Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Ruské téma
 28.02.2015    ARL 
... v Moskvě na Kremelské ploščadi byl 27.2.2015 večer zavražděn lídr ruské opozice Boris Němcov. Karlovarští mu k úctě a pozornosti zhotovili kříž, který pronesli městem k Ruskému konzulátu ...


 17.08.2012    ARL, Jiří Kotek 
... dnes po poledni vynáší slovutný Ruský soud odsuzující verdikt za protestní rockové vystoupení v kostele. Tristní poslech řečí soudkyně a pohled na želízka na rukou mladých žen, zavřených v neprůstřelné kleci ověšené řetězy ... těžký koloniální středověk!


 04.01.2012    Deník 
Jenom mne zajímá, jestli dnešní ruští turisté a majitelé mnoha zdejších lázeňských domů mají o tom, že jejich tanky chtěly zničit kolonádu, vůbec ponětí. Dnes se tam procházejí a o této kruté historii roku 1968 asi nic nevědí, anebo vědět nechtějí.


 06.10.2011     
Ruští usedlíci v Karlových Varech chtějí v příštím roce vztyčit v centru lázeňského města bronzovou sochu Petra Velikého v životní velikosti.


 23.10.2010    mfDNES 
Obyvatelé Šumavské ulice v Karlových Varech protestují proti plánované výstavbě dvou vilových domů. Námitky lidí projednal krajský úřad a zrušil rozhodnutí stavebního úřadu o umístění stavby. Celý proces se tak vrací na začátek.


 27.09.2010    Parlamentní listy.cz 
Karlovarští politici jsou před volbami pořádně zaskočeni. Zatímco se ve svých předvolebních materiálech předhánějí ve slibech, co vše vybudují a jak zatočí s hazardem a korupcí, na jedno téma úplně zapomněli. Na téma Rusové na Karlovarsku.


 07.09.2010    mfDNES 
Nápis v azbuce "Prodaža apartmentov" patří mezi nejčastější reklamu s nemovitostmi v lázeňském centru Karlových Varů. Visí pod okny luxusních prázdných bytů. Ruští investoři se marně snaží prodat rezidenční byty, v nichž stojí metr čtvereční až 5 000 eur, tedy 120 tisíc korun.


 02.12.2009    Deník 
Plakáty pouze v ruském jazyce, štíty obchodů ve stejném jazyce, nabídka bytů a domů v ruštině nebo i celá ruská městečka. Karlovy Vary jsou azbukou doslova oblepeny. Lidem se to nelíbí, přesto magistrát tvrdí, že s tímto nešvarem nemůže nic dělat.


 07.11.2009    mfDNES 
Odpověď na otázku, kdo stojí za zásadními investicemi do nemovitostí v Karlových Varech, nebyla nikdy tak jasná: investoři ze zemí bývalého Sovětského svazu. Lázeňské město zažívá největší stavební boom za poslední roky. Podnikatelé z bývalého Sovětského svazu staví hotely, luxusní byty i sruby.


 07.11.2009    mfDNES 
INVESTOŘI Z VÝCHODU MILUJÍ SLAVNÉ LÁZNĚ. Staví hotely, byty, wellness centra, jiní provozují jen menší obchůdky, někteří z nich jsou pouliční muzikanti. Řeč je o podnikatelích z Ruské federace. Ačkoliv se netěší přílišné náklonnosti místních lidí, městu pomáhají v rozvoji.


 07.11.2009    mfDNES 
K věci - Náš vztah k investorům z Východu, kteří podnikají v Karlových Varech, vypovídá spíš víc o nás samotných, našich předsudcích a o české společnosti než o nich. Jestli budou lázně zdobit skvostné hotely, nebo je zaplevelí panelové králíkárny a uzavřené zóny, o tom přece rozhodují české úřady a čeští úředníci.


 20.10.2009    Deník 
Dvě stě šedesát osm bytů plánoval ruský investor postavit v arálu bývalé březovské porcelánky Pirkenhammer. Megalomanský projekt Rezidenčního areálu Pirken Hammer v Březové dostal zásadní trhliny. Vedení Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les (CHKO) totiž nesouhlasilo s masivní zástavbou v areálu březovské porcelánky, kde investor z Ruska počítal až s 268 byty. Sám nyní pozastavil proces posuzování vlivu životního prostředí u krajského úřadu.


 10.09.2009    Deník 
V místě dnešní porcelánky Pirken Hammer má stát parkovací dům, obchody i restaurace.


 03.09.2009    Deník 
Zahraniční investor z bývalého Sovětského svazu, který chtěl v Jenišově postavit 222 bytů na svých dvou parcelách, bude muset svůj záměr přehodnotit. Krajský úřad Karlovarského kraje totiž dal za pravdu starostovi Jenišova Ivanu Truksovi, který se proti masivní výstavbě odvolal právě na krajský úřad.


 02.09.2009    mfDNES 
Ruský investor chystá v těsné blízkosti Karlových Varů satelitní městečko s téměř třemi stovkami bytů, čtyřmi restauracemi, sedmatřiceti obchody a parkovacím domem pro dvě stovky aut. Rezidenční areál se jmenuje Pirkenhammer Březová a stavební práce by ve stejnojmenném objektu porcelánky v Březové u Karlových Varů mohly začít příští rok. Stavět se má čtyřiadvacet měsíců.


 25.08.2009    Deník 
GLOSA - Jsme světově významné lázeňské město, tak si holt musíme zvykat na ledacos. Takové jsou zpravidla komentáře představitelů karlovarského magistrátu, pokud novináři upozorňují na bující ruské nápisy v ulicích, předražené nemovitosti, nemožnost obstarat v centru města běžný nákup či na noční ohňostroje, které si objednávají ruští zbohatlíci na oslavu svých jubileí.


