zemědělských pozemků se přes noc staly stavební.


 15.08.2009    mfDNES - Hauptmann 
Rozhovor s primátorem. Ústav státu a práva a další instituce mají jasno: vedoucí karlovarského stavebního úřadu Ivany Doubové, porušila zákon. Primátor Werner Hauptmann je zcela odlišného názoru, úřednice se zastává. Opoziční zastupitelé jeho kroky v kauze kritizují.


 15.08.2009    mfDNES 
Ústav státu a práva řekl, že Ivana Doubová porušila zákon o střetu zájmu a správní řád. Primátor Hauptmann obecně říká, že je to normální, že pozemky pouze zhodnotila tak, jak by to udělal každý a že to je jen lidská závist. Co vy na to?