Seriály
OPOZIČNÍ GLOSÁŘ

где родина мой


  ======================

=======================
KONTAKT DO REDAKCE:

info@radnicnilisty.cz
====================

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

Růžový panter
 


 


Zastupitelstvo
 20.05.2013    ARL - red. 
Na úterním jednání zastupitelstva města dne 14. Května vystoupil několikráte zastupitel Mgr. Tomáš Hybner a uvedl několik nepravdivých a zavádějících výpadů. Jedním žádal náhradu škody po Kotkovi a Jelínkovi ...


 08.09.2011    Jiří Kotek 
Spojená opozice, Národní fronta karlovarského zastupitelstva = ODS+ČSSD+KSČM, opustila v polovině veřejné zasedání. Zahltila se množstvím demokracie, ve které vypustili její lídři do éteru toliko žluče a bludů, že začpělý sál musela opustit!


 07.09.2011    ČTK-Aktuálně.cz 
Zastupitelstvo v Karlových Varech schválilo jako nového náměstka primátora Jaroslava Růžičku ...


 07.09.2011    Deník 
Neuvěřitelné až vášnivé představení se odehrálo na karlovarském zastupitelstvu. Kolice K20 dokázala zvolit náměstka Jaroslava Růžičku za odvolaného Jiřího Kotka a do rady jmenovat Viktora Davida ...


 07.09.2011    mfDNES 
Zastupitelstvo Karlových Varů schválilo na svém úterním zasedání jako nového náměstka primátora Jaroslava Růžičku ...


 06.09.2011    Deník  
Téměř sto bodů mají na programu jednání karlovarští zastupitelé. Jednání zastupitelstva Karlových Varů v úterý 21. června začalo odvoláním 1. náměstka primátora Jiřího Kotka ...


 06.09.2011    mfDNES 
Důležité jednání čeká v úterý karlovarské zastupitele, kteří budou volit Jaroslava Růžičku (Alternativa) do funkce prvního náměstka primátora za Jiřího Kotka.


 30.08.2011    TZ města 
JUDr. Lucie Gabányiová rezignovala na svůj mandát zastupitelky.


 09.07.2011    mfDNES 
KARLOVARSKÝ KRAJ Senátor a starosta Božího Daru Jan Horník si od kamaráda půjčil dva a půl milionu korun. A za tři roky podle všeho nesplatil ani korunu. Případ silně zavání střetem zájmů. S věřitelem - podnikatelem Alešem Málkem - totiž Boží Dar pod Horníkovým vedením obchodoval. Město od něj koupilo prodělečný místní hotel Praha a pak se budovy raději zbavilo. No a Horník už třetí rok v řadě uvádí ve svém majetkovém přiznání, že podnikateli dluží stále původní sumu 2,5 milionu.


 21.06.2011    Deník 
Na návrh primátora Kulhánka (KOA) jej zastupitelstvo sedmadvaceti hlasy odvolalo z funkce náměstka i člena rady magistrátu


 21.06.2011    regiony Impuls 
Zastupitelstvo Karlových Varů dnes odvolalo náměstka magistrátu Jiřího Kotka (ALTERNATIVA). Návrh předložila Karlovarská občanská alternativa (KOA) primátora Petra Kulhánka jako podmínku pro své setrvání v koalici K20.


 21.06.2011    Parlamentní listy.cz 
Ještě do začátku jednání dnešního řádného zastupitelstva měla koalice K 20, ovládající Karlovy Vary, čas na svoji záchranu. Vzhledem k tomu, že strana ALTERNATIVA,, jíž bylo opakovaně doporučeno zbavit se svého náměstka Jiřího Kotka, ataky partnerů nevyslyšela, začal definitivní rozpad ambiciózní sestavy, která chtěla zatočit s korupcí a změnit image Karlových Varů.


 04.05.2011    Deník 
Karlovaráci, kteří včera využili historicky první šance sledovat své zvolené zástupce v on-line přenosu, se zřejmě nestačili divit. Zastupitelé projednávali jeden bod plné tři hodiny.


 04.05.2011    mfDNES 
Kdo na internetu sledoval historicky první přenos z jednacího sálu, nemusel věřit svým uším. Politici totiž jednání "oživili" mnoha hádkami, při kterých padala velmi silná slova. Přitom měli karlovarští zastupitelé na svém včerejším zasedání podle programu projednat celkem 89 bodů.


