Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


REPORTÉŘI ČT kauzy karlovarské
Datum: 09.02.2016
ČTV ... aktualizováno (video)

Příliš levné Vary

(29.6.2015 - Jana Neumannová)

Karlovy Vary mají čím se pyšnit, ale jsou tu i věci, na které nemohou být hrdé. Během filmového festivalu patří k dobrému tónu zahrát si golf. Celebrity, které zdejší green proslavily, však zřejmě netuší, za jakých okolností jej město prodalo do soukromých rukou. Při prodeji přišlo o desítky milionů korun, stejně jako při prodeji dalších cenných nemovitostí v centru města. Jsou to sice staré případy z dob působení koalice ODS a ČSSD, ale rozhodně by se na ně nemělo zapomenout. Proč, uvidíte v reportáži Jany Neumannové.

 

Celá relace REPORTÉŘI ZDE

____________________________________________________________________

 

Chtěli bojovat proti korupci v Liberci a v Karlových Varech, ale po půl roce byli ze svých míst z radnic odvoláni...
 

Jan Korytář a Jiří Kotek reprezentovali změnu, která charakterizovala minulé komunální volby (2010). Do vedení radnic se v řadě míst dostali lidé, kteří slibovali rázný zásah proti korupci a oddělení byznysu od politiky. Jak Korytář a Jiří Kotek se stali nejznámějšími, protože uspěli ve velkých městech, tradičně spojovaných s korupcí - v Liberci a Karlových Varech. Zazářili jako meteority a stejně tak shořeli. Neudrželi se v čele svých měst ani půl roku. Co bylo příčinou jejich pádu? Po tom pátral reportér Filip Černý.
 

 

Celá relace REPORTÉŘI ZDE

 

Kotek v Karlových Varech podával příliš mnoho žalob na bývalé vedení

Velmi podobné osudy nových politiků lze nalézt po celé republice. V Karlových Varech odvolali náměstka primátora Jiřího Kotka (Alternativa), bojovníka proti klientelismu na radnici. Také on čelil nařčení, že se s ním nedá konstruktivně vládnout.

 

"Byl neustále sólový hráč. Ty problémy v komunikaci začaly gradovat až do té míry, že v podstatě dělal kroky a věci, o kterých nikdo jiný nevěděl, přitom jsme za ně, jak já, tak celá rada, nesli zodpovědnost," podotkl primátor Kulhánek (KOA).

 

Náměstka Kotka pověřila nová koalice, aby řešil kauzy bývalého vedení města, ve kterých Karlovy Vary přišly o peníze. Kotek vytahoval kostlivce ze skříně a podával žaloby. "Vedení města neoprávněně podepsalo smlouvu, protože nebyla transparentně zadána zakázka. Tudíž ty další smlouvy jsou neplatné. To je zásadní důvod," vysvětluje Kotek podání žaloby. Paradoxní je, že dva měsíce po jeho odvolání město vyhrálo první z jeho žalob. 

Podle politoložky Dvořákové může za neúspěchy politiků, kteří se vymezují proti korupci, jejich zásadovost a neústupnost. "Osobnostní rysy můžou být problém, ale zároveň nikdo není připraven na to, že to oni myslí vážně," podotýká.