Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Volby
 17.08.2016    red.ARL 
DENÍK celý rok zveřejňuje předvolební průzkumy pro krajské volby 2016, které zadává agentuře SANEP. ALTERNATIVA v nich standardně dosahuje 4. místa s 10,2 - 10,4 % (srpen 2015 až březen 2016) a následně v dubnu a květnu 7,6 a 7,4% ... nicméně v srpnu byla ALTERNATIVA dva měsíce před volbami ze seznamu stran zcela vymazána !


 22.03.2016    DENÍK (iva) 
Odchod pěti karlovarských zastupitelů z hnutí ANO, které je společně s KOA, ČSSD a KDU-ČSL součástí karlovarské koalice, údiv mezi karlovarskými politiky nevyvolal. Komentář vystoupivšího náměstka Bruštíka ... podle zastupitelů z O co jim jde?! "hnutí ANO se stalo ..." ALTERNATIVA je mnohem obecnější a ostřejší: „Projekt ANO vnímáme jako ..."


 28.01.2016    DENÍK 
Pro krajské volby v Karlovarském kraji se připravuje také ALTERNATIVA, neboť do voleb zbývá ještě několik měsíců. Veřejnosti se prezentuje na internetu, na sociálních sítích a v bezprostřední komunikaci s lidmi. Na čele kandidátky se objeví...


 16.09.2014    mfDNES - volební rozhovor 
mfDNES v rámci předvolební plurality poskytuje (téměř) všem kandiddujícím politickým stranám rovnoměrný prostor, aby jejich lídři mohli sdělit veřejnosti něco o sobě a svém volebním programu. Když to však ALTERNTAIVA udělá ...


 14.10.2013    ARL 
Mediální předvolební masáže sdělovacích prostředků (na čele s veřejnoprávní ČTV) třídí možnosti volné soutěže téměř 200 registrovaných politických stran a hnutí na "volitelné" a "nevolitelné" a "neexistující". Hlavním manipulačním nástrojem, o který se veškerá média opírají jsou předvolební průzkumy.


 03.10.2013    ARL 
Ve čtvrtek 3.října uspořádala ALTERNATIVA informativní tiskovou konferenci k mimořádným parlamentním volbám. ALTERNATIVA má v Karlovarském kraji podporu cca 8% voličů, proto se snaží prostřednictvím veřejných sdělovacích prostředků informovat o svém postoji k mimořádným volbám do PS PČR.


 02.10.2013    TZ - ALTERNATIVA 
Ve volbách do Poslanecké směnovny Parlamentu České republiky, nebude ALTERNATIVA kandidovat samostatně. Přesto se voleb zúčastní a bude podporovat kandiddátku KDU-ČSL. PROČ? Protože ...


 01.06.2013    Magistrát + ARL 
Magistrát města oznamuje, že Paroubkova politická formace měla sjezd. Na něm se ujal funkce ministra karlovarský ex-politik ČSSD, z jejíhož mandátu dožívá volební období jako zastupitel města.


 26.09.2012    ARL & média 
Stezky nad mediální cenzurou a permanentní manipulací jsou už dnes zbytečné, protože s řízenými regionálními redakcemi to stejně nepohne. Své anketní dotazy volebním lídrům zasílají pouze okruhu "vyvolených" a tím své čtenáře manipulují do představy, že nikdo vyjma parlamentních partají se do krajského zastupitelstva nedostane.


 23.07.2011    Deník - Sanep 
Pokud by se nyní konaly krajské volby, pak by je v Karlovarském kraji vyhrála ČSSD před...


 05.11.2010    Deník 
Koalice K 20 završila dnes jednání o koaliční smlouvě a personálním obsazení vedení magistrátu. Karlovarským primátorem bude Petr Kulhánek, náměstky Jiří Kotek a Jiří Klsák.


 04.11.2010    mfDNES 
Na karlovarském magistrátu nezůstane kámen na kameni. Budou vládnout jiné strany a jiní lidé. Navíc se nová koalice v čele s Karlovarskou občanskou alternativou dohodla, že zredukuje počty radních i náměstků nového primátora Petra Kulhánka.


 03.11.2010    idnes.cz 
V Karlových Varech povede město koalice K20 složená z Karlovarské občanské alternativy, ALTERNATIVY, TOP 09 a hnutí O co jim jde?! ODS, která dosud vládla spolu s ČSSD, se odsune do opozice.


 03.11.2010    Deník 
ODS navrhovala koalici K24 bez hnutí O co jim jde. Karlovarská koalice K20 nepřistoupila na požadavky ODS.


