Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Případ Zádamský
 19.02.2011    mfDNES 
Přesně deset dní před odchodem z postu nejvyšší státní zástupkyně stihla Renata Vesecká podat dovolání v neprospěch dvanácti obviněných mužů kolem podnikatele Milana Zádamského z Květnové na Karlovarsku.


 19.02.2011    mfDNES 
Soudy porušily v posledním roce a půl práva podnikatele Milana Zádamského, když ho po zprošťujícím rozsudku Krajského soudu v Plzni na žádost státního zástupce ponechaly ve vazbě. Tak zněl jeden z verdiktů v této kauze. Rozhodl tak Ústavní soud.


 25.08.2010    mfDNES 
Zápisník - Kauza údajného gangu Zádamských skončila. Pražský soudce potvrdil osvobozující rozsudek, po právní stránce je vše jasné, nezodpovězené otázky ale zůstávají.


 25.08.2010    mfDNES 
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) informoval o lidech kolem podnikatele Milana Zádamského poprvé 2. července 2007. Tisková zpráva přinesla informaci k policejní operaci nazvané Záda.


 25.08.2010    mfDNES 
Soudy porušily v posledním roce práva podnikatele Milana Zádamského, když ho po zprošťujícím rozsudku Krajského soudu v Plzni na žádost státního zástupce ponechaly ve vazbě. Tak zní jeden z verdiktů ve známé kauze. Rozhodl tak Ústavní soud.


 25.08.2010    mfDNES 
Konec tříletého seriálu ze soudní síně. I tak lze označit verdikt Vrchního soudu v Praze, který včera potvrdil rozhodnutí Krajského soudu v Plzni z loňského prosince. Osm z dvanácti mužů údajného Zádamského gangu, včetně podnikatele Milana Zádamského z Květnové na Karlovarsku, zprostil soud obžaloby. Současně uznal jen krátké nepodmíněné tresty nebo podmínky čtyřem „malým rybám“.


 08.12.2009    mfDNES 
Šestatřicetiletý podnikatel Milan Zádamský z Květnové na Karlovarsku je nevinný. Soudce krajského soudu v Plzni Milan Štejr jej zprostil všech bodů obžaloby. Společně s ním omilostnil většinu členů dvanáctičlenného údajného gangu vyděračů. Ten podle obžaloby terorizoval v posledních deseti letech podnikatele v Karlovarském a Plzeňském kraji. Soudce souhlasí i s jeho propuštěním z vazby.


 08.12.2009    mfDNES 
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ)informoval o lidech kolem podnikatele Milana Zádamského poprvé 2.července roku 2007. Tisková zpráva přinesla informaci k policejní operaci nazvané Záda.


 08.12.2009    mfDNES 
S kauzou podnikatele Milana Zádamského byl nepřímo spojený i sedmatřicetiletý sokolovský policista Radek Neděla. Podle obžaloby vynášel citlivé interní a zákonem chráněné informace do podsvětí. Konkrétně jednomu z dvanácti obžalovaných mužů - Dušanu Oračkovi. Ten byl podle jeho slov jeho dlouholetý informátor.


 07.12.2009    novinky.cz 
Krajský soud v Plzni vynesl v pondělí rozsudek v případu tzv. Zádamského gangu. Marek Prukl dostal za nedovolené ozbrojování podmíněně tři měsíce, Alana Tremla potrestal soud za podplácení patnácti měsíci podmíněně. Dušan Oračko a Martin Bláha byli odsouzeni za výtržnictví na jeden rok nepodmíněně, zbytek gangu, osm lidí, soudce zprostil obžaloby.


 07.12.2009    Deník 
Podle soudu se obžalovaní nedopustili žádného psychického ani fyzického nátlaku na podnikatele v západních Čechách


 19.11.2009    mfDNES 
Podnikatel Milan Zádamský z Květnové na Karlovarsku zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze.


 03.10.2009    Deník 
Nečekané pokračování má kauza s dvanácti obžalovanými kolem karlovarského podnikatele Milana Zádamského. Podle informací krajského státního zástupce Jiřího Komourouse pražský vrchní soud v minulém týdnu během neveřejného jednání zamítl květnový osvobozující verdikt krajského soudu a věc vrátil zpět do Plzně. „Vyhověli mému odvolání,“ podotkl Komorous, který obžalovaným navrhoval až desetileté tresty, načež soud vynesl osvobozující verdikt.


