Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Ruský konzul odmítl převzít protest karlovarských obyvatel
Datum: 05.09.2008
karlovarsko.regiony.24.cz/mediafax

Písemný protest proti vpádu ruských vojsk do Gruzie předali včera zástupci karlovarských obyvatel na místním ruském konzulátu. Uvedli, že jde o obdobu okupace Československa v roce 1968 a že tyto praktiky jsou ve 3. tisíciletí nepřijatelné.

"Ruský konzul Valerij Nikolajevič Ščetinin odmítl prohlášení občanů přes několikeré urgence osobně převzít, a tak bylo předáno nejvyššímu sekretáři konzulátu. Přijetí dokumentu konzulátní úřad nepotvrdil s odůvodněním, že přijetí těchto dokumentů zásadně nepotvrzuje,"
řekl agentuře Mediafax karlovarský zastupitel a ohlašovatel protestního shromáždění Jiří Kotek (ALTERNATIVA).

V prohlášení karlovarských občanů se uvádí: "Aktuální vývoj ruské zahraniční politiky v Gruzii je ve světle srpnového výročí invaze vnímán občany České republiky obdobně jako události roku 1968. 21. srpen 1968 jsme vyhlásili jako Den zrady a národní poroby. Odsuzujeme vpád ruských vojsk do Gruzie. Občané Karlových Varů dávají ruským občanům najevo, že takovéto praktiky jsou ve 3. tisíciletí pro nás nepřijatelné. Občané Karlových Varů nemohou žít v klidu a míru v jednom městě s potenciální rozbuškou možného vpádu ruských tanků, kterým jako záminka postačí ochrana zde žijících občanů Ruské federace. Občané Karlových Varů apelují prostřednictvím ruského konzula na nejvyšší představitele Ruské federace, aby stáhli svá vojska z Gruzie, upustili od národnostních intrik a našli řešení v politice mírové a obchodní spolupráce. Žádáme o předání tohoto prohlášení nejvyšším představitelům Ruské federace."