 03.11.2010    Deník 
Koalice K20 (KOA, ALTERNATIVA, TOP 09 a hnutí O co jim jde) už nebude dále vyjednávat s ODS o koalici K 27 a město povede samostatně. „Jednohlasně jsme vyhodnotili stanovisko ODS jako nepřijetí našeho návrhu a další jednání s ODS je bezpředmětné,“ uvedl lídr KOA Petr Kulhánek.


 03.11.2010    Parlamentní listy.cz 
Již sedmnáctý den pokračují koaliční jednání o nové sestavě na karlovarském magistrátu. Zpočátku jasný záměr, sestavit koalici K20 z vítězných opozičních stran, narušila obava, že půjde o sestavu velmi křehkou. Proto se na scéně objevila tzv. K 27 s podporou ODS, jakýsi sňatek z rozumu. Nyní je na pořadu dne zase K24. Co se za těmito šiframi vlastně skrývá?


 02.11.2010    mfDNES 
Karlovarská ODS měla do pondělní půlnoci čas na to, aby se vyjádřila, jestli stojí o dvě křesla v radě města. Ta jí nabídl vítěz voleb - Karlovarská občanská alternativa (KOA).


 02.11.2010    Deník 
GLOSA - Koalice ODS a ČSSD, která se zřejmě rozloučí s posty na magistrátu a s vedením Karlových Varů a někteří její členové se po dlouhých osmi letech budou muset poohlédnout po civilním zaměstnání, odchází viditelně nerada. Proto se stále častěji z této sehrané lóže ozývá argument, že nová koalice K20 je nezkušená a s vedením města si neporadí. Na to prý potřebuje profesionály.


 02.11.2010    České noviny.cz 
V Karlových Varech povede město koalice K20 složená z Karlovarské občanské alternativy (KOA), ALTERNATIVY, TOP 09 a hnutí O co jim jde?! bez účasti ODS. Požadavky ODS dnes K20 definitivně odmítla.


 01.11.2010    Deník 
ODS by byla ochotna stát se součástí uskupení, které by řídilo město, pouze za podmínky, že v koalici nebude hnutí O co jim jde?! (3 mandáty). Tuto koalici ODS pracovně nazvala K24. ODS zároveň znovu zopakovala, že chce obsadit post prvního náměstka primátora a dva radní.


 31.10.2010    mfDNES 
Splní politici Karlovarské občanské alternativy, O co jim jde?!, ALTERNATIVY a TOP 09 to, k čemu se zavázali před volbami? Zde jsou jejich sliby


 30.10.2010    mfDNES 
Kanceláře v pátém patře magistrátu, odkud vládnul primátor a jeho náměstci Karlovým Varům, brzy dostanou nové osazenstvo. Dvacetičlenná koalice totiž včera vyjednávala o křeslech ve vedení města.


 29.10.2010    Parlamentní listy.cz 
Ránu za ránou dostává ta část karlovarských voličů, která si ve volbách přála změnu a odchod „koaliční mafie“ na magistrátu. Prvotní nadšení a šance, že věci veřejné skutečně vezme do rukou nová reprezentace, se rozplývá a mnozí obyvatelé našeho největšího lázeňského města se cítí oklamáni.


 29.10.2010    Deník 
Ani středeční jednání nepřineslo odpověď na otázku, zda se ke koalici K 20 připojí ODS. Ta si totiž chce prodloužit lhůtu na rozhodnutí do pondělka, což se koalici K 20 příliš nezamlouvá.


 29.10.2010    mfDNES 
Koaliční jednání vítězů voleb s ODS o případné koalici nabrala další zpoždění. Občanští demokraté totiž odmítli dvě nabízená řadová místa radních. Rozhodnutí, kdo povede Vary, má padnout dnes.


 29.10.2010    mfDNES 
Zápisník - Karlovarská ODS hraje při koaličním vyjednávání o čas. Jedině tak si lze vysvětlit e-mail, který dostal ve středu po deváté večer lídr Karlovarské občanské alternativy Petr Kulhánek. Původní dohoda přitom zněla, že nejdéle do osmé hodiny zavolá někdo z ODS a řekne, jestli tato strana mimo jiné kývla na nabídku dvou řadových radních v radě města, a přijímá tak podmínky koalice.


 26.10.2010    Deník 
"Nechceme už další protahování povolebních jednání, od ODS chceme slyšet, zda se ke K20 přidá, nebo ne. Náš návrh pro koalici, který ODS obdržela, už nehodláme nijak rozšiřovat. Proto jsme na další termín jednání, který ODS chtěla, nepřistoupili. Chceme slyšet ano, nebo ne; zda se ODS za daných podmínek přidá, nebo ne," řekl Petr Kulhánek, lídr Karlovarské občanské alternativy.


