Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Prodej městského majetku
 02.03.2012    Deník 
Za korupcí zatížený označuje prodej domů v Lázeňské ulici 1, 3 a 5 v Karlových Varech právník Karel Jelínek . "Byl to předem inscenovaný záměr převést majetek města pod cenou na osoby propojené s někdejšími představiteli koalice ODS a ČSSD.


 26.09.2009    Deník 
Plány na rekonstrukci a využívání Císařských lázní jsou stále aktuální. Kraj se jimi nadále zabývá a bude vyjednávat o finanční podpoře projektu.


 16.09.2009    Deník 
Historický objekt z dílny architektů Fellnera a Helmera bude zřejmě už letos na podzim prohlášen národní kulturní památkou


 23.02.2009    Deník 
Ministerstvo vnitra se důrazně ohrazuje vůči informacím a dikci, s jakou zveřejnil Karlovarský deník článek „Vnitro rozjelo byznys v lázních“.


 19.02.2009    Deník 
Hru v Monopoly připomíná počínání ministerstva vnitra. To se rozhodlo pronajmout svůj majetek: Lázeňské léčebné ústavy Ministerstva vnitra (LLÚMV) – Lázeňský dům Tosca a Myslivna v Karlových Varech, Mercur v Mariánských Lázních, Luna ve Františkových Lázních a Hubert v Luhačovicích. Celou transakci ale provázejí velké otazníky.


 07.01.2009    Deník 
K opravě Národního domu byl učiněn další zásadní krok. Danou trojdohodu už firma Eltodo podepsala, chybí na ní ale podpis Iva Ouřady.


 31.12.2008    Deník 
Na mimořádném jednání karlovarského zastupitelstva, které se koná už v úterý na krajském úřadě, se konečně objeví i takzvaná trojdohoda k Národnímu domu.


 20.12.2008    mfDNES 
CÍSAŘSKÉ LÁZNĚ VE VZDUCHOPRÁZDNU - Karlovarský kraj koupil budouvu od města Karlovy Vary s tím, že ji za miliardu korun opraví a zřídí tam společensko-kulturní centrum. Jenže teď nemá na obnovu dost peněz a zastupitelé se přou, zda vůbec má smysl do památky investovat.


 20.12.2008    J.Kotek, zastupitel 
tak nějak by asi zaglosoval Švejk skutečnost, že koaliční zastupitelé vypustili další nemovitost z majetku města. Má-li to zmírnit fakt, že tentokráte se mezičlánkem stane Langerovo chránicí a pomáhací ministerstvo vnitra, tak ani to mé rozčarování nezklidní.


 18.12.2008    Deník 
Necelé tři tisíce za metr čtvereční, ale i jedenáct tisíc. Takové jsou aktuální ceny za nebytové prostory v bývalém nákupním středisku Severka na karlovarském sídliští Čankovská, které se vedení města rozhodlo rozprodat.


 16.12.2008    mfDNES 
Rekonstrukce Císařských lázní v Karlových Varech se začíná komplikovat kvůli chybějícím penězům. Projekt na záchranu historického objektu s celkovými náklady až 750 milionů korun měl být dotován z Evropské unie.


 08.12.2008    Deník 
Už příští týden, konkrétně 16. prosince, by mohli karlovarští zastupitelé schválit zásadní materiál ohledně Národního domu. Jde o takzvanou trojdohodu mezi městem Karlovy Vary, bývalým vlastníkem objektu Ivem Ouřadou a budoucím majitelem Národního domu společností Eltodo.


 08.12.2008    Deník 
Na objekt Lázně III, který je stále v majetku města Karlovy Vary, byl před časem zpracován nový znalecký posudek. V tomto dokumentu byla cena historického objektu stanovena na 95 milionů korun. Ještě na jaře, když vedení radnice uvažovalo o založení společnosti Curhaus, která by spravovala tento objekt, byl ale posudek na Lázně III podstatně nižší. Jejich hodnota v něm byla vyčíslena na 58 milionů korun. Jak je to možné?


 02.12.2008    Deník 
GLOSA - Když karlovarští zastupitelé schvalovali převedení Císařských lázní Karlovarskému kraji, ozvaly se výstražné hlasy. Ty varovaly před zbrklou transakcí, protože tento nesmírně cenný památkově chráněný objekt město předalo kraji krátce před krajskými volbami.


