Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Primátor potopil referendum o Kolonádě
Datum: 01.11.2017
Jiří Kotek

Občané nasbírali více než potřebný počet podpisů k vyhlášení referenda o Vřídelní kolonádě a podali na magistrát k realizaci. Mocí opilí radní ho však odmítli realizovat ....

 
Zcela absurdní panoptikum demonstrovala Kulhánkova KOAlice ve věci referenda a pan primátor v rozeslaném tiskovém prohlášení. Obdobně zatím radní naložili s mnohými předcházejícími peticemi a podněty občanů (přejmenování ulice Moskevské, zákaz hazardu). Najdou si zcela nesmyslné a zástupné problémy, aby se po čase k věci vrátili o prodávali ji populisticky za svou v nějaké okleštěné podobě.
 

Důvody odmítnutí referenda kolem Vřídelní kolonády jsou zcela nepřijatelné a protizákonné. Ani primátor ani radní nemají co schvalovat, ale jsou povinování referendum pouze realizovat. Chytristika, kterou předvedli a zavlekli do toho referentku Ústavu pro jazyk český, je jen zcela mimoběžným mlžením, protože tento ústav nemá žádnou kompetenci ve vztahu k vyhlašování referenda. Občané splnili zákonné podmínky pro vyhlášení referenda a město ho musí pouze vykonat.
 

Jiří Kotek