Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Karlovy Vary do seznamu UNESCO? .... ZAPOMEŇTE!
Datum: 13.01.2017
J.Kotek pro ARL

 

Do nového roku naskočil primátor Kulhánek s tradiční PR mediální masáží. Tu má zajištěnou pravidelným hoštěním novinářů při sušenkách ke kávičce. Při tom zavaluje líné novináře plky z KOAličního magistrátního tlampače. Ty si novináři zanesou do svých bločků a v redakcích je přetaví v klávesnicích do svých mediálních titulů. Shánět vedle toho oponentní a alternativní vnímání už je pracnější, tak stačí ty magistrátní chvály a stesky rozdělit do článků vícero. Takto pak máme z médií "hlídacího psa" pěkně vypaseného a na řetězu u magistrátní boudy. Stejně tak dopadl silvestrovský KOAliční sumář dokonalosti.

Jakoby levá ruka nevěděla, co dělá pravá. Tak se jeví chování karlovarské KOAlice. Na jedné straně už předlouhých 6 let přešlapuje náměstek Klsák a primátor Kulhánek po Evropě, aby našli pero a knihu se seznamem světového dědictví UNESCO, do kterého by spolu chtěli Karlovy Vary zapsat. Na druhou stranu však projektují a hledají betonárny, které by byly schopny dodat statisíce kubíků betonu na megalomanský parník IDT(integrovaný dopravní terminál) u Tržnice. Tím by pak předělily památkovou zónu města, jak je dobře patrné z objemové vizualizace právě v kontrastu s památkovou zónou:

Dovolím si předložit srovnání: Vídeň, součást naší historie ležící v sousedním Rakousku. Také několik let usilovala o zápis do seznamu světového dědictví UNESCO. Podařilo se jí to a byla z toho sláva převeliká. Město se roztančilo valčíkem, opájelo se vínem a v noci nad ní zářily ohňostroje ...  jenomže .. záhy však přišly tlaky developerů a touha investorů po technickém a komerčním růstu. Málo místa, vše už zastavěné. Najít příležitost a stavět nebylo a není snadné, ale jistě ne nemožné. Proto se zrodilo několik naddimenzovaním uprtavených staveb, které nedostatk stavebních parcel kompenzovalo zastavěnou plochou a výškou ... z obrázku velmi dobře patrné :

... a Vídeň aktuálně dostává od UNESCO padáka! Dráždany ho už dostaly a Praha přístupová jednání zazdila ve výškových stavbách na Pankráckých planinách. Tedy v kontextu to značí, že byla ze seznamu zase vyškrtnuta. Podíváme-li se za co to bylo, musíme uznat, že za prkotiny ... pokazili si trošku výhled z parku  :-) 

 

Tedy prkotiny oproti našemu IDT u Tržnice. Takže apel na KOAličníky, nezpomeňte na UNESCO, jinak zapomene UNESCO na nás.