 21.11.2008    Deník 
Změní město územní plán v Rybářích tak, jak si představují ruští investoři? Pravděpodobně ano. Změnu funkčního využití bývalého areálu pivovaru v této čtvrti už zastupitelé většinou hlasů schválili. Proti se postavil opoziční zastupitel Jiří Kotek (Alternativa), podle něhož by se územní plán města neměl přizpůsobovat požadavkům ruských investorů.


 20.11.2008    Deník 
Více než rok se vedení karlovarského magistrátu pokoušelo prodat jednotlivé nebytové prostory v bývalém obchodním středisku Severka, až mu to toto úterý vyšlo. Sedm nájemců si tak nyní může od města koupit provozovny. Mezi nimi je i firmy Casso Invest, jejímiž jednateli jsou bratři Milan a Petr Zádamští, kteří jsou obžalováni z mimořádně závažné trestné činnosti a které Vrchní soud v Praze odmítl za jejich delikty propustit z vazby na svobodu na základě kauce.


 20.11.2008    Deník 
GLOSA - A je rozhodnuto. Rok a půl kolem toho zastupitelé přešlapovali jako kolem horké kaše, až nakonec kontroverzní prodej schválili. Řeč je pochopitelně o nákupním středisku Severka, jehož část si na základě posledního jednání zastupitelstva může koupit společnost Casso Invest. Srozumitelně řečeno, nebytové prostory v Severce si budou kupovat bratři Zádamští.


 12.11.2008    Deník 
Zastupitelé se už příští týden budou zabývat kontroverzním prodejem střediska Severka.


 08.11.2008    Deník 
Karlovarští radní na svém úterním jednání souhlasili s uvolněním další zahrádkářské osady do prodeje. Tentokrát jde o zahrádkářskou kolonii zvanou Chodovská, která se podle náměstka primátorky Tomáše Hybnera (ČSSD) nachází poblíž současného městského útulku pro psy.


 06.11.2008    Deník 
Už na jednání zastupitelstva 18. listopadu by se mohla objevit takzvaná trojdohoda k Národnímu domu v Karlových Varech.


 05.11.2008    mfDNES 
Přes deset let starý případ zchátralého hotelu Národní dům, kolem kterého denně chodí v obchodním centru města tisíce lidí, se blíží ke konci. Radní včera zastupitelům doporučili schválit dohodu mezi bývalým majitelem hotelu Ivo Ouřadou, magistrátem a společností Eltodo Národní dům. Pokud ji odsouhlasí, opravě už nebude nic bránit.


 30.10.2008    Deník 
Město si za pozemky nárokuje sedm milionů, které však nejsou obsaženy ve smlouvě.


 25.10.2008    Deník 
Podle Krajského soudu v Plzni je odhad znalců na Císařské lázně v pořádku. Na soud se kvůli dvěma odlišným posudkům, které se řádově lišily o desítky milionů korun, obrátil Karlovarák Václav Kůžel.


 25.10.2008    Deník 
Na třicet milionů korun odhaduje vedení karlovarského magistrátu rekonstrukci sálu a zázemí Lidového domu ve Staré Roli.


 24.10.2008    Deník 
Už jen málo zbývá k tomu, aby ještě před začátkem letošních Vánoc začala s ročním odkladem plánovaná rekonstrukce Národního domu v Karlových Varech. Vše nyní záleží na postoji karlovarských zastupitelů. Právě oni jsou totiž jediní, kdo by mohl zvrátit trojdohodu, díky níž by mohla tolik očekáváná oprava začít.


 15.10.2008    Deník 
Koncerty a různé společenské události se v Lidovém domě konají jen nahodile. Vedení karlovarského magistrátu s ním má zásadní plány. Jak v úterý informoval náměstek Tomáš Hybner (ČSSD), město se chce příští rok pustit do rekonstrukce hlavního sálu i přilehlé restaurace. Otázkou tak nyní zůstává, kdo by Lidový dům provozoval.


 10.10.2008    Deník 
Ohledně Národního domu se chystá zásadní trojdohoda, a to mezi Karlovými Vary, společností Eltodo a Ivem Ouřadou.