 03.10.2009    mfDNES 
Osvobozující rozsudek z května letošního roku pro sedm členů údajného vyděračského gangu vedeného podle obžaloby podnikatelem Milanem Zádamskýmz Květnové na Karlovarsku Vrchní soud v Praze zrušil. Vyhověl tak přání státního zástupce Jiřího Komorouse, který se proti zproštění obžaloby ihned po vynesení rozsudku odvolal.


 16.09.2009    Deník 
Plzeňský krajský soud se ve středu vrátil ke dva roky staré žalobě, ve které se karlovarský radní Václav Tomášek (ODS) domáhá omluvy a stotisícového odškodnění od karlovarského podnikatele Miroslava Sadleka.


 04.09.2009    Deník 
Už jen na posledního svědka čeká senát Krajského soudu v Plzni ve věci Zádamských. V případu, který se táhne už čtrnáct měsíců, by tak mohl padnout verdikt ještě na podzim.


 27.08.2009    mfDNES 
Sledovanou kauzou údajného vyděračského gangu, který podle obžaloby vedl podnikatel Milan Zádamský z Květnové na Karlovarsku, se zabývá i Nejvyšší státní zastupitelství.


 20.07.2009    Deník 
Ani jeden ze čtyř volaných svědků se v pondělí nedostavil k hlavnímu líčení se skupinou obžalovaných z Karlovarska známých jako gang Zádamských. Předseda senátu Milan Štejr proto se svolením obžalovaných i státního zástupce výpověď jednoho svědka přečetl a jednání poté odročil.


 15.05.2009    Deník 
Plzeňský krajský soud v pátek zprostil obžaloby sedm členů takzvaného Zádamského gangu. Soudu se nepodařilo nashromáždit dostatek věrohodných důkazů. Podle spisu se muži dopustili zločinného spolčení, vydírání a dalších trestných činů.


 24.04.2009    mfDNES 
Soud s gangem kolem Milana Zádamského spěje do cíle. Státní zástupce i advokáti všech souzených členů údajného vyděračského gangu včera senát přesvědčovali, jak by podle nich měl vypadat rozsudek. Dnes dají soudci poslední slovo všem obžalovaným. Rozsudek padne zřejmě až po několikadenní poradě senátu.


 17.02.2009    mfDNES 
Už potřetí požádal před několika dny Milan Zádamský soudce Krajského soudu v Plzni Milana Štejra o propuštění z vazby. Jako kauci nabídl čtyři miliony korun. Soudce proti jeho žádosti, stejně jako u dalších pěti obžalovaných mužů údajného vyděračského gangu vedeného podle obžaloby právě podnikatelem Zádamským, nic nemá a na svobodu jej chce v těchto dnech pustit.


 04.02.2009    mfDNES 
Už potřetí požádalo šest mužů údajného vyděračského gangu vedeného podle obžaloby podnikatelem Milanem Zádamským z Květnové soudce Milana Štejra o propuštění z vazby. Nabízí kauci. Soudce rozhodoval v pondělí za zavřenými dveřmi. Krajský soud v Plzni, který se snaží kauzu celkem dvanácti obžalovaných mužů rozklíčovat od loňského července, může oficiálně o rozhodnutí informovat až v době, kdy jej muži dostanou poštou přímo do ruky.


 24.01.2009    mfDNES 
Dvě tváře měl podle všeho nadporučík kriminální policie v Sokolově Radek Neděla. Na jedné straně byl vzorný a mnohokrát oceněný strážce zákona, na druhé pak informátor kriminálního podsvětí. Jestli tomu tak skutečně bylo, což říká obžaloba, se snaží od poloviny prosince zjistit Okresní soud v Sokolově.


 21.01.2009    Deník 
Pětice obžalovaných v úterý 20. ledna převzala rozhodnutí o setrvání ve vazbě.


 21.01.2009    mfDNES 
Lámali mi prsty, k hlavě mi přikládali nabitou pistoli, dcerce hrozili únosem do Německa a syna strčili do lví klece.“ To tvrdil vloni v srpnu jeden z klatovských podnikatelů o údajném vyděračském gangu vedeném podle kriminalistů Milanem Zádamským v jednom z regionálních deníků na Plzeňsku.


 20.01.2009    Deník 
Na dobu neurčitou. Tak dlouho může společnost Baustav využívat nebytové prostory v domě ve Vítězné ulici, které má roky pronajaté od Karlových Varů.