 24.08.2009    Deník 
Pořádání podobných akcí má řešit lázeňský statut, který by měl být hotov až příští rok.


 21.08.2009    J.Kotek 
21.srpen 2009 ... Velmi zvláštní prožitek jsem však zažil v půlnoci. Nad naším „ruským“ městem se totiž rozpoutal ohňostroj! ...


 18.08.2009    Deník 
Obytný areál, který postavila společnost Bono Effecto zastoupená ruskými podnikateli poblíž Gejzírparku u Březové, se bude dále rozšiřovat. Investor totiž dostal od karlovarských radních zelenou.


 18.08.2009    Deník 
GLOSA - Pro investory z bývalého Sovětského svazu jsou Karlovy Vary a jejich okolí výbornou lokalitou. Nikdo se proto nemůže divit, že tu ve velkém skupují pozemky, na nichž pak realizují své megalomanské projekty.


 25.04.2009    Deník 
Společnost Bono Effecto s ruským kapitálem může pokračovat v rozšíření vesnice v bývalém areálu Gejzírpark v Březové. Karlovarští radní jí k tomu totiž tento týden dali souhlas.


 24.01.2009    Deník 
Na Czechtropě, jakési národní obdobě uměleckého díla, které zdobí sídlo Evropské unie v Bruselu, se jako symbol Karlovarského kraje objevil lázeňský pohárek s obrázkem tradiční ruské matrjošky. Zjišťovali jsme, jak na tuto nadsázku reagují osobnosti kraje:


 07.11.2008    red. ARL 
V předvečer výročí Velké říjnové socialistické revoluce byla v Karlových Varech, ve Vřídelní kolonádě zahájena ... za těžko pochopitelného nezájmu médií ... výstava dokumentárních fotografíí z války v Čečensku ...


 29.10.2008    Deník 
Počet cizinců, kteří trvale žijí v Karlových Varech, rok od roku narůstá. K 17. říjnu tak v lázeňském městě bylo hlášeno už 4 527 lidí jiné než české národnosti. Největší podíl z nich připadá na obyvatele bývalého Sovětského svazu, konkrétně z Ruska. Právě oni zásadním způsobem ovlivňují chod krajského města, a to nejen po stránce kultury či architektury, ale především mají velký dopad na ekonomiku.


 08.10.2008    mfDNES 
JE TO RUSKÁ VESNICE? Sedmatřicet domků v karlovarském Gejzírparku si podle Andriva Furtsefa, jednatele firmy, které komplex patří, může pronajmout každý. Nyní by tu společnost chtěla postavit stavby s ruskými, finskými a japonskými saunami.


 03.10.2008    Deník 
Budou Karlovy Vary souhlasit s rozšířením tak zvané ruské vesnice na Gejzírparku? To rozhodnou radní na svém zasedání v úterý 7. října.


 05.09.2008    karlovarsko.regiony.24.cz/mediafax 
Písemný protest proti vpádu ruských vojsk do Gruzie předali včera zástupci karlovarských obyvatel na místním ruském konzulátu. Uvedli, že jde o obdobu okupace Československa v roce 1968 a že tyto praktiky jsou ve 3. tisíciletí nepřijatelné.


 03.09.2008    mfDNES 
Karlovy Vary začínají být ruským investorům těsné. Proto se rozhlížejí po nejbližším okolí. V Jenišově ale zastupitelé řekli jednohlasně ne ruskému podnikateli, který chtěl postavit sedm činžovních domů s více než dvěma stovkami bytů pro šest až sedm set obyvatel. „Obec se jako jeden muž zvedla proti,“ uvedl jenišovský starosta Ivan Truksa.


 16.06.2008    mfDNES 
Bydlet v satelitních městečcích je v Karlovarském kraji stále populárnější. Lidé se nastěhují do rodinného domu, získají své vytoužené bydlení, soukromí a do centra města mají blízko. Karlovarsko se ale v tomto směru může chlubit raritou. Přibývá tu lokalit, kde by měly stát „ruské vesnice“.


 15.06.2008    Aktuálně.cz 
Centrum nejznámějšího lázeňského města v Česku se vylidňuje a do několika let se zřejmě stane "městem duchů". Ve svých výpovědích se na tom nezávisle na sobě shodli tři lidé, kteří se touto problematikou zabývají nebo se jich přímo týká, a které Aktuálně.cz oslovilo. Ačkoli jsou výpovědi opozičního zastupitele Jiřího Kotka a dalších dvou zdrojů, které si nepřáli být jmenovány, dosti rozdílné, na jednom se shodli všichni. Vinu za nastalou situaci podle nich nese magistrát města.


 04.04.2008    Deník 
Velký strach o svou budoucnost mají lidé v části Nejdku Šibeník. Zde totiž radnice plánuje prodat pozemky na výstavbu rodinných a bytových domů. Ty by měla stavět developerská společnost Lesní pohádka, jejímž jednatelem je Rus Andrey Savelyev.


 06.11.2007    Deník 
V Karlových Varech vyšetřuje policie drastický čin: fenku vyhozenou oknem.


 23.10.2007    Deník 
Vesnice s česko – ruskými názvy ulic vyrostla na území CHKO Slavkovský les


 29.09.2007    Deník 
Karlovarští radní souhlasili se záměrem, aby byl pravoslavný hřbitov umístěn ve Staré Roli.