 09.10.2008    Deník 
Výběrové řízení na příspěvkovou organizaci Císařské lázně vypsal Karlovarský kraj už koncem letošního září. Podmínkou pro uchazeče bylo vysokoškolské vzdělání a bezúhonnost. Uzávěrka přihlášek byla 2. října.


 09.10.2008    mfDNES 
I když magistrát minulý týden podruhé vyhrál soud o vlastnictví Národního domu s bývalým majitelem Ivo Ouřadou, rekonstrukce památkově chráněného objektu v centru Karlových Varů za jednu miliardu stále nemůže začít. Ouřada se totiž proti verdiktu soudu odvolal.


 08.10.2008    Deník 
Obyvatelé některých domů v karlovarské Krymské ulici zásadně nesouhlasí se záměrem soukromé společnosti Linas Trade Group. Ta vlastní prodejnu Protop, která se nachází v bývalém nákupním středisku poblíž tuhnického Meteoru. Prodejna má nyní dvě patra. Společnost však chce objekt navýšit. A právě to se zdejším lidem nelíbí.


 06.10.2008    Deník 
Znalec stanovil jejich cenu na 3,7 milionu korun. Radnice je kraji přenechá za 37 tisíc.


 04.10.2008    Deník 
I když noví vlastníci bývalých městských objektů Lázeňská 1, 3 a 5 v Karlových Varech, Slot Game, Golem a Moser, začali už domy přebírat, soudy zatím definitivně nerozhodly, zda byl prodej budov skutečně legální.


 04.10.2008    Deník 
Osmdesát pět tisíc korun měla stát výstavba parkoviště v Krymské ulici v Tuhnicích, které před svou provozovnou elektra zrealizovala v roce 2003 společnosti Linas Trade Group, jejímž dvěma šéfy jsou podnikatelé Viktor Linhart starší a Viktor Linhart mladší. Pozemky, na nichž parkoviště pro své klienty vybudovala, stále patří městu Karlovy Vary a firma za ně platí nájem.


 02.10.2008    Deník 
Zatímco protikorupční policie stále prověřuje prodej domů Lázeňská 1, 3 a 5 v Karlových Varech, což potvrdil včera její mluvčí Roman Skřepek, noví vlastníci už začínají objekty přebírat. Opravňuje je k tomu vklad do katastru nemovitostí.


 01.10.2008    Deník 
Kam s nimi? To nyní řeší karlovarská radnice, protože infocentrum a klub Paderewski musejí na jaře příštího roku opustit prostory, v nichž nyní sídlí. Lázeňskou 1 a 5 město totiž prodalo a lhůta dvou let, po niž zde mohly dál působit, uplyne právě v březnu.


 27.09.2008    Deník 
Už letos měla začít tolik potřebná rekonstrukce chátrající památky Národní dům v Karlových Varech. Kvůli žalobám, které podal bývalý vlastník objektu Ivo Ouřada, však k tomu zatím nemůže dojít. A to je důvodem, proč se nyní chtějí představitelé radnice s tímto podnikatelem dohodnout.


 18.09.2008    Deník 
Z učitelek jsou stěhováci: "Děti nechte doma," prosí proto rodiče. Za plného provozu musí mateřská škola v Krymské přestěhovat nábytek ze zrušené školky v ulici Krále Jiřího.


 03.09.2008    Deník 
Ani jedna ze dvou žen, které se přihlásily do soutěže o školku v ulici Krále Jiřího, zřejmě nesplnila podmínky řízení.


 02.09.2008    Deník 
Dojde ještě letos k zahájení rekonstrukce chátrajícího Národníhodomu v Karlových Varech? To není zatím zcela jasné ani poté, co se karlovarská primátorka Veronika Vlková (ODS) před několika dny setkala s představiteli společnosti Eltodo, která se má po kolaudaci této chátrající památky stát jejím vlastníkem.


 29.08.2008    mfDNES 
Firma Montacavo Consulting, která neuspěla při koupi Císařských lázní, se bude bránit soudně. Příští týden požádá soud o vydání předběžného opatření, aby Karlovarský kraj jako nový majitel nemohl lázně využívat.