 25.10.2010    idnes.cz 
Lékař Jaromír Schee se vzdal mandátu zastupitele Karlových Varů za TOP 09. Vzniku koalice karlovarské občanské alternativy KOA, TOP 09, ALTERNATIVA a hnutí O co jim jde?!, kterou blokoval, tak zřejmě nic nebrání. Odpoledne je ale ještě na programu jednání s ODS.


 25.10.2010    Deník 
Stejně náročně jako jsou výstupy na horu K2 se jeví povolební sestavení vlády, která povede Karlovy Vary po další čtyři roky.


 25.10.2010    mfDNES 
Zápisník - Hladký průběh povolebních jednání ve Varech koalice K20, která je složená z Karlovarské občanské alternativy, TOP 09, Alternativy a hnutí O co jim jde?!, se komplikuje.


 25.10.2010    Parlamentní listy.cz 
Ač to zpočátku vypadalo, že o příštím obsazení karlovarského magistrátu budou rozhodovat nové opoziční strany, které získaly 20 mandátů, nakonec se vyjednávání rozplizla v přehlídku promarněných šancí, nicneříkajících frází a taktických manévrů.


 24.10.2010    Deník 
Kompromisní návrh pro sedm členů ODS v karlovarském zastupitelstvu je jedním z výstupů sobotního jednání karlovarské koalice K20.


 23.10.2010    mfDNES 
Plány na koalici bez ODS berou v Karlových Varech za své. Hlavním hráčem povolebních koaličních jednání se stal nečekaně lékař Jaromír Schee z TOP 09. Nesouhlasí totiž s původní ústní dohodou, podle níž měla radnici vést koalice K20 (Karlovarská občanská alternativa, TOP 09, Alternativa a hnutí O co jim jde?!). K tomu, aby zmíněná koalice měla v osmatřicetičlenném zastupitelstvu těsnou většinu, potřebuje každý hlas. A jeden teď chybí.


 23.10.2010    Deník 
Konečný verdikt nepřinesla ani čtvrteční jednání, a proto se v sobotu musejí strany z plánované koalice K20 sejít znovu. Do hry navíc vstoupila ODS, která by se do koalice zapojila za jasných podmínek. Napětí se také očekává od TOP 09, jejíž jeden kandidát nemá v podpoře K20 jasno.


 22.10.2010    Parlamentní listy.cz 
Nadšení z totální porážky tzv. koaliční mafie, kterou dosáhly společně s voliči opoziční strany KOA, Alternativa a O co jim jde? se začíná pomalu vytrácet. Při jednáních o konečné podobě koalice a především při zákulisních intrikách se začínají objevovat plány, jak vítěze voleb oslabit a ponechat si alespoň část původního vlivu.


 21.10.2010    Deník 
Koalice K 20, na níž se dohodli lídři Karlovarské občanské alternativy (KOA), TOP 09, ALTERNATIVY a Hnutí o co jim jde?!, by měla v osmatřiceti­členném zastupitelstvu křehkou většinu.


 21.10.2010    idnes.cz 
Dosavadní hladký průběh povolebních koaličních jednání takzvané K20, která je složená z Karlovarské občanské alternativy (KOA), TOP 09, Alternativy a hnutí O co jim jde?!, ve čtvrtek poprvé zaskřípal. Zatím tak není jasné, kdo obsadí místa ve vedení Karlových Varů.


 20.10.2010    idnes.cz 
Vítězná strana karlovarských komunálních voleb KOA preferuje koalici K27. V praxi to znamená, že by už dříve oznámené uskupení K20 (KOA, TOP 09, Alternativy a hnutí O co jim jde?!) s dvaceti hlasy, tedy křehkou nadpoloviční většinou, přibralo ještě sedm křesel, které má ODS.


 20.10.2010    mfDNES 
Chtějí zdolat pomyslný vrchol v Karlových Varech. Lidé z uskupení K 20, které právě vede jednání o budoucí podobě vedení města – koalice K20. Jde o Karlovarskou občanskou alternativu (KOA), Alternativu, TOP 09 a hnutí O co jim jde?!


 19.10.2010    Deník 
Doslova potupné okamžiky zažívají karlovarští občanští demokraté. V komunálních volbách je drtivě porazila Karlovarská občanská alternativa (KOA), definitivně přišli o post primátora a žádný z členů ODS neusedne ani do náměstkovského křesla. Tyto členy měla ODS na magistrátu dosud dva.