 16.01.2009    Deník 
Co bylo konkrétním a zásadním rozhodnutím pro přehodnocení dosavadního vyšetřování zločineckého gangu Zádamských, v rámci něhož změnil Vrchní soud v Praze svá původní rozhodnutí?


 16.01.2009    Deník 
GLOSA - Česká justice se řídí zvláštními pravidly. Jak by jinak bylo možné, že Krajský soud v Plzni už třikrát vyhověl žádostem obžalovaných členů gangu Zádamských, přičemž Vrchní soud v Praze až do minulého týdne rozhodl ve stejné věci už dvakrát opačně?


 16.01.2009    mfDNES 
Do soudní síně přivede příští úterý eskorta vězeňské služby šest členů údajného vyděračského gangu vedeného podle obžaloby podnikatelem Milanem Zádamským s bílou páskou na levé ruce. Ta označuje, že jsou ve vazbě. V ní byli donedávna i další čtyři obžalovaní muži. Je ale soudce Milan Štejr s požehnáním Vrchního soudu v Praze pustil na kauci domů. K dalším líčením, která začnou dvacátého ledna, tedy budou přijíždět ze svých domovů.


 13.01.2009    Deník 
GLOSA - Delší dobu hýbe karlovarským veřejným míněním kauza gangu Zádamských, kterou v současnosti řeší soud v Plzni. Z informací, které máme k dispozici, vyplývá, že se jedná o závažná obvinění, jako jsou zločinné spolčení, vydírání, výpalné apod. V uplynulých dnech soud vyhověl opakovaným žádostem některých obviněných o propuštění z vazby na kauci.


 10.01.2009    Deník 
Soud měl propustit i Aloise Wohldanna a Pavla Simandla. Řešil však i bratry Zádamské.


 09.01.2009    Deník 
Vrchní soud rozhodl ve věci stížnosti Roberta Šichmana a Aloise Wohldanna. Šichman je od středy na svobodě.


 27.12.2008    mfDNES 
Ven z vazby se zachtělo devíti členům vyděračského gangu vedeného podle kriminalistů podnikatelem Milanem Zádamským z Květnové na Karlovarsku. Na začátku prosince požádali o propuštění z vazby.


 09.12.2008    Deník 
Původně jich skončilo ve vazbě jedenáct. Po pátku 5. prosince jich nyní za mřížemi zůstává už jen devět. Řeč je o členech takzvaného zločineckého gangu, za jehož šéfa je považován ostrovský podnikatel Milan Zádamský.


 09.12.2008    Deník 
GLOSA - Mají mít na svědomí obzvláště závažnou trestnou činnost. Dlouhé roky měli vydírat podnikatele a jejich jméno se odvážil říci nahlas jen sebevrah. Ačkoliv se vědělo, že vymlácení podniku měli oni na svědomí, přesto proti nim nikdo křivého slova neřekl, a to ani poté, co desítky zmlácených lidí skončily v nemocnici.


 06.12.2008    mfDNES 
Na Zdeňka Hanzelína z Karlových Varů čekali včera před věznicí na plzeňských Borech jeho kamarádi. Naložili jej do auta a odvezli domů. Z vazby, kde je s dalšími devíti muži v čele s údajným šéfem vyděračského gangu podnikatelem Milanem Zádamským, jej pustil soudce Krajského soudu v Plzni Milan Štejr.


 10.11.2008    Deník 
Předseda senátu Krajského soudu v Plzni Milan Štejr v pondělí v soudní síni oficiálně předal deseti obžalovaným zamítavé rozhodnutí Vrchního soudu v Praze ohledně jejich propuštění z vazby na kauci.


 25.10.2008    Deník 
Bude deset členů zločineckého gangu, za jehož šéfa je považován ostrovský podnikatel Milan Zádamský, propuštěno nakonec na svobodu? To stále není jisté. Vrchní soud v Praze, který v této věci má vydat konečný verdikt, o tom zatím nerozhodl.


 14.10.2008    Deník 
Deset členů zločineckého gangu, který měl dlouhé roky vydírat podnikatele v západních Čechách a za jejíhož šéfa je považován ostrovský podnikatel Milan Zádamský, nadále zůstává ve vazbě.


 10.10.2008    mfDNES 
Soud s vyděrači pokračuje v listopadu. Obžalovaní se budou vyjadřovat k výpovědi klíčových svědků