Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Ruský investor musí kvůli CHKO omezit výstavbu
Datum: 20.10.2009
Deník

Dvě stě šedesát osm bytů plánoval ruský investor postavit v arálu bývalé březovské porcelánky Pirkenhammer. Megalomanský projekt Rezidenčního areálu Pirken Hammer v Březové dostal zásadní trhliny. Vedení Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les (CHKO) totiž nesouhlasilo s masivní zástavbou v areálu březovské porcelánky, kde investor z Ruska počítal až s 268 byty. Sám nyní pozastavil proces posuzování vlivu životního prostředí u krajského úřadu.

„Od CHKO jsme dostali negativní stanovisko ohledně horní části projektu, kde jsme plánovali rodinné domy. Kvůli tomu jsme museli přepracovat projektovou dokumentaci. Ta už je hotová,“ uvedl projektant Karel Drahokoupil za investora, kterým je společnost UTRASUN.

Jak vysvětlil Jan Schlossar, ředitel CHKO, důvody pro vydání negativního stanoviska jsou zcela jasné. „Přijde nám nevhodné, aby zde vznikl urbanistický prostor typu sídliště. My jsme předpokládali, že tu budou postaveny objekty spíše vesnického charakteru než městského, který budí dojem řadové zástavby. Chtěli jsme tu rodinné domy, jež mají kontakt s přírodou. Vadil nám i počet plánovaných bytů, dvě stě šedesát je opravdu hodně,“ konstatoval ředitel Schlossar.

Podle Drahokoupila na tyto připomínky investor už zareagoval. „V přepracovaném projektu už počítáme jen s parcelizací objektů. Parcel je v návrhu asi osmnáct. Co to znamená? Že na základě změn investor tyto pozemky jen zasíťuje a stavět na nich byty už nebude. Zasíťované parcely pak budou k prodeji pro individuální výstavbu,“ upřesnil.

Vedle plánovaných bytů chtěl investor v rámci tohoto projektu postavit v areálu porcelánky i dva penziony s restaurací, 37 obchodů, čtyři restaurace a parkovací dům s kapacitou dvě stě míst. To vše by podle Drahoukoupila mělo být realizováno. „Toto zázemí v projektech zůstává a počítá se s ním v objektech porcelánky,“ dodal projektant.