Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Rusové ve Varech staví drahé byty, které nikdo nechce
Datum: 07.09.2010
mfDNES

mfDNES -

Nápis v azbuce "Prodaža apartmentov" patří mezi nejčastější reklamu s nemovitostmi v lázeňském centru Karlových Varů. Visí pod okny luxusních prázdných bytů. Ruští investoři se marně snaží prodat rezidenční byty, v nichž stojí metr čtvereční až 5 000 eur, tedy 120 tisíc korun.

 "Obyčejní občané, kteří potřebují bydlet, na takové ceny mohou zapomenout," kroutí hlavou majitel realitní kanceláře Recom Ivan Žikeš.

Ceny za metr čtvereční začínají v Karlových Varech podle informací z realitních kanceláří na dvou a půl tisících eur. A jdou až do pěti tisíc.

"Měl jsem ruského investora, který chtěl postavit v karlovarské čtvrti Tuhnice dům. Nemohl pochopit, že si nikdo nekoupí byt, ve kterém stojí metr dva a půl tisíce eur," popisuje své zkušenosti Žikeš.

Když investor argumentoval, že takové ceny visí všude, Ivan Žikeš odpověděl otázkou, kde jsou kupci. Téměř žádní neexistují.

Ivan Žikeš upozorňuje, že Rusové z Karlových Varů odcházejí, takže byty jsou a budou prázdné. A pokud sem podle něj přece jen někdo z nich přijde, tak pouze "ekonomicky slabší liga".

Rýnský dvůr či Bohemia

S nabídkou luxusních apartmánů se v Karlových Varech v poslední době roztrhl pytel. Těsně před dokončením je mezi hotelem Central a městským divadlem rezidence Rýnský dvůr. 39 bytů. Poblíž lázeňského hotelu Imperial developer dokončil před dvěma lety rezidenci Bohemia s devětadvaceti luxusními byty. Některé z nich jsou dvoupodlažní mezonetové.

Jak Rýnský dvůr, tak Bohemii prodává realitní kancelář Relima. Na jejích internetových stránkách je nabídka bytu v Bohemii, který vyjde na 4 500 eur za metr čtvereční.

"My jsme jsme za tu cenu zatím nic neprodali. Co si budeme povídat, ceny jsou ve Varech nejvyšší, takže je zde problém prodávat," řekla pracovnice Relimy. Velké umění podle ní bude uspět i s Rýnským dvorem.

Realitní kancelář 7k.reality hledá kupce pro byty v karlovarské rezidenci Nebozízek. Dům stojí už čtyři roky, ale stále je v něm několik volných bytů. "Prodali jsme téměř všechny v minulých letech. Letos je to horší také kvůli ekonomické krizi. A nabídka nově postavených bytů je v Karlových Varech velká," říká měkkou češtinou Sergej Cestnoj z realitní kanceláře 7k.reality.

Ivana Žikeše zajímá, jak trh s byty dopadne v situaci, kdy se staví další a další apartmány. Přitom v těch nově dokončených, jako jsou například v Libušině ulici, téměř nikdo kvůli astronomickým cenám nebydlí. "Někdo musel dát do investic peníze. Pokud jsou z úvěru, tak pánbůh pomoz bance. A když patří někomu, kdo je otáčí s nadějí na zúročení, tak to musí být hodně velký kaskadér."