 16.03.2011    mfDNES 
Jednání karlovarských městských zastupitelů budou patrně už od jejich květnového zasedání přenášena on-line na webu.


 18.02.2011    ARL - red. 
První ostré jednání zastupitelstva mělo ve více než 90 bodovém programu několik vypjatých očekávání. Hlavním byl samozřejmě rozpočet s dotací pro hokej. Po předcházející 2 měsíční masáži hokejových lídrů, s patřičným hecováním fanoušků na tribunách a v médiích byla všeobecně hladina adrenalinu pěkně vysoká.


 18.02.2011    Parlamentní listy.cz 
Další jednání karlovarského zastupitelstva potvrdilo, že se ve městě bohužel neblýská na lepší časy. Sliby vládnoucí koalice K 20 zůstávají jen další líbivou proklamací, všechny politické strany jsou paralyzovány hlubokými rozpory a intrikami a namísto slibované politické kultury gradují urážky a hysterické výstupy.


 17.02.2011    mfDNES 
Vládnoucí karlovarská koalice K20 (TOP 09, Alternativa, Hnutí O co jim jde?! a Karlovarská občanská alternativa) prosadila svými 20 hlasy nový řád pro jednání zastupitelů. Nejzásadnější změnou je zrušení časového limitu a počtu vystoupení jednotlivých řečníků z řad zastupitelů.


 16.02.2011    Deník 
Návrh rozpočtu byl schválen v původním znění po debatě, která trvala pět a čtvrt hodiny


 16.02.2011    idnes.cz 
Jednání karlovarských zastupitelů, kteří dnes schvalovali v Lidovém domě ve Staré Roli městský rozpočet, připomínalo chvílemi zábavní estrádu. A současná opozice si vybrala za terč prvního náměstka primátora Jiřího Kotka (ALTERNATIVA).


 15.02.2011    mfDNES 
V karlovarském rozpočtu, který chce dnes schválit koalice, nejde zdaleka jen o peníze pro mladé hokejisty. Zastupitelé z Karlovarské občanské koalice, ALTERNATIVY, TOP 09 a hnutí O co jim jde ?! rozdělují balík, ve kterém je 1, 405 miliardy korun. Téměř desetina rozpočtu půjde na stavbu bazénu.


 15.02.2011    mfDNES - Zápisník 
Dnešní jednání karlovarských zastupitelů bude nepochybně opět velkým divadlem, možná i muzikálem. Ve hře je skutečně hodně. Dneska se láme chleba v podobě rozpočtu na letošní rok...


 14.02.2011    Deník 
Návrh rozpočtu počítá s příjmy 1,066 mld. Kč, s výdaji 1,405 mld. Kč. Rozdíl mez příjmy a výdaji je třeba rozdělit na čerpání kontokorentního úvěru (150 mil. Kč) na předfinancování investic s dotacemi z evropských fondů a faktický schodek rozpočtu (190 mil. Kč). Předfinancování z úvěru se po dokončení akcí vrací zpět v rozpočtu v podobě proplacené dotace. Splnili jsme tak dílčí cíl na cestě k vyrovnanému rozpočtu, tedy snížit faktický schodek pro rok 2011 pod hranici 200 mil. Kč.


 14.02.2011    Deník 
GLOSA - Jak dopadne přetahování o výše dotací pro hokejový klub HC Energie? Přestože se na úterním zastupitelstvu dík tomuto bodu dá čekat ostrá debata, výsledek může nastínit vyjádření primátora Petra Kulhánka, že není už prostor kam ustupovat. Město majiteli klubu nabídlo původní dotaci ve výši 11,3 milionu a další motivační miliony, které by hokejisté získali při dobrých výsledcích v extralize. Karel Holoubek ale tento návrh odmítl a žádá o čtrnáct milionů pro hokejovou mládež.


 04.02.2011    Deník 
Karlovarští radní navrhli změnu jednacího řádu karlovarského zastupitelstva. Ten nově zavádí zrušení tří minut, kterými byli zastupitelé při svých interpelacích na zastupitelstvu dosud limitováni. Koalice K20 doufá, že opozice tento, podle ní konstruktivní návrh podpoří.My jsme se proto zeptali zastupitele Tomáše Hybnera (ČSSD), jaký je jeho názor:


 02.02.2011    Deník 
Karlovarští zastupitelé už nebudou pranýřováni za to, že mluví více, než mají povoleno


 26.01.2011    Deník 
Jaký máte názor na rozhodnutí hejtmana kraje, který vám nedovolil uskutečnit jednání zastupitelstva v prostorech krajského úřadu?


 26.01.2011    Jiří Kotek, 1.náměstek primátora 
Dovolím se v této věci jednoznačněji vymezit:


 24.01.2011    Deník 
Nad konáním zastupitelstva města Karlovy Vary, které má být 25. ledna v sále krajského úřadu, visí velký otazník. Vedení Karlovarského kraje se totiž nelíbí plánovaná demonstrace za záchranu HC Energie, a proto městu pořádání zastupitelstva na tomto místě nepovolí.


 24.01.2011    Deník 
Rozhodlo o tom vedení Karlovarského kraje, aby předešlo možným problémům s avizovanou demonstrací příznivců hokejového klubu HC Energie během úterního jednání karlovarského zastupitelstva v prostorách krajského úřadu. Karlovy Vary chystají v rámci rozpočtu na rok 2011 snížit finanční podporu hokejovému klubu a demonstrace má být reakcí na plánované rozpočtové škrty města


 13.12.2010    Deník 
Jednání začíná v úterý 14. prosince v 8.30 hodin


 25.11.2010    mfDNES 
Lidé v Karlových Varech budou mít daleko větší možnost než doposud se přijít podívat na jednání zastupitelů. Jednání totiž budou „rotovat“ po čtyřech místech po městě. V pravidelném kolotoči se tak budou zastupitelé scházet v městském Lidovém domě ve Staré Roli, na Krajském úřadu Karlovarského kraje, v Alžbětiných lázních a s největší pravděpodobností v hotelu Imperial.


 15.11.2010    Parlamentní listy.cz 
Doslova do poslední chvíle se snažilo bývalé vedení karlovarského magistrátu zabránit zvolení svých nástupců z koalice K 20. Přesto se nakonec stal novým karlovarským primátorem lídr vítězné strany KOA Petr Kulhánek.


 13.11.2010    Jiří Kotek, ALTERNATIVA 
Opoziční martýrium 2006-10 skončilo drtivým vítězstvím opozice na cílové pásce! Drtivé nikoliv ve smyslu nabubřelého sebevědomí nového vedení města, ale z toho, že stará korupční koalice je zcela rozvrácena. Karlovy Vary ovládla křehká, ale pevná K20: KOA+ALTERNATIVA+TOP+OCJJ a na magistrátu ji bude reprezentovat K3: primátor Kulhánek, a náměstci Kotek a Klsák.


 13.11.2010    mfDNES 
Novým primátorem je Petr Kulhánek z koalice K20, která má v zastupitelstvu těsnou většinu. Sociální demokraté zpochybňují způsob volby vedení magistrátu


 13.11.2010    mfDNES 
Zápisník - Zastupitel Martin Zeman se včera nechtěl nechat fotografovat, protože prý o něm nepíšeme v příloze MF DNES pěkně. Je poctivé to přiznat, nepíšeme. Ono to ale jde docela těžko, psát hezky o sociálním demokratovi, který je spoluodpovědný za to, že městská společnost KV City Centrum zajistila stánkový prodej na pozemcích města tak, že na trhovcích vydělávají tři zprostředkovatelé.


 13.11.2010    Deník 
Ztuhlé tváře, chvíle ticha a pak telefony na uchu. To byla reakce opozičních zastupitelů na nečekané prohlášení primátora Petra Kulhánka v závěru včerejšího zasedání zastupitelstva.


 31.10.2010    mfDNES 
Politici a vedlejší příjmy? V Karlovarském kraji je několik komunálních politiků, kteří si přivydělávali nebo přivydělávají členstvím v orgánech městských firem nebo firem s městskou účastí.


 16.09.2010    Parlamentní listy.cz 
Tento týden se naposledy sešli na jednání karlovarští zastupitelé. Ani těsně před volbami, v době vrcholící předvolební kampaně, se členové vládnoucí koalice ODS a ČSSD nenamáhali před svými voliči omezit svoji bezmeznou aroganci, urážky a především schválení předem domluvených „obchodů“.


 15.09.2010    mfDNES 
V úterý zastupitelé na svém posledním jednání před volbami rozhodli, že Karlovarský symfonický orchestr si musí vystačit s částkou 1,1 milionu korun. Naopak na lyžařskou exhibici v centru města přidali 350 000 korun.